Honda CB 500X (2019)

Vlastník Pandrhola
Vloženo 31.3.2020
Aktualizováno 29.3.2021

Byla to láska na první pohled, Honda je prostě Honda!!!

Motorka koupena od FIRMA:Honda Šenov (Šenov)

Benelli TRK 502 X: Vysoká hmotnost na výkon motoru. Honda bude asi větší držák a následně se bude lépe prodávat.

První dojmy - Hned při první jízdě jsem si připadal jako bych na ní jezdil celý život. Jen jedna věc mi vadila... Prvních cca 1000km jsem si občas zatroubil místo blikání.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro začátečníky a nebo pro klidné lidi, kteří nepotřebují závodit. Tato motorka je také vhodná jako druhá do rodiny místo skútru.

Doplňky na motorce - Na motorku jsem ihned po koupi dodával blastry, vrchní a spodní padací rám, 12V zásuvku a zadní kufr. Letos se chystám na kryt pod motor, protože jsem loni párkrát lehce šktrtnul vanou a katalyzátorem.

EDIT. : kryt motoru nainstalovaný od sw motech a kvůli němu jsem musel sundat spodní padací ram, už se to všechno nevleze do uchycení.
Přidány vyhřívané gripy od Oxfordu.
Sada od Marcelus.com na zvýšení svetle výšky motocyklu (cca 4cm nahoru).

Najeto spolu máme asi 5 000km a zatím bez jediného problému. Jen mažu řetěz a leju benzín. Benzínu vlastně ani moc neleju, protože spotřeba je naprosto neuvěřitelná. Při kochací jízdě je to 3,2L... při mé váze 105kg je to super. Motorka se cítí nejlépe na okresních cestách. Na rychlé dálniční přesuny tahle motorka není určená.

Duchodcee
Duchodcee napsal 02.04.20 v 15:58

no mladý ten řidičák ještě nemá, a kdo ví kdy otevřou autoškoly, takže tuto sezónu jak to vypadá bych ji měl jen pro sebe,..
Ta černá barva mě na motosalonu zklamala, na fotce vypadá mnohem líp než je realita a bílá mi přijde lepší,.. nicméně zas jen z fotky, proto díky za tvé porovnání co si napsal.
Nechce se mi kupovat něco co jsem neviděl, ale zatím to vypadá tak, že se to nějakou dobu nezmění, takže jak píšeš... abych se dočkal.
Díval jsem se na tu kappu a cenově to vychází dost dobře, držák si bral taky alternativní ?
Díky za tip, Milan

Pandrhola
Pandrhola napsal 02.04.20 v 13:45

Díky chlapi a ať vám to taky jezdí kolama dolů.

Milane, jestli synator udělá A2 a koupíš tuto hondici, tak se připrav, že ti ji asi jen tak nepůjčí. . Za mě rozhodně bílá, protože s ní vyniknou tvary. Já chtěl taky černou, ale když jsem je viděl vedle sebe tak nebylo co řešit. Já mám všechny doplňky od kappa-dobrá cena/kvalita. Kufr je kn35 a já se do něj sbalim na celý tyden+jsem měl boční plátěné brašny, ale ty letos nahradím vakem za sebe na místo spolujezdce. Rozhodně doporučuji zakoupit ochranu spodku motoru a po blastrech se dívej aby měly kovovou výztuž, jinak nejspíš při prvním lehnuti prasknou a s nimi i páčky. Já koupil bez té výztuhy a teď vím, že jsou jen proti větru. No nezbývá mi než doufat, že vydrží, nebo že nelehnu nějak blbě.

Koupil bych ji teď, začíná jaro a korona tady nebude věčně. Snad... Každopádně ať na ni pak nečekáš do půlky léta. Cena dolů nepůjde, to by je prodávali se ztrátou.

Duchodcee
Duchodcee napsal 02.04.20 v 12:44 10b.

Ahoj,

gratuluji k výběru, také jsem byl rozhodnutý si ji letos pořídit.
Jen jsem ještě zvažoval barvu, ale asi se mi líbí nejvíce bílá - stejná jako ta tvá, nicméně jsem ji ještě chtěl vidět v této barvě naživo, na letošním motosalonu měli jen černou a červenou .
Měl jsem starší kousek Intrudera 750, ale dost mě stály opravy a moc často jsme nevyjížděl - byl jsem rád, že šla pryč. Chci proto novou motku a tohle mi přijde jako nejpraktičtější volba, jízda do práce, sem tam se odreagovat po okreskách kolem komína a zvládá i delší cesty. A také z důvodu co píšeš - takový lepší skůtr do rodiny, navíc si synátor chce dělat A2, a tohle je pro začátek ideální volba,..
Benelku 502x jsem zavrhl z úplně stejných důvodu jako ty, vypadá "dospěleji" a cenu i výbavu má lepší, nicméně nevěřím, že na tom bude kvalitativně jako Honda a jako starší moto bude určitě Honda hodnotnější.
Zatím ještě polemizuju, zda do toho jít právě v této koronavirové době, bude cena nižší, nebo naopak zdrahnou vzhledem k očekávanému propadu poptávky ?
Příslušenství bych k tomu bral stejné jako uvádíš ty a chtěl bych tě požádat o tvůj názor - zda bys s odstupem času bral origoš od Hondy, nebo raději alternativy ? (zajímá mě hlavně ten kufr). Díky, s pozdravem Milan.

Kokška
Kokška napsal 02.04.20 v 11:24 9b.

Ahoj.
Ať Ti slouží a dělá radost.
Také jsem na ní loni přešel z CB500 "staré".
Kdo jí má, ten ví proč a o tom tahle motorka je.
Jen jsem přezul na Avon Trial Ride, Avonky jsem jezdil i na starých CB ( žena má svojí 500S) a pro tento typ motorek jsou prostě boží.
S pozdravem Pavel,.

Pupi04
Pupi04 napsal 31.03.20 v 14:36 10b.

Blahopřeji k volbě , já si vybral trochu jinou variantu .
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu