Honda XL 700V Transalp (2012)

Vlastník Tommy3
Vloženo 17.6.2022
Aktualizováno 7.8.2023

Konečně jsem našel to, co jsem hledal. Po CBFku a Banditovi jsem se ustálil zrovna na Transce. Dlouho jsem litoval prodeje Freewinda, ale Transka ho nehradila se vší parádou. Motorka je nenáročná, na mě dostačující výkon 44 kW (krouťák 60 NM bohatě stačí)

Motorka koupena od FIRMA:Petr Čech - TMS Power Moto (Zlín) - Super přístup, kupováno v době covidu, moto podržel jak slíbil. Stav odpovídal inzerátu.

Suzuki DL 650 V-Strom: V mé cenovce se pohybují první V-Stromy a ty se mi moc nelíbí, jinak je to skvělá motorka.

První dojmy - První dojmy byly zajímavé. V době kdy jsem ji kupoval jsem byl v karanténě kvůli Covidu a tak jsem pro ni poslal tatu, jelikož se mi na inzerátu fakt líbila. Tata zhodnotil, že to bude dobrý kup a tak na ni jel v únoru domů. Já jsem ji dalších 14 dní neviděl, mezitím napadl sníh a my jsme ji stihli klasicky rozebrat. Dát nové padáky, zlaté řidítka ať to ladí k těm krásným kolům, nechat obšít sedlo, samozřejmě zlatou nití ať to ladí. Další chujovinky, plexi, deflektor, hento, toto, tamto a poprvé jsem se svezl snad až za 3 měsíce. Hned po pár prvních kilometrech jsem věděl, že je to konečně to, co jsem hledal.

Motorku bych doporučil pro - Pro klidnější povahy, důchodce, usedlé postarší pány s pleškou na hlavě, pro mě... a vlastně pro každého, kdo má rozpočet cca kolem kila a chce spolehlivou motorku do pohody i nepohody.

Doplňky na motorce - Padáky, místo toho plastového bazmeku pod motorem normální kryt, zlaté řídítka, sada kufrů kdybych se náhodou rozhodl někam opravdu vyjet a další drobnosti.

Transku jsem vybíral poměrně dlouho. Každý mě od ní odrazoval, že je to koncepčně poměrně stará mašina, že se to bude houpat a tak dál, prý ať si koupím V-Stroma, že je lepší, má 6ku apod. Ale kurňa mě se prostě ten V-Strom nelíbí, já vím, že je fakt super, ale prostě chybí mu to co by mělo mít každé cenduro... DRÁTY. A tak po výmyslech přes CB500X, Benelli TRK, dokonce RVM by Jawa, Brambora GS, Caponorda až k Tigerovi jsem se rozhodl pro Transku. A bylo to asi i proto, že inzerovaný kousek byl údajně po prvním majitelovi, najetých necelých 14.000 km, původem Ital, s nějakým tím papírem z STKček a "doložených kilometrech". Ale kupodivu ten inzerát asi fakt nelhal, ta motorka skutečně vypadala jak nová, nejetá, původní gumy...a cenovka 139 tisíc? Jasně, dají se sehnat o 50 tis levnější, ale prostě ten STAV byl fakt super, a tak jsem naškrábal chechtáky, prodal Bandasku a Transka byla doma. K samotné motorce se asi nemá cenu úplně rozepisovat. Motor by měl být nesmrtelná klasika, lehce poupravená z předchozího Alpa. Ovladatelnost motorky je za mě skvělá, vede se jak kolo, výkon jak jsem již zmiňoval pro mě dostačující, brzdy brzdí, světla svítí, klakson troubí. Jediná malá výtka je opravdu k počtu převodů. Inženýři v Hondě prostě uznali, že 5ka stačí, já si myslím, že při nějakém delším přesunu tam kopnout 6ku by nebylo marné. Ale věděl jsem to, když jsem do toho šel? Věděl, takže stěžovat si nemůžu. Na druhou stranu pro srovnání, CBF 500 na 6ku při 100km/h mělo asi 5000ot/min (pokud si ještě dobře vzpomenu), Bandit točil na 6ku při stejné rychlosti 3700ot/min, no a transka 6ku nemá a tak točí na 5ku při 100km/h asi 4200ot/min. Takže si myslím, že se to dá, akorát při této rychlosti lehce vibruje (do rukou a úplně zanedbatelně do nohou), ale opravdu to není nic hrozného, aspoň člověk ví, že na něčem jede a není to tak "uhlazené" jako klasický japonec.
S transkou jezdím většinu času po cestě, jelikož za sebou vozím často manželku a na cestě se motorce nic vyčítat nedá. Sedí hezky, za mě teda ve dvou snad lépe než když jedu sám. Když se s ní vydám na polňačku tak si taky nemůžu stěžovat. Jasně má ve předu 19" kolo a proto to není enduro v pravém slova smyslu. Nicméně jsem takový víkendový jezdec, stylem řízení a klidem připomínající nějakého 70tníka na kývačce, nelétám vzduchem, nebrodím řeky, takže mi 19" kolo stačí. Když přejedu makadam zrnitosti větší než 4-8 tak už si připadám jak největší dobrodruh. No zkrátka na mé poměry je to vyhovující mašina, možná by si zasloužila hezčí oslovení než Transka, ale vymyslel to tata a docela se to chytlo. Na závěr jsem si vzpomněl ještě na zvuk. Na všechny motorky jsem cpal laďáky ať to má ku*va riadny zvuk až do neděle, ALE na Transce nechávám originální, má to poměrně hezký zvuk a při delší cestě se to dá vydržet poslouchat, takže asi tak.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.08.22 v 00:20 10b.

super

JardaBar
JardaBar napsal 18.06.22 v 17:43 10b.

je parádní! Já myslím, dobrá volba.

rudirt
rudirt napsal 18.06.22 v 06:39 10b.

Hezká motorka, hezký popis, spokojený uživatel!!!
Přeji mnoho podobně spokojených km jak vyzařuje
z Tvého popisu - užívej!!!