Daelim VS 125 (1999)

Vlastník Bubakson
Vloženo 12.8.2016
Aktualizováno 20.5.2019

Je to fajn motorka na ježdení na pohodu, žádnej trhač asfaltu to neni, kor při cestování ve 2.

Motorka koupena od FIRMA:Global Moto (Hradec Králové)

První dojmy - Když jsem si pro ni přijel (přes půlku Republiky) byla to celkem hezká, byť zanedbaně vypadající, motorka. Motor šlapal hezky a všechno fungovalo, Bylo mi jasné že na ni bude nějaká práce, ale za tu cenu to mělo smysl, tak jsem ji vzal.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych určitě začátečníkům, protože je fakt, že pokud jste trochu zavodivý typ člověka tak tohle opravdu není motorka pro vás :) .

Doplňky na motorce - Držák na telefon/navigaci, kufr Shad 29, hrazda na říditka.

Chtěl jsem něco spíše chopperovitého typu, protože endura/motardy se mi nelíbí a silnička mi příde 125 blbost (můj názor). Firmy Daelim jsem si všiml dlouho před tím ,než jsem objevil tento stroj. Když jsem pak zpozoroval tento inzerát, měl jsem jasno a i ta vzdálenost 280km cca mi za to stála.
Jede celkem pěkně, při jízdě v 1 není problém se dostat přes 100 km.h-1, do kopce sice moc netáhne ale nic dramatickýho, přece jenom je to 125. Zrychlení do nějakých 50 km.h-1 je celkem slušný, pak už to jde pomaleji. Jeden z mála záporů je příliš měkká přední vidlice (možná to bude závada), takže když omylem trefím nějakou díru, neni to uplně přijemný a retardéry jsou přímo peklo. Přední blatník je spíše na okrasu, stačí aby trochu zapršelo a lítá to všude. Krásná je spotřeba, i při jizdě ve 2 se nedostanu moc přes 3 litry / 100km což při 10,5 l nádrži vychází na 300km na nádrž, takže nemusím bydlet na čerpačce :) .
Cestování ve 2 také neni žádný velký problém, samozřejmě že je to trochu línější ale těch 80 to na rovině/ mírném kopci bez problémů udělá, a když spolujezdec neni jantar tak se i ovládá v pohodě.
Co se týče dílů, všudemožně jsem četl že nejsou, je fakt že v Česku jich moc neni (akorát ten základ filtry,svíčky,destičky...), ale soudruzi z Německa mají vše, takže sice je poštovné trochu dražší, ale při spolehlivosti této motorky není žádný problém.
Je opravdu pohodlná, jak pro řidiče, tak spolujezdce, takže delší cesty se dají snést. Jediné co cesty trochu znepřijemňuje je to, jak některé díly rezonují, jakmile se dostanu na nějakých cca 7 000 rpm , některé plasty začnou opravdu "krásně" rezonovat a není úplně fajn to poslouchat.
Jezdím spíše na 2. a 3. třídách, hustý provoz mě opravdu nebaví.

Rok 2018:
Už ji mám doma přes 2 roky a užil jsem si s ní spoustu zábavy. Mnou najeto něco přes 11 000 km . Projel jsem s ní půlku republiky + pár výletů do Německa (Drážďany). Nejdelší trasa na jeden zátah bylo asi 370 km a celkem se to dalo. Je to opravdu v celku spolehlivá moto. Odtah jsem řešil jenom jednou, a to když se mi předřel kabel od regulátoru, vytloukla se baterka a venku byla hluboká noc..to už se dál jet nedalo. Jinak jsem vždy dojel do cíle, samozřejmě občas nějaký to přetržený/přidřený lanko od spojky, ale s tím se dá nouzově dojet. Provedl sem na ní pár větších oprav jako přetěsnění vidlic, motoru a karburátoru + výměna rozvoďáku. Rámcově jsem s moto spokojen, akorát občas pár kW schází.

pajapaja
pajapaja napsal 15.08.16 v 08:35 7b.

Hezká -ať slouží