BMW R 1100 RT (1999)

Vlastník fousek64
Vloženo 7.7.2021
Aktualizováno 18.8.2022

Je to velký, silný a těžký stroj.

První dojmy - Po zkušební jízdě, která nemusela být ani moc dlouhá, bylo jednoznačně rozhodnuto. Ihned jsem se na ni cítil velmi dobře, a dá se říci i bezpečně. Její aerodynamický tvar s elektricky nastavitelným plexy, mě příjemně překvapilo. Také odpružení (zavěšení zadního kola a systém odpružení předního kola) mě udivilo. Doposud jsem se s tímto nesetkal.

Motorku bych doporučil pro - Vyšší postavu

Doplňky na motorce - Zatím kufry

Důvodem výběru byl design, kapotáž, obsah motoru + fakt, že je to box motor a hnací síla je přenášena kardanovým hřídelem. Vybavení motorky originálními
kufry BMW. Vodotěsná uzamykatelná přihrádka např. na doklady. Také výška motorky je pro mě optimální, byť mám sedlo na nejnižší úrovni. Sedlo řidiče je výškově stavitelné ve 3. úrovních, další praktická vychytávka.
K dnešnímu dni jsem najel přibližně 400 Km i s cestou z Benešova. Brzdy jsou velmi účinné, zvláště potom přední se dvěma kotouči. Brzdový systém je již vybaven systémem ABS. Motorka samotná váží 280 Kg, při plném zatížení 490 Kg. Proto tak účinné brzdy.
Po zakoupení jsem udělal s naším šikovným mechanikem běžnou kontrolu.
Například seřízení ventilů, výměna obou filtrů, všech olejů a zapalov. svíček.
Doplnění povinné výbavy, žárovky atp.
Spolujezdce jsem zatím nevezl. Zvykám si, a ještě nějakou chvíli si zvykat budu.
Dobře se cítím na silnicích širokých s rovným povrchem. Zatáčky na těchto silnicích zvládám dobře.
Včera jsem absolvoval trasu po úzkých klikatých a stromy lemovaných horských silniček. Abych pravdu řek, moc jsem si jízdu neužíval na rozdíl od kolegů na lehčích strojích, ale hlavně s většími zkušenostmi.
Nejlépe se podle mě tento typ (cestovní) hodí na silnice.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 08.07.21 v 06:05 10b.

tak přeji hodně krásných zážitků s tímto nezmarem. Je to hodně univerzální stroj, to zjistíš. Polňačka není problém, vesnice, zatáčky, hory, ani dálnice není problém. Má to svůj charakter, ale když si na to zvykneš, je to paráda, pohodlíčko.
Přidej se k nám do skupiny.