Honda CBF 600S (2011)

Aktualizováno 3.4.2024

Deník motorky
Nalezeno 27 záznamů

• Nové bačkory

Včera jsem nasadil nové pneu (Bridgestone Battlax BT023 jako dříve), protože až se jaro zeptá ... :-) Také proběhlo čištění a mazání řetězu. Brzdové desky vypadají, že ještě něco vydrží, tak uvidíme jestli dají ještě t

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 03.04.2024
  • Malá projížďka a výměna oleje

Počasí přálo a i když je jaro ještě daleko, trochu jsem Berunu provětral (je to po té pauze vážně radost !), vyměnil olej a filtr. Co jsem vloni do motorky nalil, to jsem dnes vylil, neubyla ani kapka. :-DD Každ

Vloženo: 10.02.2024
    Uskutečněno: 10.02.2024
  • Ještěd

Tak jsem dal opět Ještěd. (Říčany - Mělník - Jestřebí - Mimoň - Stráž pod Ralskem - Ještěd) Tentokrát i s pokutou za jednu "plnou čáru". :-$ Ale jinak bezva výlet. Oběd v Motorestu Příchovice. Nakonec jsem se zajel

Vloženo: 28.09.2023
    Uskutečněno: 28.09.2023
  • Červenohorské sedlo

Konečně jsem se podíval na Červenohorské sedlo. Protože jsem neměl 2 dny v kuse volné, plán byl takový, že vyjedu ráno, kolem oběda si pojezdím v horách a odpoledne návrat zpět domů. Cíl mé cesty byl vzdálen dlouhých 255

Vloženo: 06.09.2023
    Uskutečněno: 05.09.2023
  • Olej, svíčky, krk řízení a svezení :-)

Příprava na počínající sezónu je v plném proudu ;-) . Nejdřív jsem se pustil do výměny svíček (pravidelná výměna po 24 tis. km). Přístup k nim je šílený. Po zvednutí nádrže, povolení cívek a trubky chlazení už to ce

Vloženo: 18.03.2023
    Uskutečněno: 18.03.2023
  • Nahrávání onboard videí

Pro snazší nahrávání onboard videí jsem udělal několik změn :-). - Na "Šubrtku" přibyl nový lepený držák. (Na helmě oceňuji čistou přední část, na kterou lze držák snadno přilepit - nic se neplete) https://img.moto

Vloženo: 28.05.2022
    Uskutečněno: 28.05.2022
  • V rukavicích na mobil

Když máš rukavice, kterými nejde ovládat display mobilu, koupíš nové rukavice a nebo ... náprstek. :-DD

Vloženo: 18.05.2022
    Uskutečněno: 18.05.2022
  • Boční kufry Kappa K22N + držáky KL174

Letos bych rád podniknul nějaké delší výlety a proto došlo na osazení bočních držáků (Kappa KL174) a nových kufrů (K22N). Protože pojedu většinou sám, zvolil jsem malé Kappa K22N, 22l litrové plastové kufříky s vrchním

Vloženo: 11.05.2022
    Uskutečněno: 11.05.2022
  • A pak že se Hondy nese*ou :-)

Před pár dny jsem čistil motorku od padlé armády much a koukám, že se mi volně hýbe boční stojan. Jeden šroub byl pryč úplně a druhý už řádně povolený. Objednal jsem proto nový (originál) za 200Kč (asi ze zlata) a

Vloženo: 11.05.2022
    Uskutečněno: 11.05.2022
  • Uprage na rozetu 38z - delší převod

Dlouho jsem si říkal, že by mi bodlo,kdyby mělo CBFko sedmičku , tak jsem si jí pořídil. :-D Stávající odstupňování převodovky nebylo úplně zlé, motor byl stále při chuti, ale když můžete jet na šestku od 60km/h až d

Vloženo: 06.05.2022
    Uskutečněno: 06.05.2022
  • Beruna na goflu :-)

Karlštejn.

Vloženo: 02.05.2022
    Uskutečněno: 02.05.2022
  • Schuberth C4 Pro Helmet + handsfree SC1

Bylo na čase pokročit a pořídit novou helmu :-). Do výběru se mi dostaly tyto kousky: HJC RPHA 70 Kroon MC1SF SCORPION EXO-1400 AIR Schuberth C4 Pro U "Šubrtky" mě zaujalo zpracování, pozitivní recenze, vykláp

Vloženo: 25.04.2022
    Uskutečněno: 25.04.2022
  • USB nabíječka přes relé

Konečně jsem si zapojil USB nabíječku tak jak se má, přes relé. Vloni na jaře jsem se s tím nechtěl trápit a USB dobíječku zapojil tzv. "na prasáka" na tlumené světlo, což sice bylo za 5 minut, ale jednu nevýhodu to

Vloženo: 20.03.2022
    Uskutečněno: 20.03.2022
  • Nový držák Gipro

Dnes jsem dokončil nový držák ukazatele zařazené rychlosti (Gipro nebo Čínské kopie). Tištěno na 3D tiskárně. Montuje se vpravo u brýlí do již existujícího otvoru, takže se nikde nic nevrtá. Symetricky doplňuje již

Vloženo: 13.03.2022
    Uskutečněno: 13.03.2022
  • Řitka -> Zdejcina (Beroun)

Počasí přálo a tak jsem si dal o víkendu krásnou vyjížďku z "prdele" :-) (Řitka) až do Zdejciny (za Berounem). Trasa začíná zatáčkovitým úsekem mezi Řitkou a Řevnicemi (tu zná asi každý), ale pokračuje dál přes Svinař

Vloženo: 01.11.2021
    Uskutečněno: 01.11.2021
  • Olej, filtr

Dnes nový olej, filtr. (HIFLOFILTRO, Motul 5100 4T) Od koupi ujeto 3000km a neubyla ani kapka. Olej co v motoru byl (servis Honda) měl hodně nízkou viskozitu, z motoru tekl jak voda. Nevím, možná tam dali 5W20 / 0W20. :

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.09.2021
    Uskutečněno: 11.09.2021
  • Turistické plexi KAPPA KD303ST

Nutné to nebylo, ale nakonec jsem neodolal a koupil nové turistické plexi Kappa (KD303ST). Je stejné jako Givi D303ST. Oproti předešlému řešení s rozšiřujícím plexi je jezdec chráněn lépe. Ale jelikož mám 193cm, stál

Vloženo: 09.09.2021
    Uskutečněno: 09.09.2021
  • SHAD Comfort Seat

Na delších cestách jsem měl problém s originálním sedlem. 1) má špatný sklon, takže člověk neustále sjíždí vpřed 2) sedí se jen malou plochou a zadek už to nedává po hodině jízdy https://img.motofotky.cz/upload/ima

Vloženo: 26.08.2021
    Uskutečněno: 26.08.2021
  • Přídavné plexi

Zkusil jsem pořídit malé přídavné plexi. Nevím jak jsem měřil, ale je větší než jsem čekal . Měl jsem objednat menší co bylo v nabídce. Každopádně funguje dobře, motorka s ním vypadá samozřejmě blbě :-) , ale kdyby

Vloženo: 12.07.2021
    Uskutečněno: 12.07.2021
  • Nové hefty Oxford Fat (33mm)

O víkendu sem dal na Berunu nové hefty (Oxford) s vnějším průměrem 33mm. Snad budou lepší, ještě jsem je neměl čas vyzkoušet. (rozdíl je ale asi jen 2mm) Pro sundání je nejlepší použít kompresor a fouknout pod ně. Jdou

Vloženo: 06.06.2021
    Uskutečněno: 06.06.2021
  • Držák a tlumení mikrofonu

Při natáčení onboard videí mě neustále zlobil zvuk. Hledal jsem vhodná místa pro jeho natáčení (zvuk motoru). Mikrofon byl osazen molitanem, "mrtvou kočkou" a furt ve zvuku rušil vítr a často byla nahrávka i přebuzená.

Vloženo: 01.06.2021
    Uskutečněno: 01.06.2021
  • Zadní blatník [final 2]

Včera jsem sundal první verzi blatníku a osadil v2, která lépe vyhoví krátkému i vytaženému řetězu. (Materiál tisku: Spectrum ASA 275) https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2021/20/562758_616b6e06392dadd86b0a

Vloženo: 17.05.2021
    Uskutečněno: 17.05.2021
  • Zadní blatník [update 1]

Ještě jsem musel upravit zadní blatník ve smyslu větší mezery od šasi při propružení. Původní verze byla již velmi blízko plastu pod akumulátorem. Nová verze blatníku má větší rezervu a také vyhoví instalaci nového a p

Vloženo: 06.04.2021
    Uskutečněno: 06.04.2021
  • Držák USB (bez vrtání)

Včera jsem dokončil držák USB (opět vytištěný na 3D tiskárně). USB adaptérů je hromada, ale vždy jejich instalace znamená vrtání do palubky či jinde. Proto jsem hledal jak jinak USB adaptér uchytit. Nakonec jsem naše

Vloženo: 01.04.2021
    Uskutečněno: 01.04.2021
  • Indikátor řazení + držák 3D print

Včera jsem zprovoznil indikátor zařazeného kvaltu. Snadné zapojení přes servisní konektor. Jen bylo třeba přizvednout nádrž aby se člověk dostal ke kabeláži. Nikde se nic nepájí, neřeže, vše Plug&Play. Dlouho jsem př

Vloženo: 26.03.2021
    Uskutečněno: 26.03.2021
  • Zadní blatník [final]

Finální výtisk dokončen, nalakován. Dopadlo to dobře, někdy zkusím dát blatník na motorku. Mezitím tisknu ještě další kousky z odolnějšího plastu a také laboruji s variantou, která by se nelakovala, šlo by o čistý výti

Vloženo: 21.03.2021
    Uskutečněno: 21.03.2021
  • Zadní blatník [prototyp]

Koukal jsem jaké jsou k dispozici zadní vnitřní blatníky, ale nelíbí se mi, že se vždy vymění i kryt řetězu. Takže jsem zvolil cestu výroby vlastního pomocí 3D tisku. Jedná se o větší výtisk, než je obvyklé, takže douf

Vloženo: 06.03.2021
    Uskutečněno: 06.03.2021