BMW K 100 (1984)

Vlastník čiky
Vloženo 13.5.2022
Aktualizováno 19.4.2024

Tak mi už úplne preplo. K dvom BMW-čkam, som si prikúpil ešte tretie. BMW nieje nikdy dosť. Našiel som na nemeckom Ebay, túto zachovalú motorku, v úprave nemeckej firmy Bernhard Schmotte. Údajne ich bolo v tejto úprave iba 14 kusov.

Motorka koupena od Helmut z Augsburgu

První dojmy - Prvý dojem bola absolútna fascinácia touto motorkou. Velice elegantná, ale pritom z nej cítiť tú silu 90-ich koní. Úprava je veľmi vkusná a preto som sa rozhodol, že na ňu, čo je u mňa vonkoncom nepredstaviteľné, vôbec nečiahnem(snáď len drobná zmena farebného odtieňa sa udeje, vymením čiernu za čiernu).

Motorku bych doporučil pro - Tento motocykel odporúčam sebe!

Doplňky na motorce - Ako som už napísal, motorka je v úprave fi Bernhard Schmotte. Ďalej sú na nej výfuky fi Knotte, 4 do 2. Výbava bola pomerne chudobná, zatiaľ som kúpil vyhrievané rukoväte (pravdaže originál BMW ) a čínsky voltmeter, ktorý ale celkom zapasoval do prístrojovej dosky.

Veľmi pohodlný, cestovný stroj, mierne upravený na café racera. Krásny hladký ťah už od najnižších otáčok, ak zaradíte pri 50-ke päťku, v pohode sa dostanete až k číslu 200, bez radenia. Zatiaľ teda najazdených minimum kilometrov, ako som už vyššie písal absolvovali sme zmenu farebného odtieňa (pôvodne, nie však originál, bola na ňom antracitová čierna, zmenil som ju na BMW čiernu s bielymi linkami).
Celkom zaujímavá bola nákupná akcia. Keď už sme stáli v garáži a dohadovali sa o cene (hoci o ňu bolo dobre postarané, pár chybičiek sa za tie roky objavilo), poprosil Helmut (cca 80), či si ešte môže poslednýkrát na ňu sadnúť. S tým som samozrejme súhlasil, problém však bol v tom, že jeho pravá noha sa už nechcela tak vysoko zdvihnúť. Tak sme mu musel trocha pomôcť. Keď už na nej sedel cca 3 minúty, hovorím Melónovi, veď on nevládze aňi zliezť. Tak sme mu museli znova pomôcť dole.
Čo sa týka nášho ďalšieho spolužitia, teším sa na tisíce spokojných a bezproblémových kilometrov, sám (teda krovka zostane jej súčasťou).
Už som sa dotešil, motorku som predal do Bratislavy.

dakars
dakars napsal 19.04.24 v 13:07 10b.

Díky za popis a fotky je to zajímavé přeji hodně pěkných kilometrů