Suzuki DL 650 V-Strom (2012)

Vlastník Pepo308541
Vloženo 7.9.2021
Aktualizováno 7.9.2021

Lahké nenáročné cestovné enduro, ako stvorené pre začiatočníka.

Motorka koupena od MM motoshop Sobotište - .

Yamaha MT-07: Bola na mňa malá
Yamaha MT-09: Aktuálna mi prišla skôr pod ruku

První dojmy - Prvé dojmy, cestovný posed, pohodlná, už som ju kúpil s velkym plexi s deflektorom, prvé jazdy boli všeobecne moje prvé po autoškole, tú som absolvoval na Yamaha fzs 600. Určite som si užil Strom viac. Zvláda aj dlhšie trasy a ked zosadnem niesom vôbec unavený. Neviem čo by som tej motorke vedel vytknúť.

Každý pozná Vstromy, netusim co vsetko by som o tom mal rozpravat, zacnem tým že som 184cm vysoký vážim 114kg. Ked sedim na motorke nohy mam už skoro cele na zemi. Stroj som zakupil už s velkým plexi s deflektorom, zadnym kufrom, monokey bočnými držiakmi, krytom motora. Motorka mala 40 tis. km ked som ju kupil. Bol jej spravený pravidelný servis náplne a filtre. Prvé KM keď som sa s ňou zoznamoval boli ako čistý nepopísany papier, len som jazdil a pozoroval čo sa s ňou deje, kde sú jej a moje hranice. Jazdím s partiou kde je Yamaha mt07, Aprilia Dorsoduro 750 a Suzuki DL650 2018. Počas naších potuliek som sa rozhodol vymeniť orig.výfuk za ladený. Podarilo sa mi zohnať nový Scorpion oválny so zvodmi s certifikátom tak som po ňom skočil. Som rád že ma je konečne počuť. Bez ladeneho vyfuku som mal pocit že ma autá nevnímajú, stalo sa mi viackrat ze ma vodiči ignorovali. S vyfukom je takých situacii menej. Spotreba je u mňa okolo 4L, ked idem pianko tak viem ist aj za 3,5L. Jazdné vlastnosti - pohodlie - boli sme na tripe kde sme denne robili cez 350km, necitil som vobec ze by ma bolel chrbat rit kolena alebo hocičo. Unaveny som bol ako z kancelarskej stoličky maximalne. Motor ide živšie už od 3,5tis. ot. Aj na vyššom kvalte. Ked chcem živú jazdu tak ho už trochu potočím a od 5tis.ot. tahá slušne. Brzdy su s abs, už mi to viackrát pomohlo, pri núdzovom brzdení som to ocenil. Poruchy som riešil zatial iba ukazovatel kvaltov. Stačilo čidlo rozobrať, vyčistiť a zložiť. Zatial asi tak.