Suzuki GSX-R 1000 (2010)

Vlastník Mata007
Vloženo 20.3.2020
Aktualizováno 7.4.2023

Ověřený stroj. Měl jsem už 2 a z toho jednu litrovou takže vím že to není nic špatného.

Kawasaki ZX-10R Ninja: Chtěl jsem 2011 a novější. Nenašel jsem žádnou v odpovídajícím stavu.
Yamaha YZF-R1: Cena vysoká a neseděla mi.

První dojmy - Domluvil jsem si velice pěknou cenovku a motorka měla málo najeto. Sice jsem chtěl spíš něco jiného, ale nemám k suzuki žádnou výtku.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo ji chce.

Jak už jsem psal. Koupil jsem ji výhodně a udělal jen základ. Gumy, oleje, filtry. Jízda na ní je výborná. Sice to není tak ovladatelné jako R6 co jsem měl před ní, ale zas tahle motorka jede odspodu suprově, ve středu je to neméně dobré a ve čtvrtek a pátek to jede jako ďábel. Podvozkově mi to přijde lepší než K6. Má to širší řídítka je taková nakoplejší. Zase srovnání s R6 je Suzuki taková pohodlnější ale není to cesťák!! Brzdy jsem řešil pancířem a lepší desky. Nemůžu říct že by to brzdilo špatně. Je pravda že jsme měli s kámošem půjčenou Ducati V4 a ano tam jsou brzdy o trochu (spíš víc) lepší. Jak už jsem psal s ovladatelností jsem jak na cestě tak na okruhu spokojený, s batůžkem se dá též celkem v klidu jezdit. Pravda je že malá paní má trošku problém dosáhnout na nádrž. Úložný prostor pod sedačkou je ideální na lékárničku. Spotřeba ... od benzínky k benzínce to zvládá i když je mezi nimi i 200 km.
Servis nebyl zatím potřebný. Mě ty Suzuki jezdí bez problémů. Měnil jsem jen baterku, řetěz a filtry oleje ...
Co mě konkrétně na tomto modelu irituje jsou ty 2 laufy. Musel jsem tam koupit svod do 1 a to i přes to že předchozí majitel utratil bambilion za akrapa s mezisvodem místo katu. Moc na výběr nebylo takže jsem šel do staré známé a objednal RP. Musím říct že bomba. Koupil jsem celokarbon a oni to prodávají na trubce 63 mm tuším. To je zvouček!! I vzhled je prostě dokonalý. Dále je na ní rychlořazení pro občasné zablbnutí a jak už jsem psal pancéřové hadice. Jinak ještě rizoma páčky a držák spz.
Zatím ji mám a jsem s ní nadmíru spokojený. Až ji budu měnit tak za něco s elektronikou ale na to si asi chvilku počkám.

Čadil
Čadil napsal 20.03.20 v 14:27 10b.

parádní stroj