Honda CBF 600S (2008)

Vlastník Raddyn
Vloženo 11.2.2013
Aktualizováno 22.9.2015

Chtěl jsem cestovní a pohodlnější motorku a protože jsem vždycky chtěl Hondu, bylo celkem jasný že to musí být CBF 600S.

Suzuki GSX 650 F: důvod neuveden
Yamaha XJ6 Diversion: důvod neuveden
Suzuki GSF 650S Bandit: důvod neuveden

První dojmy - Kupoval jsem ji v prosinci, takže svezení bylo opravdu velmi krátké, ale o to jsem byl víc nadšenej.

Doplňky na motorce - Cestovní štítek givi, rám motech, přídavné ledky, ukazatel zařazené rychlosti, zásuvka 12V, vyhřívané hefty Oxford

11/2012
Po první sezoně na Svéčku, jsem dospěl k tomu, že chci cestovnější a pohodlnější motorku. Začal jsem tedy vybírat, co si pořídím. Dlouhou dobu vedl Bandit, protože jsem byl s Svéčkem nad míru spokojený a chtěl jsem zůstat u Suzuki. Navíc Bandit se dal pořídit za docela slušný peníze. Pak mě zaujala GSX650F, ale zavrhnul jsem celokapotu. Po té jsem narazil na Yamahu XJ6 Diversion a musím říct že se mi líbila moc. Byla ze všech možností nejdražší, protože je nejnovější. Pak jsem narazil na srovnávací test těchto motorek. To bylo jako psaný pro mě. Tak jsem dospěl opět k Hondě CBF600, ale tentorkát s polokapotou. Naháča CBFko jsem chtěl už před rokem, ale nakonec zvítězila cena u Svéčka. Teď už jsem byl ochoten dát za motorku víc a tak jsem se rozhodnul pro CBF600SA. A hlavně jsem stejně vždycky chtěl mít Hondu, takže nebylo co řešit.
12/2012
Narazil jsem na tento úchvatný kousek a protože i jednání s majitelem bylo velmi nadstandardní, začal jsem v prosinci řešit, jak si ji dovezu domů. Má najeto 25.271km.
Už se nemůžu dočkat jara
14.4.2013
Po nekonečně dlouhé zimě konečně krásné počasí a tak jsem o víkendu konečně vytáhnul motorku. Za sobotu a neděli jsem vyjel první nádrž na cébéefku a jsem jedním slovem nadšenej. S esvéčkem se srovnávat nedá, je to prostě jinej bike a to nejen kvůli polokapotě. Mám vyšší štítek Givi a ramenní deflektory, takže ochrana před větrem je luxusní. Je úžasně pohodlná, prostorná a přitom stále skvěle ovladatelná. Skvěle kopíruje vozovku a tlumí její nerovnosti, bez jakýchkoliv otřesů do rukou či sedadla. Ani od motoru a převodovky jsem necítil žádné vibrace. Řazení funguje hladce a velmi přesně. Za plynem jde krásně plynule od spodu, takže se s ní dá jezdit pohodová kochačka, bez častějšího řazení. Ale jakmile vemete za plyn a podržíte ho do vyšších otáček, tak jede jak pra... prostě hodně. Jede tak suprově, že druhej způsob mě baví mnohem víc. A když je potřeba zabrzdit, tak opět bez váhání a skvěle. Jen mám sjetou přední gumu a má to lehce vliv na jízdní vlastnosti. Co nejdřív tam půjde nová. Zatím bych řekl, že jsem si ani lépe, jak CBFko vybrat nemohl
6/2013
Letos to počasí pro motrokáře moc není. Zima se drží dlouho a pak deště...pěkných slunečních dnů je málo. No a aby toho pro mě nebylo málo, byl jsem na operaci s kolenem a momentálně jezdit nemůžu. Zatím jsem toho bohužel moc nenajezdil ani před operací. Moje nadšení však neopadá a s každou jízdou si užívám jízdní vlastnosti a úžasnou ovladatelnost této motorky, vysloveně se těším do každé zatáčky.
22.2.2014
Dnes jsem namontoval vyhřívaný hefty Oxford a provedl první jarní zážeh. Chytla na brnk. Stav 30.385km, v loni jsme spolu najeli 5.000km.
14.4.2014
Nové pneu Dunlop Roadmaster II a brzdové destičky (ve předu i v zadu). Najeto 31113km.
13.9.2014
Dnes jsem ji posunul novému majiteli, kterému tímto přeji hodně štastných chvil a kilometrů bez nehody. (km 34722)

Petr_TA
Petr_TA napsal 22.02.14 v 16:18 10b.

Moooc pěknej kousek

gaunercz
gaunercz napsal 17.02.13 v 17:13 10b.

Moc pěknej cestovatel Hafo kilometrů jak cestou, tak necestou. 10b.

istonbike
istonbike napsal 11.02.13 v 19:03 10b.

Nádherná,skvěle vybavená (ABS,kufry,vyší plégo) cestovní mašinka s perutí ve znaku přijmi 10b s přáním brzkého jara a super kilometrů v sedle