Honda FX 650 Vigor (1999)

Vlastník ĽK
Vloženo 23.1.2022
Aktualizováno 23.1.2022

Hľadal som niečo do garáže k maxi skútru a našiel som to najlepšie pre mňa.

První dojmy - Padla mi hneď do oka. Je ich ako šafranu a bude stále menej a veľa sa ich používa na prerábky. Ja som chcel čo najviac pôvodný stav tak sa mi to páči preto som musel dosť dlho hľadať no oplatilo sa. Na moto nie je nič naviac len to čo tam musí byť ešte stará škola žiadne platy naviac jednoduchý a overený motor nízka váha pre moju výšku akurát.

Motorku bych doporučil pro - Pre ľudí čo nehľadajú najmodernejšie vychytávky ale chcú poctivú jednoduchú motorku k tomu ľahkú obratnú. Hodí sa aj ako návrat k dvom kolesám po x rokoch. Ako moto na potulky po okolí čo zvládne aj poľné cesty.

Doplňky na motorce - Na moto už boli kryty páčok, padáky tých som veľa inde nevidel, nosiče brašni slúžia ako zadné padáky a chránia aj výfuky, hlavný stojan, ochrana motora asi od nova, zadný kufor. Inak pôvodný stav bez úprav .

Tak po viac ako 24rokoch po Mz 150 som si kúpil pcx125 skoro ako nový super stroj. O rok ani neviem ako ho nahradil maxiskuter Honda SW-T600 už iná liga. No a k nemu som chcel niečo na poznávanie okolia s čím by nebol problém prejsť aj mimo asfalt. Dizajn vigora taky trochu retro je to čo sa mi presne páči. Po viac ako roku hľadania stal nakoniec v garáži. No a keďže mám rád veci tip-top tak ako prvé som menil nové pneu+ duše, dal som nastaviť ventily, olej a nové guferá v prednom teleskope. Vymenil som žiarovky na podsvietenie palubovky a samozrejme sviečka, olej a filtre. Jedna smerovka bola z iného typu tak som zohnal pôvodnú a jedno spätné zrkadlo ma prasklinu to som zatiaľ nezohnal original tak som vymenil sa iné ale rád tak vrátim originálb+ dosky v prednej brzde brembo. Všetko na motorke je premyslené do detailu a rozobrať niečo je hračka. Moto. pri kúpe mala nájazd 44000 a tie km a roky ju nijako nepoznačili no mala dobrú starostlivosť všetko vo veľmi dobrom stave . Motor super baví ma veľmi treba si na neho aj zvyknúť a využívať rozumné spektrum otáčok veď on svojim zvukom dá dobre vedieť čo sa mu už nepáči od 3000 to je ono. Krútiaci moment parádny ale čo si veľmi užívam je filtrovanie nerovnosti na našich roz...nýh cestách tam kde na skútru vypadávajú plomby tu sa nič nedeje filtruje dokonale. Čo už taká paráda nie je je ochrana pred vetrom motor má sily dosť ale jazda nad 110 je masaker na pohodu tak 80-90km/h.Ale veď na to som to aj chcel . Nemá problém vystreliť aj nad 140 ale to Ťa rýchlo prejde a vráti do komfortnej zóny. Na skútri ani neviem že idem 130 ale to je iná kapotáž a plexi + deflektor tam aj pri otvorenej prilbe je pohoda. To samozrejme nechcem porovnávať len konštatujem že na diaľnicu ísť s vigorom je nezmysel jemu sa pači na okreskách to mi ver a hlavne keď sú tam zákruty ľahúčko sa klopí a je s ním zábava. Samozrejme sa nechceš naháňať s nejakou točivou mašinou. Brzdy na zameranie motorky v pohode bez abs a iných asistentoch takže myslieť na to. Ovládateľnosť pri dnešných dosť ťažkých motorkách nádherná. Vo dvojici som jazdil len pár x na to využívam skúter vigora si vychutnávam sám a to mu sedí asi najlepšie. Úložný priestor žiadny. Pod pravým krutom je akurát náradie a náhradná sviečka nič iné tam nevojde. Dal som malú kapsúl na zadný držiak kufra to mi na krátke výlety stačí mám k nemu aj zadný kufor a bočné brašne no nevyužívam ich. Moto mi príde ako maximálne nenáročná veľmi kvalitná a nenáročná na údržbu (olej filter po 3000) zatiaľ bez zaváhania a porúch. Spotreba najmenej som mal 4,8 ale bežné 5,2-5,4l . Nádrž relatívne malá treba s tým rátať . Tankujem len 100oktan.
Ja ju využívam hlavne na jednodňové výlety do 300km ale viem že s tým prejazdili svet frajeri krížom krážom klobúk dole.

Midway
Midway napsal 14.03.22 v 14:12 10b.

Zdar. Krásnej kousek. Škoda že jsi tak daleko. Jinak bych tě asi poprosil, že bych si nechal u nějakého šikovného borce okopírovat a vyrobit ten trubkový kryt motoru a držáky zadních bočních kufrů Už dva roky to sháním všude možně na netu a nikde nic

bruttopyr
bruttopyr napsal 28.01.22 v 11:59 10b.

Pěkný originál!
Naživo jsem ji viděl jen jednou, moc jich u nás asi nebude.

Hofix
Hofix napsal 27.01.22 v 15:58 10b.

Vigorek

Matess727x
Matess727x napsal 27.01.22 v 06:59 10b.

Měl jsem před lety SLR-ko,...je to v podstatě stejný jak Vigor a taky jsem měl tu motorku rád. Ať slouží.

K167
K167 napsal 26.01.22 v 23:17 10b.

Výborná mašina, vlk v rouše beránčím, od pohledu slušňák - ve skutečnosti chuligán.
Zvládá jak město, tak rozbité polňačky. A 140 km/h se na něm dá jet, jen to chce srdíčko.
Výkon se nezdá, ale točivým moment má přes 50 Nm.