Honda GL1800 GoldWing (2007)

Vlastník afrikanec
Vloženo 14.10.2021
Aktualizováno 14.10.2021

Keď som ju prvý krát zažil a sadol na ňu, skoro som odpadol ako je veľká a široká a palubná doska ako v aute...

První dojmy - ...no od kedy ju mám, už mi nepríde vôbec veľká a pri jazde o tom netušíte. Človek by myslel, že je to pre dedkov na dôchodok, ale je to silná motorka. Sadla mi tak, ako keby som ju mal celý život.

Motorku bych doporučil pro - Na GW je fakt pohodlné sedenie, ale nie je pravda, že človek vydrží stovky km v sedle. Treba prestávky na každej, aj na GW. Dá sa s tým jazdiť aj Šturec aj R1 no do mesta radšej skúter :-).

Doplňky na motorce - Predchádzajúci majiteľ nešetril na servise ani doplnkoch, chróm a ledky sú povinná jazda, ale stále je to decentné oproti iným "kolotočárom" čo k tejto moto asi patrí. Ja som si hodil na plexi deflektor, ktorý mi výrazne pomohol pri jazde.

Prvá sezóna a 5 000 km, pre mňa rekord, pre niekoho sranda na týždeň ale každý máme život naplnený aj inými vecami.

Hej, mám 2m a GW mi fakt sedí a cítim sa na ňom veľmi príjemne. Tempomat, vyhrievané gripy a sedadlá a rádio sú pre mňa na moto novinka, ale užívam si to, je to paráda. Naozaj sa dá po zaradení 5 stupňa jazdiť od 50 km/h až kto koľko chce, ja viem, že cestovná rýchlosť po dialnici je príjemná a pri 150 ani nevieš že ideš 150. Jedine, čo by som privítal, je 6-ty prevodový stupeň, lebo točí motor dosť vysoko pri presunoch dialničných.

Spotreba? Evidujem si cez appku spotrebu na autách tak som pridal aj GW, tak to viem presne. Najmenšia 5,02, najvyššia 6,9, priemer za celú sezónu 5,8.

Odjazdil som si stovky km aj v daždi, fakt bez problémov. Ale ak je ráno zima a hmla, vyzráža sa na skle a kedže nemám stierač (jasné, ale videl som na nete foto aj so stieračom ), vidím prd. Na moto pred tým sa my vyzrážala na plexi na helme, tam som si to utrel a letel ďalej.

Spiatočka. Zlatý pomocník, ale tiež má hranice. Strmý sklon nevládze.

Fakt, GW so stieračom

Guga
Guga napsal 21.10.21 v 18:00 10b.

Je spousta výborných motorek, ale Goldwing je jen jeden

Varo
Varo napsal 21.10.21 v 08:35 10b.

afrikanec
afrikanec napsal 15.10.21 v 06:23

tomcruise77 ono to je na jednej strane o peniazoch (riešení je viac) a na druhej zohnať fakt dobrý kus. Lebo internet je na 98% plný inzerátov mašín, ktoré nie sú dobré. Búračky, skladačky, bez výbavy, dovoz bez histórie...ale zohnať motorku po fandovi, ktorý nešetril hlavne na servise, je zázrak a šťastie a to bolo aj v mojom prípade. Som fakt veľmi spokojný a nadšený z tejto motorky.

mr-norris
mr-norris napsal 14.10.21 v 21:47 10b.

Na cesty Goldwing, do mesta skúter

ingott
ingott napsal 14.10.21 v 21:11 10b.

Stěrač na motorce..tvl čeho jsem se to dožil Ale goldwing krása.