Honda XL 700V Transalp (2007)

Vlastník Rampa29
Vloženo 22.11.2017
Aktualizováno 3.5.2018

Perfektní stroj pro začátek, na cesty do práce a výlety kolem komína i dál

Motorka koupena od FIRMA:Pavel Říha - MotoRi (Písek) - Od tohoto prodejce jsem již v minulosti koupil skútr, helmu a další doplňky, celou dobu u něj servisoval a teď od něj mám další stroj. Jinak celou dobu spokojenost.

Kawasaki Versys 650: důvod neuveden
Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
Honda XL 650V Transalp: důvod neuveden

První dojmy - Pohodlná, nezáludná a slušně ovladatelná motorka s výkonem tak akorát. Není třeba si na ni dlouho zvykat, všechno je tam, kde má být a funguje to tak nějak samo od sebe.

Motorku bych doporučil pro - Podle mne je tento stroj vhodný pro začínající jezdce, kteří jako já hledají něco se vzpřímeným posazem a pohodlím, na cesty po lepším i horším asfaltu, nějakou tu polní cestu a lehčí terén (dle pneu), ne oranicí a lesem nelesem - není to kroska. Ne pro dvoumetrové - já s 180 cm a 80 kg jsem asi tak akorát, zvládnou ho určitě i menší.

Doplňky na motorce - Alpík má zatím jen to,s čím jsem ho koupil, tedy turistické plexi Honda, centrální stojan a držáky bočních kufrů Givi. Určitě dostane nejprve topcase Kappa 46L s přídavným brzdovým světlem (ten jsem sundal ze skútru) na jaro padáky a vyhřívané hefty. Další dle situace a možností.
S novou sezónou doplněny slíbené vyhřívané hefty, zásuvka USB na řídítka, tankbag a rozšíření bočního stojanu.

V podstatě jsem se k tomuto stroji dostal tak, že po několika sezónách na různých skútrech do 125 ccm (poslední Honda FES 125 Pantheon z roku 2004 byl fakt dobrý) jsem se rozhodl, že si letos ke 40 narozeninám nadělím konečně řidičák A bez omezení a přes zimu pořeším větší skútr, abych stopětadvácu při delších výletech nemusel držet pod krkem. Původně jsem si představoval něco jako Silver Wing 400 možná i 600, případně Burgmana. Jenže po autoškole odjeté na Fazeru 600 jsem si řekl, že by nebylo od věci pořídit prostě motorku, když už mám teda papíry na všechno na dvou kolech. Ze závodění jsem už vyrostl (snad) a v tomhle věku už člověk přemýšlí i jinak než jen jak si co nejlíp a nejrychleji nabít hubu. Prostě pořídit něco, na čem se jezdí pohodlně, s rovnými zády, člověka to nezabije, když se blbě podívá na plyn a zvládne to jak dojíždění do práce od března do listopadu dle počasí (cca 12 tam a 12 zpět), tak i občasný výlet za hranice všedních dnů. Tak asi nějaké cestovní "enduro".

Do užšího výběru se původně dostal Transalp 650, Strom 650 a Versys 650 s tím, že mám strop cca 80 kKč na samotnou motorku. Z těch 3 mi postupně vycházel nejlíp v poměru cena x muzika a k účelu použití Versys. Za stejné peníze se dá sehnat pěkný kus cca o 2 - 3 roky mladší než ostatní dva, u Stromu navíc bývá většinou dost najeto. No abych to zkrátil, při návštěvě mého prodejce a servisu jsem tam nedávno objevil fešáka XL 700 z roku 2007, dovoz z D s 34 kkm, ABS - prostě tak, jak je na fotce. Když mi navíc prodejce nabídl dost pěkný protiúčet na Pantheona, vešel jsem se v pohodě do finančního stropu a vzal ho.

Alpa mám doma týden a vzledem k počasí a nedostatku času jsem se moc nesvezl, a už ani moc nesvezu, takže zkušenosti se budu postupně doplňovat od jara. Zatím můžu jen říct, že jsem určitě nešlápl vedle. Jak jsem sedl a zařadil, tak nějak jsem věděl, že budeme kámoši. Oproti skútru jasně - jede daleko líp, jistěji v rychlostech od 50 nahoru, pohodlí je, výkon (pro mne) je, ... . Jsem mile překvapený tím, jak si motor nechá bez problémů líbit i nízké otáčky, při klidné jízdě jen vrní, a pokud přidám, tak prostě zabere. Nemusím ho nijak moc točit, řadím skoro jak v autě a na plynulou jízdu je to prostě dobrý. Brzdy dobré ale ne jedovaté, manévrování na místě samozřejmě slabší, ale jak se rozjede, tak v pohodě. Celkově jsem zatím moc spokojen. Další dojmy budou příští rok. Fotky dám, až se dokopu nějaké pořídit.

27.11.2017 - Počasí nic moc, předpověď na draka, najeto dosud cca 250 km. Očistím (zaprasit jsem ji naštěstí nestihl), namažu, nafouknu, vydloubnu baterku, přikreju plachetkou a nazdar na jaře. Dodán topcase Kappa 46L s přídavným brzdovým světlem. Lehce kroužkuje levá vidlice, uvidím na jaře, zda vyměnit gufero, chvíli před koupí stála, teď jsem ji trochu rozhýbal, je šance, že si to zase sedne. A když ne, tak dostane ...nový gufero.

Tak tu máme konečně sezónu a první najetý tisíc kilometrů. Transalp skutečně dostal nový gufero, kromě toho Ježíšek přinesl vyhřívané hefty Oxford a taky jsem mu pořídil rozšíření bočního stojanu, USB zásuvku na řídítka a tankbag s uchycením na víčko nádrže.

Motorka se mi líbí čím dál víc, pomalu už se sžíváme a jízda je lepší a lepší. Jo, už mi taky upadla - fakt je dobré při stání na bočním stojánku nechávat kvalt. No ale když jsem ji zvednul, naštěstí jsem nepoznal, na čem potvora ležela. Nic odřeného nebo dokonce prasklého či ohnutého. Takže klika začátečníka.

Projev motoru je parádní, krásně lineární zátah, když zapomenu nebo nestihnu podřadit, je jak traktor a pobere vše a na druhou stranu netřeba jej tahat k max. otáčkám. Prostě takovej pohodář. Ideální cestovní rychlost tak kolem 90 - 100 km/h, pak ubývá postupně pohodlí a ve 140 už nic moc vzhledem ke vzpřímenému posazu a odporu vzduchu, ale na závodění ho stejně nemám. Myslím, že tahle mašina to má nastaveno asi tak, jako já.

Samíc
Samíc napsal 04.02.18 v 18:50 10b.

Moc pěkná

dejavu_uh
dejavu_uh napsal 26.11.17 v 20:58 10b.

A zas je nás o jednoho víc Ať ti to jezdí

5157
5157 napsal 26.11.17 v 18:34 10b.

Já ji měl absolutní nezmar, spolehlivá a lehce ovladatelná.Hodně štastných km

majky72
majky72 napsal 25.11.17 v 13:18 10b.

Pekna mašinka tiež ju mam v hladačiku na vymenu za moju terajšiu brevu aby som mohol na cestach zist aj trochu mimo asfalt

Svec_Honza
Svec_Honza napsal 23.11.17 v 15:37 9b.