Honda FX 650 Vigor (1999)

Vlastník skorodedek
Vloženo 30.10.2019
Aktualizováno 30.10.2019

Letos na velikonoce jsem si pořídil na stará kolena další hračku do garáže. Posledních tak 20 let jsem jezdil jen na Jawě 250 a to buď 353 ale většinu času na pérákovi. Když to šlo tak jsme jeli ve dvou s mámou ale ta dvěpade na rovince dala tak 80 - 90 a

Motorka koupena od od soukromé osoby

První dojmy - První dojmy - respekt a chaos. Přes 45 let jsem řadil jedničku nahoru (krom pařeza) - teď obráceně a ještě 1 kvalt na víc a taky větší a těžší než na co jsem byl zvyklí. Rozjezd opatrně a jen tak zlehka ale majitel ještě křičel že jí musím točit - no a pak se děli věci které jsem už od mládí kdy jsem sedlal 500 ohc - M72 a nebo BMW - R51 nezažil. Jelo to jak kráva a kupodivu jsem se v řadění ani jednou nesplet jen jsem vlastněspočátku nevěděl ani co tam mám za kvalt.

Motorku bych doporučil pro - Co mně překvapilo tak jsem tady našel že i na tom lítají holky (dámy klobouk dolů) ale mně tato mašina vyhovuje jak vahou - výškou tak i výkonem a spokojenost.

Doplňky na motorce - Dokoupil jsem jen nová zrcátka - ve starých už moc nebylo vidět a taky se mi nelíbyli tvarově. Pak jsem ještě přikoupil brašničku na nosič aby bylo co kam dát - ta mašina má místo jen pod pravým bočním krytem kde nic nevleze a pak jsem olešti řidítka které byli původně takový růžový elox a hrazda černá a podle mně je to lepší.

Nepůvodní řidítka s hrazdou mi hned padli do ruky a posed perfektní jak za stolem. Zátah motoru (pro mne) neskutečný a brzdy perfektní - s Jawou se to opravdy nedá srovnat . Přední brzda teda dost ostrá ale časem jsem si na ni zvykl a po X letech začal brzdit i na přední - jen mi připadlo že se ten předek dost boří že je měkej. Nedávno se to ale vyřešilo - předchozí majitel na ní měnil gufera ve vidlicích a jedna šavle začala zpošátku vlhnou a pak už olej tekl i na zem. Nakonec závada byla v tom že omylem jedno gufero dal obráceně (to co teklo) a tak jsem objednal nové + jsem dal i nový olej do obou stejný a i stejné množství a to 10w a po smontování je to jiné a tak jak bych si představoval. První co jsem měnil tak bylo roztřepené lanko spojky a pak jsem si pro svůj klid i zkontroloval vůle ventilů. Tady byl obrovský problém že konkrétně na Vigora se mi nepodařilo nikde najít manuál (nemáte někdo ?) a typy okolo měli ty vůle nepatrně rozdílné . Nakonec jsem to udělal na 0,10 + 0,12 kde se mi podařilo i tu 0,12 sehnat a ty ventily to už potřebovali. Při štelování mně vyděsil cvakavý zvuk z motoru ale nakonec se ukázalo že to dělá dekompresor a že je to normální. Kdo to zná tak se asi směje ale mně to fakt pěkně vyděsilo. Co mně tam štve tak přední blatník - že je v místě u svodů oškvařený a pak dostat ho ven je taky porod (uvažuji o tom ho něčím nahradit - nějaké nápady?) a jediné řešení jak ho dostat ven bylo sundat napřed jednu šavli. Co mi tam dost chybí tak centrální stojan (vím dá se za ranec dokoupit) ale ten bočák má taky svoje kouzlo a při mazání řetězu jsem podepřel kyvku heverem z auta a když jsem dělal ty šavle tak jsem to postavil na špalek pod rám no nějak jsem si poradit musel. Pláště Metzeler tam jsou skoro nové (ten vzorek že i jako trochu do terénu) a co jsem doposud najel něco přes 1 000 km tak v pohodě ALE teď naposledy při cestě za kámošem na chatu byla většina cesty lesama a tam na silnici vlhko a zadek dost ustřeloval. Ostatní mašiny se přehnali okolo jak na suchu ale buď tím vzorkem a nebo rokama jsem musel dost zvolnit abych se nevymázl. ALE hlavní je přeci dojet domů a celej .

K167
K167 napsal 24.07.20 v 15:38 10b.

Paráda. 10 bodů.

Hofix
Hofix napsal 08.04.20 v 23:43 10b.

Krásnej, červenej je nej...
Strašně rád na něj vzpomínám...

Omarson
Omarson napsal 04.11.19 v 18:43 10b.

Nabijec01
Nabijec01 napsal 03.11.19 v 09:07 10b.

Fantom250
Fantom250 napsal 02.11.19 v 22:02 10b.

Ahoj, taky jsem po ní pokukoval i když do oka mi padla spíš její starší sestra SLR 650. Na tu je tady i manual, mohlo by to být stejný nebo dost podobný, ne ?
Hodně šťastných kilometrů.