Kawasaki VN 1700 Voyager (2009)

Vlastník Kawatar
Vloženo 2.2.2022
Aktualizováno 31.12.2022

Koráb silnic, který budí respekt.

První dojmy - Skvěle sedí na povrchu, dlouhá jízda není problém. Vzhledem k váze žádné žihadlo, ale u motorek tohohle typu se snad nic takového ani neočekává.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně všem, kdo si chtějí jízdu užít. Nic pro horkou hlavu. Je to kochací motorka a kolemjdoucí mají také právo na obdiv.

Doplňky na motorce - Laděné výfuky Vance & Hines, které rozechvějí i toho nejchladnějšího flegmatika. Součástí je elektronické řízení vstřiků Dynojet Power Commander. Vyhodil jsem původní klakson a nahradil ho fanfárou Wolo Bad Boy od Küryakyna. Rozdíl je teda obrovský. Od stejného výrobce jsou na řídítkách hefty a držák na nápoje, oba nášlapy na řadičce a brzdový pedál. Sedla dostala zcela nový potah a povrchy novou grafiku. Na zadní kufry a přední blatník je nasazen chromovaný ráfek. Chladič dostal lepší "mřížku". Nabíjení je při nutnosti sundávat sedlo dost nepraktické, proto jsem do chrániče nohou zabudoval rozhraní pro připojení nabíječky a hned přidal i USB konektor. Starý držák na anténu posloužil jako základna k instalaci držáku na vlaječku.

Mám rád velké stroje, auta, motorky i kola, asi si na všem menším připadám jako "vosa na bonbónu". Jízda na Voyageru je požitek, pokud ovšem není třeba "poskakovat" za vyšších teplot rozpáleným městem. Pak to je spíš peklo, od motoru to hřeje moc pěkně. Proto je lepší jezdit outside a na jaře nebo na konci podzimu - to je ten pravý čas.
Úložný prostor se dá přirovnat k menšímu autíčku, vejde se opravdu úplně všechno. I tchýně, ale to nedoporučuju.
Tento koráb je stavěný spíš na dlouhé rovné štreky, ale zvládá i serpentýny do hor. Jen je třeba počítat s délkou přes 2,5 metru, takže nohu, vlastně ruku z plynu dolů.
Pro mě je to srdcovka, i když obdivuju amerického choppera, tohle se Japoncům opravdu povedlo. Spotřeba na ten obsah okolo 5,5 l - řekl bych klasika. Servis zatím netřeba, respektive když něco potřebuju, vezmu verkcajk do ruky a jdu na ni. Baví mě to a v zimě jsem tak našel novou zábavu

jirhasek
jirhasek napsal 10.03.24 v 13:36 10b.

Motorka krasavec.

Šebestová_FvP
Šebestová_FvP napsal 12.04.22 v 08:09 10b.

Není nad to, když jde vidět péče a láska ke svému stroji

Kali88
Kali88 napsal 09.02.22 v 19:42 10b.

mooc pěknej parník

Myschan
Myschan napsal 04.02.22 v 12:06 10b.

Krásný kus motorky

Čadil
Čadil napsal 03.02.22 v 15:22 10b.