ČZ 175/477 (1972)

Vlastník gremmi
Vloženo 25.10.2020
Aktualizováno 25.10.2020

Hranatá stopětasedma která mi dokáže vykouzlit úsměv na tváři, na podobných hyenach jsem začínal.

První dojmy - Když pán co mi ji prodával otevřel kůlnu a já ji uviděl tak jsem si jen řekl: No ty vole...?? Motorka byla upravena na každodenní dojíždění do fabriky, měla home made revma plechy a naroubovány nosič.

Motorku jsem koupil v roce 2014 kdy byly ještě pohodové ceny. Pořídil jsem si jí jako vzpomínku na náctiletost.
Po příjezdu domů jsem hned sundal revma plechy,aby motorka chytla standartní tvary. Musím říct že pan je měl udělané velmi fortelně, po bližším zkoumání šlo vidět že sloužily i jako funkční padáky.
Motorka zvládá silnice i terén tak nějak oboje stejně na...?
Na motorce jsem žádnou renovaci neprováděl, jen jsem vyměnil co bylo třeba...
Takže od předu - pneumatiky a duše, ložiska v kolech, pakny-koupil jsem nějaké repliky a byl to pěkný šmejd, museli se upravit na soustruhu jinak brzdily stále. Repase vidlice, výměna ložiska řízení, GO motoru protože majitel přede mnou dělal výbrus a v dobré víře zajistil pístní čep kalenýma segerkama. Výfukem mi vylétla kdesi v Rakousku. Kolega sem dával z toho tripu cestopis. Ještě jsem opatřil VAPE s 12V. Vzhledem k tomu, že vážím sto kilo, vyměnil jsem zadní tlumiče za nové, původní byly KO. Podle původního TP byla motorka žlutá, předchozí majitel ji natřel štětkou na černo. Natřené díly jsem nechal hodit do žlutého komaxitu, zbytek motorky je v původní barvě.
Na motorce mám najeto cca 5500 km ale za poslední 3 roky je to tak 500 km, používám ji hlavně na vození syna kolem vesnice odnikud nikam.
Pro mě je tato čiza jako vzpomínková motorka senzační, jako motorka spíše kalamita ??

Dolin
Dolin napsal 30.10.20 v 09:11 10b.

Paráda!

PSanec
PSanec napsal 25.10.20 v 15:38 10b.

Tyto motorky ČZ,Jawy vždycky dostanou 10 bodů,protože je tam nostalgie na mladí .Stejně jako komouši tak i naše staré motorky ,až na ty poválečné stály za prd.Ale přesto na ně rád vzpomínám,ikdyž to byly šunty.

cmiral
cmiral napsal 25.10.20 v 13:09 10b.

Za záchranu