BMW R nineT Pure (2019)

Vlastník WillyDR
Vloženo 4.4.2022
Aktualizováno 2.5.2023

Skvělá motorka bez zbytečností

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice) - Záleží na koho člověk u nich narazí, někdo si mě nevšímal nebo mě hned odbyl. Jsou tam ale i ochotní nadšenci. Motorku mi prodali špinavou tak jak ji na podzim odstavili z půjčovny. Na druhou stranu ostatní servis na 100% Pocity jsou tedy chvílemi smíšené ale doporučil bych ;-)

Yamaha XSR 900: důvod neuveden
Ducati Scrambler 1100: důvod neuveden

První dojmy - První dojem byl že je poměrně malá. Nic zbytečného na ní nenajdete, jen účelné a poctivé železo. Parádní zvuk a zátah odspodu.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil zkušenějším jezdcům kteří se rádi dobře svezou ale neženou to až na okraj. Tato motorka dokáže překvapit a nešetrným přidáním plynu nebo nevhodným podřazením může vzniknout nemilá situace kdy se člověk zapotí a je rád že se dobře drží :-)

Doplňky na motorce - Jen základní "vylepšení" LED blinkry, vyhřívané rukojeti, drátová kola ,držáky tašek, vnitřní blatník zadního kola a zrcátka na konce řídítek. Dále dokoupen originál otáčkoměr BMW s multifunkčním displejem. Zobrazuje napětí baterie, průměrnou rychlost, spotřebu momentální i průměrnou atd.

Tento stroj jsem si vybral už podle vzhledu, původně zamýšlená Ducati byla až příliš do endura a na Yamaze je pár nevzhledných plastových detailů které mi prostě nesedly. No a zápůjčka na víkend a řádné odzkoušení při jízdě mě v mé volbě utvrdila.
Jízda je plynulá, dá se jentak "na bublačku" bloumat krajinou nebo za to pořádně vzít a to je potom peklo Motor zabírá pěkně odspodu a je jedno jaký je tam zrovna kvalt, prostě ten záběr tam je. Brzdy jsou myslím dostačující a motorku bez problémů zastaví na pětníku. Mám lehčenou verzi, na plné verzi jsou brzdy ještě lepší ale nemám odzkoušeno. Podvozek je trochu tvrdší ale odměnou je že motorka pěkně sedí a jde tak jak má do zatáček, ovladatelnost tedy taky dobrá, stačí se jen naklonit. Těžiště je nízko takže stroj je pěkně stabilní. Se spolujezdcem jsem ještě nejel ale na kratší trasy by to nemusel být problém. Úložný prostor je zde nulový, to říkám na rovinu. Pod sedadlem jen malá schránka na nářadí a možná papíry. A do této schránky se člověk dostává velmi obtížně takovým klíčkem který dostane ke klíčům, což není zrovna optimální. Můžete si vybrat zda to nedotáhnete tímhle klíčkem a co nevidět ztratíte šroub a nebo to zatáhnout šroubovákem ale to se tam na cestě nejspíš nedostanete. Já tam lezu pomocí hvězdičky z golasady (tady udělali soudruzi z NDR chybu). S tím souvisí i ochrana před deštěm a větrem, taky nula. To ale není chyba, to je prostě koncept této moto Holá motorka bez zbytečností. Vyhřívání heftů se ale semtam hodí Spotřeba je odvislá od stylu jízdy. Já bych řekl tak kolem 6 litrů. Jinak když člověk sedne, zmačkne tlačítko startéru a motor sebou cukne do strany a potom se ozve pravidelné brumlání boxera. Krása, láska na první poslech a pojezd Plná verze najntýčka má dva výfuky, já na lehčené verzi Pure jen jeden ale nelituji, myslím že zvuk je lepší a když se dobře podřadí zaprská si a naštvaně bručí.
Poruchy zatím žádné a servis jen běžný, výměna oleje a tak. Uvidíme jak dál ale nejspíš se na tak jednoduchém stroji nemá co rozbít. No a popravdě za tu cenu a s historií těchto motorů to ani nečekám. Tuhle motorku můžete prohánět jak po okrskách tak městem. Nějaké popojíždění v koloně ale není to pravé. Je to otravné spíš pro jezdce. Kdo se ale chce cukat městem ať si koupí skůtr s automatem že
Na dálnici se jet dá ale cestovní rychlost vzhledem k nulové ochraně před větrem se ustálí někde na 120km/h protože potom už je to dost nekomfortní. V nabídce je spousta příslušenství a pokud si člověk připlatí může si sestavit svůj originál, na dlouhé cestová alespoň s mojí výškou to ale není.
Upgrade 2.5.2022
Provedl jsem malé vylepšení a namontoval nová zrcátka do konců řídítek. Je líp vidět (předtím jsem si dost viděl ramena). Dále vnitřní blatníček zadního kola. Nemají to tu moc dobře vymyšlené a za mokra nebo bláta lítá všechna špína od zadního kola na pružinu, baterku atd.

marafzs600
marafzs600 napsal 21.04.22 v 00:45 10b.

JenyYamaha
JenyYamaha napsal 08.04.22 v 12:28 10b.

Super volba, přeji spoustu km v sedle.

petr13
petr13 napsal 07.04.22 v 22:32 10b.

Je to stylovka

Mark09
Mark09 napsal 06.04.22 v 15:13 10b.

vasek07
vasek07 napsal 05.04.22 v 17:11 9b.

gratuluju