Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Lázně a přehrady (úterý 5.9., den první)

Vloženo: 26.09.2023, Uskutečněno: 05.09.2023, Stav tachometru: 29400 km, Zhlédnuto: 37x

Výlet do západních Čech za další porcí přehrad jsem plánoval už loni, bohužel, počasí bylo tenkrát proti. Letos ke mně bylo počasí milostivější, takže jsem v úterý 5. září po ránu naložil na motorku všechno potřebné, zkontroloval olej, baterku a tlaky v pláštích, zapnul stopaře a zmáčkl startér. Pro tento den jsou v plánu vodní díla Lučina u Tachova, Podhora u Mariánských Lázní, Jesenice a Skalka u Chebu, a pro zpestření programu také nějaká lázeňská města, kterých je na západě Čech víc než dost.
Vyrazil jsem směr Strakonice, Horažďovice, Klatovy, v Domažlicích zavzpomínal na svou první velkou lásku ze studentských let, a stočil se na sever k Boru u Tachova. Kousek za Domažlicemi potom dojíždím, a předjíždím (!), borce na BMW R-Nine-T. Skoro se stydím předjíždět takový stroj, ale třeba teprve zajížděl, nebo se jenom kochal. Ještě nějakou dobu jsem viděl v zrcátku jeho reflektor, než jsem odbočil na Tachov a ztratil ho z dohledu. V Tachově si dávám něco k snědku, a za chvíli už parkuju na kraji lesa, přezouvám boty a vyrážím asi kilák pěšky k první plánované přehradě, kterou je Lučina. Snad mi na té motorce mezitím někdo neodjede.
Neodjel, tak nasedat, příští zastávka Podhora, kousek od Mariánských lázní. Tady se dá dojet až k hrázi, je to klidné místo se stromy a stínem, tak pořídím pár fotek, chvíli si odpočinu, a vyrážím dál. Když už jedu okolo těch Mariánek, tak si odbočím do centra a jdu se podívat na slavnou zpívající fontánu, jestli tam po těch letech ještě vůbec je. Je tam, ale času moc není, tak jenom pár fotek a jede se dál.
Vracím se na hlavní silnici a po ní dojíždím k přehradě Jesenice. Hlavní silnice tady vede přímo po koruně hráze, občas mám mezi těmi kamiony docela strach. Pořizuji tedy jenom dokumentační fotky, a rychle odtud pryč. Tankuji na nedalekém ONO, a už se těším na kebab v chebském kauflandu. Potom ještě najít co nejlepší přístup ke druhé hrázi v okolí Chebu, kterou je Skalka. Nakonec se daří, takže zbývá už jen vymotat se z města a přesunout se do kempu Jadran u Františkových Lázní. Kemp je malý, ale umývárka a pivo tam je, a víc vlastně nepotřebuju. Ubytovávám se v chatičce, aspoň nebudu ráno tak rozlámaný, a když paní správcová zavřela kiosek, nezbývá mi než zalehnout.
První den najeto 279 km, zdolána čtyři vodní díla a navštíveno jedno lázeňské město, plán splněn!

Hyacint (39) napsal 26.09.2023 v 23:10

Pěkný.

elvis78 (133) napsal 26.09.2023 v 20:07

krása

• Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024
  • Zahájení sezóny 2024

Sice jsem nějaká tréninková kolečka okolo komína už letos najel, ale první pořádnou vyjížďku se mi poštěstilo uskutečnit až teď o velikonocích. A protože se letošní Guzzi sraz má konat v Juniorcampu Nová Živohošť u Slaps

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024