CFMOTO 650MT (2018)

Vlastník zka
Vloženo 6.3.2021
Aktualizováno 6.3.2021

Líbila se mi hned od začátku. Vzhledem, velikostí i jízdními vlastnostmi a v neposlední řadě i příznivou pořizovací cenou.
Vlastní zkušenost je víc, než všechny recenze, tak jsem si ji koupil.
I když jsem původně Čínu nechtěl

Yamaha Tracer 700: Chtěl jsem vyzkoušet. 650MT byla za poloviční cenu!
Kawasaki Versys 650: Chtěl jsem vyzkoušet. 650MT byla za poloviční cenu!
Suzuki DL 650 V-Strom: Chtěl jsem vyzkoušet. 650MT byla za poloviční cenu!
Honda NC 750X: Chtěl jsem vyzkoušet. 650MT byla za poloviční cenu!

První dojmy - Je to univerzál bez větších terénních ambic. Šotolinové cesty však v pohodě zvládne. MT je spíš na pohodové cestování hlavně na silnicích a na projížďky kolem komína. Spolujezdce zvládá velmi dobře, ale na závodění to není :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo nepotřebuje značkovou motorku. Pro někoho s nižším rozpočtem a menším nájezdem.

Doplňky na motorce -

Od začátku se mi líbí design, jízdní vlastnosti a při mém nákupu i velmi příznivá cena.
Po zkušenostech s koupí 7 let staré Yamahy, která měla najeto "cca 35 000km" do které jsem každoročně vrazil nemalé peníze za servis a ND jsem chtěl něco buď nového, nebo minimálně jetého s jistou historií.
V době, kdy jsem se rozkoukával mi padla do oka CFMOTO 650MT.
Rozhodl jsem se však do Číny nejít!
Značka bez moto historie, rychlé snížení prodejní ceny za ojetinu, neověřená kvalita použitých materiálů a nejistá životnost dílů. Také moje ego
Volba padla na SUZUKI DL 650 V-strom.
Po prohlédnutí pár nejistých ojetin a zjištění ceny nového V-stromku, který by se mi líbil jsem se rozhodl. Překonám předsudky. Po vyzkoušení 650MT jdu do CFMOTO. Napomohla mi k tomu i momentální výhodná koupě
Prostě jsem chtěl hlavně jezdit, minimálně se starat a servisovat. To vše za co nejméně peněz - jak jinak
Recenze jsem prostudoval snad všechny. Na všech pozitivních i negativních je po mých zkušenostech hodně pravdy.
Najeto mám 7 500km bez závad.
Zatím spokojenost.
Jen čas ukáže, zda 650MT byla dobrá, či špatná volba.
Již dnes však vím jedno. Bude to další zkušenost a bude moje
MT je spíš na pohodové cestování hlavně na silnicích a na projížďky kolem komína. Spotřeba 4,5 až 6L dle stylu jízdy.
Výkon motoru je pro mě dostatečný a dá se jezdit i pěkně svižně.
Pokud je však někdo zvyklý na litrový obsah a 100kW, tak je to samozřejmě někde jinde.
Líbí se mi hravost a příjemná ovladatelnost. Je pohodlná na delší cestu a přitom se na ní můžu pěkně sportovně povozit.

pavelg17
pavelg17 napsal 08.11.21 v 19:20 5b.

Jsem majitel starého litrového Zeda . Já jsem už taky starej a chci novou motorku. Na endurech jsem vyrostl . Jenom ten třetinový výkon asi bude zpočátku problém ,ale líbí se mi a je velmi příjemná cena

findejs1310
findejs1310 napsal 13.03.21 v 10:50 10b.

No proč ne.A navíc nevypadá vůbec špatně a nestojí na každým rohu jako jiné.

dettektorr
dettektorr napsal 11.03.21 v 19:40 10b.

Ahoj. Chválim novou motorku. I já po ni koukám, jako po druhém stroji do garáže.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 11.03.21 v 18:01 10b.

vyzera naozaj dobre! nech sluzi a robi radost

stm01
stm01 napsal 11.03.21 v 16:27 10b.

Ať slouží. Uvažoval jsem o ní, ale při mých 194 cm mi připadala menší. No pak mi vadilo nebo jsem měl obavy z dalších pár věcí co mě nakonec přivedlo k TRK 502X. ( důvody v mém popisu motorky). Každopádně vypadá dobře. Jsem zvědavý jak dopadla v tom dlouhodobém testu. Snad se dostanu k té recenzi. Takže kolama dolů a mnoho šťastných kilometrů.