Yamaha XJR 1300 (2001)

Vlastník rapuork
Vloženo 31.12.2021
Aktualizováno 15.3.2023

XJR 1300 se nemusí představovat. Je to kus motorky a ta má je se zajímavou polokapotáží. Prima pohodlný cesťák.

Motorka koupena od soukromá osoba

Yamaha TDM 900: důvod neuveden
Yamaha BT 1100 Bulldog: důvod neuveden

První dojmy - Motorku jsem kupoval loni v listopadu a pořádně se projel až letos. Je to macek a na místě mám co dělat, ale po rozjetí je to pohoda, božsky to tahá a příjemně čtyřválcově to brumlá.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, co se nebojí té váhy a mají rádi velkoobjemové čtyřválce.

Doplňky na motorce - Padáky, proužky na ráfcich, nosič a kufr Kappa, teploměr oleje JMT, řidítka, páčky, hefty, závažíčka a zrcátka M-style, nerezový kryt chladiče, nějaké to modré víčko na motoru, hodiny s teploměrem na řídítkách, kovové stupačky a samo domo boční panely.

Po deseti letech s Hondou CX 500 už jsem potřeboval změnu. Uvažoval jsem o Bulldogovi, nebo TDM...teda větším dvouválci, ale nějak se to vyvrbilo a koupil jsem zajímavé XJR. Je od staršího pána, né až tak daleko od mého bydliště. Vlastně jsem se na ni svezl, až jsem jel po ose domů(listopad 2020) V jeden den jsem to absolvoval i s evidenční kontrolu a přepisem. Jel jsem jak prvnička po autoškole...zima, velká, těžká motorka s dvojnásobným výkonem než cx-ko...sice jsem jezdil silnější stroje(cb Seven fifty, vfr)ale kdy? Dojel jsem v poho, ani se mi nechtělo domů jak to bylo fajn.
Věděl jsem, že motorka má mouchy a budu na ní mít co dělat, tak jsem jen dotankoval plnou a strčil do garáže.
Potom jsem přes zimu rozebíral a zjišťoval stav. A tak nějak dělal vše k obrazu svému.
Rozebral jsem kapotu, trochu poupravil elektriku, natřel rezavé lešení, sehnal nové světlo na ebay.
Sundal jsem nosič na 3 kufry, který byl trochu pochroumaný, asi po pádu a nainstaloval jen na jeden. Dodal kufr, ale větší na dvě helmy.
Nainstaloval jsem řidítka, páčky,hefty, závažíčka, zrcátka od M-style.

Sehnal jsem vyšší a pohodlnější sedačku z novějšího modelu,ale nepasovaly boční panely,tak jsem vyrobil provizorní náhrady a už tam zůstaly do teď.

Vše možné vyčistil, vyleštil a namazal. Odrezil a nastříkal sběrač výfuku pod motorem a vyřešil nějaké netěsnosti oleje.

Postupně jsem vyměnil olej v přední vidlici a daly se nové pneu.
Pak se samozřejmě měnil olej v motoru s filtrem, svíčky, preventivně baterka a vzduchový filtr. No a ještě jsem nechal seřídit ventily a karburátory.
Něco málo jsem najel i se spolujezdcem a motorku můžu jen chválit. Trochu jsem se sžil,ale menší respekt z váhy a výkonu ještě mám.

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 07.01.22 v 21:00

Za mě ta kapota pasingr odlišná od ostatních.. Třebas Ti nebude toliko foukat pod paže Krásnej ingot

aikon1
aikon1 napsal 07.01.22 v 15:41 10b.

Vymazleno! Za mě 10b

ferda.66
ferda.66 napsal 05.01.22 v 17:29

pokecaly jsme,probraly to,ale uz mi nejde podruhe zahlasovat...dal bych hned 10.B

rapuork
rapuork napsal 04.01.22 v 23:02

Díky všem za komentáře a chválu Pro rejpaly a ferda.66 tu kapotu tam naroubovat nějaký "Helmut" já to tak koupil. Chvíli jsem uvažoval, že to sundám a dám do originálního stavu,ale zatím to nechám... uvidíme časem...a hlavně sehnat origo nezničené lešení nebude sranda

ferda.66
ferda.66 napsal 04.01.22 v 22:42 3b.

sorry...udelat z krasneho nahace takovy paskvil...to musi fakt bavit Nechapu,proc sis nekoupil treba FJ ,kdyz jsi chtel cestovni kapoty...