intercars_duben

Kawasaki KLE 500 (2001)

Vlastník PepinoV27
Vloženo 1.4.2021
Aktualizováno 5.4.2021

Pohodlné cestovní enduro. Ideální na naučení a dá se řídit od 18 s řidičákem A2.

První dojmy - Obratná. úzká a poctivě zpracovaná. Motor má pěkný dunivý zátah od spoda. Zdvihy tlumičů mi s mojí výškou 176cm vyhovují a tlumiče krásně pobírají nerovnosti. A už se nemůžu dočkat až s ní vyrazím na delší výlet.

Doplňky na motorce - Centrální stojan, zvýšené plexi GIVI, padáky SW motech, držáky kufrů Bartus, Kufry Alu Milanek, držák mobilu DR2.CZ, blastry Barkbusters a nabíječka s voltmetrem.

Na střední jsem zvažoval nástupce mojí Hondy Varadero 125. Už od 125 jsem věděl že chci cestovat a nejen po asfaltu takže nástupce muselo být cestovní enduro. Uvažoval jsem o Hondě Transalp 650, Aprilia Pegaso 650, BMW 650 GS a Kawasaki KLE 500 o které jsem se dozvěděl od svého spolužáka.
No po dlouhém zvažováním jestli prodat Hondu po a nebo před sezónou jsem se jí nakonec rozhodl prodat hned po sezóně abych měl čas novou motorku připravit na další sezónu 2021 a tak jsem začal hledat moji nastávající.

V mém výběru vyhrála Kawasaki KLE 500 z důvodu že to je dvouválec, a mně ty jednoválce moc nesedí. Vím že je ještě Transalp, ale ten na mě tak nezapůsobil jak KLE.

Po dvou týdnech hledání jsem našel krásnou v modré metalíze. Byla ode mně kousek takže druhý den se pro ní jelo. Byla naprosto v pořádku jen lehká kosmetika a trošku natrhlé sedlo, ale to mi ani tak nevadilo. Kawu jsme dovezli 8.10.2020 po ose domů a začaly přípravy na další sezónu. Pár krát jsem jí ještě před zimou projel a uložil k zimnímu spánku a začal šetřit na servis, úpravy a doplňky.

Únor 2021
KLE jsem probudil ze zimního spánku a namontoval jsem padáky od SW MOTECH, blastry od Barkbusters a nosiče bočních kufrů od Bartuse. Poté mi přišly hliníkové kufry od Alu Milanek s držákem pro 2L kanystr a můžu jen doporučit.

Dále jsem dělal servis. Klasika olej, chladící kapalina, svíčky a filtry. No a pro jistotu jsem sundal víko alternátoru a dva magnety z rotoru mi zůstaly na statoru.

No nic tak jsem objednal nový od ELECTREX a největší bolest KLE mám za sebou.

Aby se mi pohodlně cestovalo tak jsem dokoupil nabíječku s voltmetrem a držák pro mobil DR2.CZ, který můžu taky jen doporučit mobil se do něj jednoduše dává a
drží jak přibitý.

Do zálohy jsem ještě koupil náhradní regulátor dobíjení, lanka a ložiska do kol. To jsou základní věci včetně nářadí, které budu s sebou vozit když pojedu někam dál.
Vím asi je to zbytečná zátěž, ale náhoda je sviňa a štěstí přeje připraveným

Teď už jen koupit nové pneu, plotnu na zadní nosič a vak.
Další info už budu přidávat do deníku.

mojoflix
mojoflix napsal 06.04.21 v 14:09 10b.

Parádní stroj

rraadduuzz
rraadduuzz napsal 06.04.21 v 12:18

Dobrý stroj, taky jsem o KLÉčku uvažoval, no prozatím to nechávám v klidu...ať ti slouží

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 06.04.21 v 10:55 10b.

vyzera naozaj velmi dobre

-Jandys-
-Jandys- napsal 06.04.21 v 03:48 10b.

Pěkná a poctivá motorka, nikdy nebyla nej ale umí od všeho něco,tak teď už jen bez potíží

WIMPY
WIMPY napsal 05.04.21 v 15:34 10b.

O KLE byl vždycky takový docela malý zájem. Tento stroj ale vypadá solidně. Tak ať ti dělá radost a slouží ku prospěchu!

renocar_duben
Objednat reklamu