renocar_srpen

Ducati Streetfighter V4 S (2021)

Vlastník rulzmaker
Vloženo 19.7.2021
Aktualizováno 19.7.2021

Kdyby ďábel měl motorku, tak vypadá asi takhle :D

Honda CBR 1000RR Fireblade: Zajímavá motorka, ale nedá se půjčit a ten starší model nemá žádné asistenční systémy
Honda CB 600F Hornet: Už jsem ji měl 2x.. podle mě dokonalá motorka, a je jedno, že je 10 let stará... ale změna je život
KTM 890 Duke R: Super motorka, úplně bez výhrad... kvalitní rozumná volba, akorát mě prostě nerajcovala :D

První dojmy - Raketa, sexy, pohodlná, rychlá, hlučná... jako byl jsem dost překvapen pohodlím... ne, že by to bylo tak super, ale čekal jsem, že to bude strašné :)

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo to chce.

Hele... mám ji asi 3. den...
Aktuálně se motorka zajíždí, takže jen do 6000 ot. a pak se těšíme :D

FINANCE
Jsem z toho ještě trochu rozpačitý...
Celou dobu jsem si říkal, že kdo si může koupit motorku za 600 tisíc. Že kolik peněz ten člověk asi musí mít...
Asi půl roku jsem si to snažil vymluvit, že budu rozumný a koupím si Hondu, no a pak jsem si koupil tenhle krásný nesmysl.
Teď už vím, že to není o tom, kdo má kolik peněz, ale o tom, co si kdo dovolí a co chce :)
Pojištění stálo 5 tisíc.. havarijní by vyšlo cca na 30 tisíc, ale říkám si, že když spadnu, tak budu rád, že jsem přežil.
Servisy jsou v 1000km a pak po 12000km (každý by měl být za 5000 Kč, a ten Desmo ve 24tkm tuším za 12 tisíc).

ZKUŠENOSTI
Je to moje první Ducati a třetí motorka... nejsem určitě profi jezdec, ale začal jsem chodit na okruhy na trénink a dost mě to posunulo vpřed. Určitě chci v rámci možností využít potenciál téhle motorky.

Kdo ji měl půjčenou, tak ví, že tahle motorka je absolutní nesmysl... podle mě už 120 koní je víc než dost natož 208 koní... ve Street režimu má tuším 160, a když dá člověk plný plyn, tak se bojí o život.

Budu si zvykat...

DOJMY
Budu psát postupně...

- Na dodání jsem čekal skoro 2 měsíce a ještě mi nestihli namontovat přední LED blinkry.. aktuálně to musím zajet, takže jen do 6000 ot., pak v 1000 km první servis a pak ještě zajíždět do 2500 km tuším (do 8500 ot.)

- Jako je sexy, že jo... oproti Hondě je neskutečně hlučná a když jedu 50km/h tak všem dává najevo, že se musí hodně krotit, aby takhle jela... a docela i topí pod zadkem, ale zdaleka ne tak moc jako Panigale.

- Zrcátka jsou docela marné a ještě jsem si je nenastavil, protože k nastavení nahoru a dolů potřebuju imbus.

- Motorka má fakt jemný lak a už po příjezdu domů byl škrábanec na nádrži asi od bundy, ale překrylo se to tankpadem.

- Nemá ukazatel nádrže, což je podle mě masakr, nájezd na nádrž bude cca 160-180 km, časem upřesním, ale je jasné, že je třeba si to hlídat... průměrnou spotřebu teď mám cca 6,5L, ale myslím, že půjde i na 5,5L až se zajede, protože tolik měla ta testovací při klidné jízdě.

- Úložný prostor neexistuje... pod sedlo spolujezdce se natlačila moto lékárnička a toť vše.

DOPLŇKY
- Evotech kryt chladiče
- LED blinkry
- Zadní karbonový držák
- R&G protektory zadní osy
- Keramická ochrana laku
- Stompgrip na nádrž

Angelika
Angelika napsal 26.07.21 v 20:03 10b.

Tohle je velká paráda...nádherná . Taky slintám . Tak ať to jezdí a vždy šťastný návrat

Figi25
Figi25 napsal 26.07.21 v 12:08 10b.

Tak ať slouží

Zedsdead
Zedsdead napsal 23.07.21 v 21:50 10b.

Výkon, cena, dojezd...
Šílenost!

steve2
steve2 napsal 23.07.21 v 14:55 8b.

Pěkná! Tak ať ji ve zdraví užiješ i přežiješ.

hans1978
hans1978 napsal 22.07.21 v 10:56 10b.

Gratulace, nádherná
U spotřeby nepočítej s 5,5ltr ani náhodou
mnoho šťastných km přeji, užívej