Honda FX 650 Vigor (2000)

Vlastník Midway
Vloženo 2.3.2020
Aktualizováno 14.4.2020

Naprosto dokonalé železo přesně pro účel, pro který potřebuji. Kochačka po okolí, vyvětrání hlavy, objevování nových míst, splnění dávnýho snu :)

Motorka koupena od Soukromý prodejce

První dojmy - Testovací jízda v únoru - byla mi zima :) Perfektně padne, vzpřímený posez s nádechem cestovního endura. Parádní zvuk jednoválce! Trochu útlejší stavba motocyklu vpředu a pozice jezdce poměrně blízko řidítek. Provozní hmotnost pouhých 175 kg! V porovnání s jinými moto v této kategorii se zdá menší, ale po nasednutí tento pocit zmizí a v rukách držíte dospělou motorku. Skvěle ovladatelná i pro začátečníka. Moje první silná motorka. Při zkušební jízdě jsem se soustředil spíše na to, abych z toho nesletěl, než jestli je motorka v pořádku. Někdo uvádí jako mínus vibrace jednoválce v nízkých otáčkách a horší studené starty. Mně se to zatím líbí :) ale musím ještě vychytat správnou práci s plynem a otáčkami.

Motorku bych doporučil pro - Naprosto pro každého, kdo chce jezdit na pohodu, spíše po okolí, mimo dálnice. Padne všem váhovým i výškovým kategoriím a dle profilů je vhodná i pro dámy.

Doplňky na motorce - Centrální stojan. Menší blinkry. Horní kufr. Širší řidítka.

Hondu jsem si nevybral, našla si mě sama a dostala mě až do sedla. Shoda náhod a emocionálního rozhodování - žádné rozumné uvažování :) Navíc skvělý přístup pana majitele, top stav motocyklu a férová cena. Nebylo co řešit, prostě jsem ji musel vzít.

Upřímně řečeno, vůbec jsem netušil, že Honda FX 650 Vigor vůbec existuje. Na první pohled, ani na druhý, se mi nelíbila. Není to nějaké malé? Dominátor do města, cože? Vždyť já chci přece cestovní enduro, vysoký jak rozhledna! :) Ale pak mě nechali sednout a nahodili motor :) ...a bylo hotovo.

Zatím mám za sebou cca 50 km domů + cesta na EK a s těžkým srdcem šla znovu do garáže. Teď sháním nějaké info a určitě budu rád, pokud se ozve ochotný majitel FX 650, že má Servisní manuál k tomuto motocyklu, zatím se zdá, že v ČR tento manuál (kromě NX650 a SLR650) neexistuje. Předem děkuji.

Více info doplním postupem času.

Taki
Taki napsal 06.05.20 v 18:05 10b.

Mexican
Mexican napsal 03.05.20 v 12:53 10b.

Na co potřebuješ manuál? Já ho mám, ale není v češtině.

Hofix
Hofix napsal 16.04.20 v 21:57 10b.

houby
houby napsal 15.04.20 v 19:45 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 26.03.20 v 21:04 10b.

Pěkný stroj, menší, ale jednoválec má své kouzlo. At' ti dělá jen radost !