Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník majky72
Vloženo 2.5.2018
Aktualizováno 14.8.2018

chcel som niečo na cestovanie, ideálne dvojvalec do V, vypletané kolesá, predné 19" koleso.
niečo na čom môžem potiahnuť diaľnicu užívať si na okraskách a nebáť sa keď cesta skončí zobrať to šotolinou, poľnou alebo lesnou cestou.

BMW R 1200 GS: v mojej cenovej relácii mnoho km a staršie ročníky
BMW F 800 GS: vysoká, vysoká cena a údajná motorická nespoľahlivosť, nepohodlná na dlhé cestovanie
BMW F 700 GS: údajná motorická nespoľahlivosť
Benelli TRK 502: sadla mi ako riť na šerbeľ. mínus - žiadne náhradné diely ani spotrebné, neosvedčený neprevarený motor,slabý výkon
Suzuki DL 650 V-Strom: model 2018 - absolútne mi nesadla a odradili ma napríklad vypletané kolesá ktoré sú ako lapače na bahno
Yamaha XT 660 Z Tenere: jednobuch, výška motorky, len 35kw
Yamaha XT 660 R: jednobuch, len 35kw
Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX: srdcovka ale dorazila ma váha keď som ju mal problém zrovnať z bočáku :D, krásny zvuk, neskutočne pohodlná ...mínus ta váha ale aj tak pri nej ráz skončím ;)
Triumph Tiger 800 XC: nebola momentálne v ponuke, spotreba

První dojmy - prvý dojem - obrovská ťažká krava oproti malej "Brevičke" :D

Motorku bych doporučil pro - pre toho kto sa na ňu cíti, od začiatočníka čo che cestovne endurko až po pohodového človeka čo sa nenaháňa a chce si užiť nielen cestu ale ak krajinu ktorou cestuje.

Doplňky na motorce - pri kúpe boli - turistické plexi Honda, SW-motech hliníkový kryt motora, SW-motech padacie rámy, SW-motech centrálny stojan, SW-motech nosiče kufrov + hliníkové kufre, topcase honda , SW-motech enduro stúpačky, vyhrievané Rukoväte oxford adventure premium, vypodložené riadidlá, 12v zásuvka,
ja - rozšírenie bočného stojana, proti sklzové polepy boku nádrže.
scottoiler v system, páčky M-style, meranie tlaku v pneumatikách,
prídavné svetlá, USB zásuvka 1+2 , Enduro kónické duralová riadidlá Dyna Racing+Držiaky riadidiel Vicma 28,6 mm, robené držiaky kufrov+bočné kufre rambler, hrazdička+zamykateľný a odpružený držiak mobilu, multi funkčný prístroj KOSO (teplota,volty, hodiny) , ukazatel zaradenej rýchlosti

ako som už písal chcel som niečo na čom sa dá cestovať cestou necestou, niečo na čom prejdem aj ľahší terén. Teda nejaké lesné, poľné cesty.
A čo bude aj pohodlné a dočiahnem s toho na zem :)
Transalp sa mi páčil už keď ho začali vyrábať no vtedy som nemal na motorku ani papiere ani odvahu :D

momentálne mam na nom prejdených cca 1000 km a to včetne lesných ciest a zatiaľ naplnil moje očakávania.
Čo ma potešilo oproti malej Breve je neskutočná stabilita na rozbitých cestách aj v zákrutách. Oproti Breve je to menší vibrátor a niekedy ani neviem že som preradil takže si musím odvykať kopať tam rýchlosti ako by som rýľoval záhradu :D
Čo mi ale chýba je ten rituál pri štartovaní guzzinky a zvuk, aj keď ani Transalp nieje najtichší a vcelku ma príjemne prekvapil ten chrapľavý zvuk hlavne pri akcelerácii akurát by to chcelo troška viac basov :D
Záťah je dobrý, tých 10 kobyliek navrch je cítiť a pre mňa je dostatočný, uvidíme ako to bude až ju naložím ale nepredpokladám že to bude bohvieaký tragický rozdiel keďže už 35.5 kw Brevy mi stačilo.
Na rozdiel od Brevy ma motor menšiu brzdnú silu ale zasa tak nenakopáva po ubratí plynu a viac odpúšťa chybné preradenie dokonca ani preradenie do jednotky nevytrestá ako Guzzi.
Čo je cítiť je vyššie ťažisko kedy preklápanie nieje také rýchle ako u brevičky, u nej mi to niekedy prišlo ako by to robila sama tu si to musím zaslúžiť a odmakať.
Ale jazdné vlastnosti sú na míle vzdialene od Brevy, ktorá bola vo vyšších rýchlostiach na nerovnom asfalte nervózna tak isto aj vo vetre.
Výborný je vzpriamený posed aj keď do rýchlych zákrut sa presúvam stále viac nad predné koleso, páči sa mi tiež rozhľad keďže posed je vyšší a tiež nemám až tak pokrčené kolená.
Zatiaľ som dal max. 420 km za deň a kolená v pohode čo je horšie že sedlo aj napriek tomu že je ešte širšie ako ma Breva, je nejak divno vyspádované dopredu a možno to ma na svedomí aj vypodloženie riadidiel o asi 4 cm ale po 150 km už začínam pociťovať zadok čo u Brevy bolo až niekde okolo 300 a viac ale možno si môj zadok počas zimy len odvykol :D
Brzdy sú pre mňa dostatočne, dokonca z ABS aj keď zatiaľ som neodskúšal alebo len raz ale aj to iba náznakom. Uvidím ako sa osvedčia neskôr a čo bude robiť ABS mimo cestu. Spolieham sa na to že by to nemal byť z dobrým obutím problém ...momentálne som obul Continental TKC 80 Twinduro a zatiaľ sa mi zdajú ako dobrá voľba aj keď zadné asi rýchlo odíde, išiel som šotolinu, lesné cesty, aj strmé zjazdy lúkou a držali výborne.
Spotrebu som zatiaľ nemeral, uvidím cez víkend kedy chcem isť niekam dolu do Slovinska.
Kde sa motorka cíti najlepšie? Asi na nakrútených asfaltkách 2. a 3. triedy všetkých kvalít povrchu a podla mňa sa nestratí ani na lesných a poľných cestách.
Cestovanie na dlhšiu vzdialenosť z batožinou zatiaľ nemám vyskúšanú takže to až neskôr ale verím že to bude o sto percent lepšie ako trápiť na dlhých cestách naháča ;)
Aha ešte čo ma trochu mrzí je spracovanie a detaily, oproti Moto Guzzi je Honda takpovediac rozpočtovka už len keď sa človek pozrie na ovládacie prvky na riadidlach je to ako návrat do minulosti, fakt ako nejaká čínska mašina a to ma dosť prekvapilo a zarmútilo. Breva je o detailoch je ako roadster na víkendové povozienie sa po okolí, Travsapl je ako Traktor žiadna estetika proste naložíš hnoj alebo zapneš pluh a poď ho na role :D

majky72
majky72 napsal 09.05.18 v 00:18

Destroyer ...neviem prečo by mala byť nudná ak je nejaká motorka nudná, tak asi dotyčný nejazdí tie správne cesty ja nepotrebujem letieť 200 aby som sa bavil práve som sa vrátil z tripu cez Moravu do Rakúskych Slovinských Alp a ešte som si to nakoniec strihol cez Maďarsko všetko bočné cesty, šotoliny a lesné cesty a môžem ti povedať že som sa ani chvíľu nenudil a užíval si to a V-Strom som písal že mi nesadol proste som sa na nom necítil dobre takže tak jak mi raz niečo nesadne na prdel tak sa mi to nepáči :D

Pavel888
Pavel888 napsal 05.05.18 v 20:54 10b.

Leonekx
Leonekx napsal 05.05.18 v 14:46 10b.

pěkný fotky

Destroyer
Destroyer napsal 04.05.18 v 23:59 5b.

tak ak si skutočne uprednostnil Transalpa 700 namiesto V-strom 650 tak si sa riadne očučkal, podľa mňa si medzi nimi ani nevyberal, lebo výsledok by nebol TA. Transalp má jednoznačne najhorší podvozok z motoriek ktoré si uviedol vo výbere (konkuruje mu len 660 tenerka)... Ale bude slúžiť, je to dobrý pracant. Jazda na ňom bola pre mňa vždy nudným trápením... Prvý dojem OK, ale akonáhle toto pominie ostane ti Jawa 350 na ktorej sa už ani nechceš voziť...
Nech ti slúži a veľa šťastných km ti prajem :)

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 04.05.18 v 23:40 10b.