Honda CMX1100 Rebel (2021)

Vlastník fkfany
Vloženo 7.5.2022
Aktualizováno 7.5.2022

Honda CMX 1100 Rebel s DCT převodovkou, novinka Hondy 2021 Ano je to Rebel každým coulem.Ne úplně Bobber, Cruiser spíše, a sedí asi specikace na Megacruiser.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy)

První dojmy - Příjemné pro mne bylo poznání, že mohu nasednout přehozením nohy přes zadní blatník. Konečně! Poté hledání stupačky nohou po rozjezdu. No a nadšení se sílou motoru. Snadnější manipulace díky nižšímu těžišti a posedu na místě. Díky absenci větrného štítu je znát rychlost okolo 100 km/h aniž bych musel sledovat rychloměr.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji tomu, kdo chce míta doma pěkný motocykl a jezdit na něm na projížďky a také do práce. Těm co nikam nespěchají a rádi jezdí na motorce a rodina je ráda, že se domu v pořádku vrátil.

Doplňky na motorce -

O motorce Rebel 1100 jsem začal uvažovat poté, když jsem na YouTube viděl řadu recenzí. Červíček mne začal nahlodávat a jaké by to bylo mít v garáži a projíždět se na stylové motorce. Úvahy koupit si Rebela brzdila skutečnost, že na podzim 2021 jsem si koupil Forzu 750. Nová motorka v garáži a koketování s myšlenkou pořídit si ještě jednu a nestydím se přiznat i za účelem zvýšit si EGO a předvést se na pěkné motorce. Kdo z nás si kupuje motorku a nemyslí na to, že bude i se tak trochu předvádět. Postupnými malými krůčky jsem navodil, že si ji koupím. Mám skvělou ženu. Né že by jásala nad tím, mít doma dvě motorky (prý mám jen jeden zadek), ale posléze souhlasila. Jednu třetinu ceny bylo ze zdroje se kterým se nepočítalo do rodinného rozpočtu. Zatím jezdím po okolí nejdále jsem byl na výletě v Č.Brodě na akci Mnad60 cca 220 km. Další jízda bude na první garanční servis do Pardubic. Vzhledem nižším posezu a umístěním stupaček výše se dá jet do zatáček v slušném náklonu. Nejsem jezdec co má orvané koleno o asfalt v zatáčkách. Na Rebelu jedu na pohodu a jsem asi nejpomaleší na silnici, neb mne při rychlost 95 km/h předjíždí kde kdo. Delší cestu na něm ani neplánuji leda bych ve výbavě motocyklu měl pouze kreditku a na zádech malý batůžek. Trochu uvažuji o bočních brašnách, ale ne o topcase. Neuvažuji, zatím o změně v podobě větrného štítu a štítu okolo reflektoru. Mám dojem že bych tím výrazně změnil vzhled motorky. Mě se líbí takto holá. Mám informace od majitele Rebela 1100,který na něj namontoval TopCase, boční kufry, padací rám, větrný štít a štít okolo světla, že při plných kufrech, se motorka ve vyšší rychlosti rozvlní. z Forzi a Integri jsem zvyklí brzdit i levou rukou, ale na Rebelu páčka není. Ubyla proto že u DCT není spojka. Zvykám si na nožní zadní brzdu. Cestovat se na ní dá. Pochopitelně s menším pohodlým. Na delší cesty budu používat Forzu, která je na posez pohodlnější. Má větší uložné prostory a cestovní rychlost vyšší a nižší spotřebu. Spotřeba u Rebela je poměrně velká a nádrž asi tak na 220/250 km. Pokud se někdo chce o tomto motocyklu dozvědět více, tak na YouTube je řada recenzí od motorkářů, který tomu rozumí ví jak já. Moto.: DCT!

VIETNAM
VIETNAM napsal 28.07.23 v 16:19 10b.

Miluji DCT

strejda
strejda napsal 30.09.22 v 22:40 10b.

Nádherný stroj, přeji hodně zábavy.
A třeba se na silnici potkáme, máme to od sebe kousek.

Vasko969
Vasko969 napsal 12.05.22 v 11:05 10b.

Krásný stroj.

Dzawar
Dzawar napsal 10.05.22 v 11:58 10b.

Rebel je motorka aby jsi si tu jízdu užil , na pěkný cesty a počasí a dokáže pěkně pozlobit když mu dáš .Ale na delší cestování není v origo stavu . DTC je pohoda , jen mě u něho vadí že si nemůžu jet tak, aby mi motorka pěkně hrála . Ten motor se dá dost podtáčet 1500-2000 . v tomto pásmu krásně hraje a nad 5-6000ot je to pěkný žihadlo . Užívej stroje , držím palce

Hondasl
Hondasl napsal 10.05.22 v 07:24 10b.

Krásný stroj. Mít tak dva platy, též bych ho pořídil k NCčku. Tohle ověšet třeba kuframa a ženskou, tak by se to asi postavilo na zadní. Jinak spojky to má dvě, ale jen spojková páčka chybí takhle holé ji to sluší nejvíc.