Daelim VS 125 custom (1997)

Vlastník AdamPotočiar
Vloženo 3.11.2021
Aktualizováno 3.11.2021

Moc dobrá a spolehlivá motorka, kterou když si zpravíte jednou a chováte se k ní, tak vydrží.

První dojmy - Když jsem si pro ni přijel tak majiteli ani nechtěla startovat a poté dokonce vystřelila svíčka, protože byl servaný závit a když už jsem si to chtěl převrtat, tak jsem zjistil, že hlavu nepujde sundat jen tak. Zkrátka vačka byla tak zpečená, že jsem ji musel rozřezat. Pak jsem zjistil, že startér drží pouze na silikonu no a prostě, že ta motorka měla strašnou údržbu, protože se snažil zpravit "inteligent". Měl jsem ji 3 týdny a chtěl jsem ji hodit do šrotu a neměl jsem k tomu daleko. Ale pak jsem se nějak rozhodl a hlavně kamaradi mě ukecali abych tu motorku zpravil a tak jsem začal zpravovat. Protože se na tyto motorky náhradní díly hledají špatně tak i s trochou štěstí se mi ji podařilo dát do kupy po asi 2 měsících a pak už jsem jenom ladil. Nakonec, když jsem všechny součástky které jsou ze 3 motorek sladil a zajel tak mohu říct že sem tenkrát udělal dobře že jsem tu motorku nevyhodil.

Kdykoliv na ni sednu tak nastartuju bez problému a nikdy mě nikde nenechala stát a vždy jsem dojel a bez problémů. Motorka je dobře ovladatelná a velmi dobře zatáčí. Je pohodlná a aji když jsem s ní vymetal polňačky tak jsem dokázal držet tempo s endurem. Spotřeba mě vyšla při decentní jízdě něco přes 3l/100km ale když jsem ji šlapal za krk tak to bylo skoro 4l/100km. Motorka je to jednoduchá, zpravíte si ji na koleně akorád je horší zhánění dílů protože DAELIM tu u nás nemá moc zastoupení a ještě musím vytknout převody do pomala jelikož má tak větší spotřebu a přece jenom na větší vzdálenosti se zbytečně přetáčí motor. S motorkou jsem spokojen a na naučení ideálka.