Moto Guzzi V7 Stone (2016)

Vlastník MarioV2
Vloženo 25.9.2019
Aktualizováno 22.9.2023

Čínský hranatý retro kufr Awina PL

Vloženo: 17.09.2020, Uskutečněno: 04.08.2020, Stav tachometru: 11255 km, Zhlédnuto: 41x, Firma: FIRMA:Market moto (Moravská Ostrava)

Chtěl jsem hranatý kufr. Vozit se v něm bude nejčastěji notebook (v brašně) a celkově mi přijde tento tvar u motokola pro podzvukovou rychlost (rozuměj 200km/h ani boha) rozumnější = praktičtější. Kufr na Jawu 350 už jsem nikde na internetu nenašel a motoprodejny této značky obrážet nemíním. Zahlédl jsem tohle dílo zajisté čínského původu (ano, potvrdilo se) dovážené z Polska. Prodejce se našel i v ČR, dokonce tady na motorkářích, cena sympatická (slibující, že i když to bude průser, nadávat budu jenom sobě). Prodejce docela rychle zareagoval a v práci mne brzo čekala slušná krabice. Rozbalení jsem si nechal na další den. Co si budeme povídat, zpracování je retro a způsob uchycení také retro. Ale nemíním tam ten notebook a jakékoliv osobní věci nechávat bez dozoru. Takže po ořezání hran a přebývajícího plastu (ale za tu cenu...) jsem uchopil výrobek a dílenské nářadí s cílem je seznámit s motocyklem. Montáž na nosič motocyklu by měla zvládnout i cvičená opice bez návodu. Upozorňuji tedy, že pokud návod nutně potřebujete a očekáváte, oba body jsou za "0". Po první testovací jízdě došlo na další úpravy, šílené vrzání mne donutilo olepit páskou mechanismus zámku a na dno zvenku v místě dosedání na gumové dorazy nalepit na korpus kufru nábytkové plstěné dorazy. Vzhled neurazí (alespoň do metru) a poměr cena výkon podle mne dobrý. Uchycení na plotně působí dostatečně důvěryhodně. Uvidíme jaké budou dlouhodobé zkušenosti.

MarioV2 (8) napsal 09.09.2021 v 09:01

Zkušenosti po roce: povrzávání se nedá úplně zbavit, ale jinak za tu cenu spokojenost. Na malé rozměry kufru pojme vše co jsme potřeboval a nevypadá to, že za mnou letí malé ufo. Vzhled 80tých let tak nějak k té motorce pasuje.

MarioV2 (8) napsal 18.09.2020 v 09:22

Řekněme, že elegance lehce utrpěla, ale málokterá motorka vypadá s kufrem dobře. Povrzávání zámku kufr-plotna bude potřeba řešit jinak, páska se určitě již prodřela a je to zatím sice méně ale opět slyšet.

VK_CZ (2) napsal 17.09.2020 v 12:37

Ahoj kolego, neměl bys foto celé motorky s kufrem? Právě taky řeším na V7 nějaké zavazadlo, ale nemůžu nic vybrat, nedokážu si jí s kufrem představit... Díky

1 reakce

MarioV2
MarioV2 17.09.2020 v 14:03

Foto nemám, ale pořídím.

• STK

Tak to máme na další 4 roky v klidu. Žádný problém, jenom štítek pod kabelama na krku řízení se chvíli hledal. STK proběhla v Benešově, Dlouhé Pole. Počasí lehce na hraně, ale odpoledne už tam je menší provoz než ráno, t

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.09.2023
    Uskutečněno: 31.08.2023
  • Olejovy servis v polovině intervalu

Dnes proběhl malý servis v půlce intervalu. Olej, filtr oleje, vzduchový filtr. Akorát přemýšlím, jak povolovat filtr, respektive uvolnit víko olejového filtru. Oleje jsem do mašiny opět nalil trochu méně. Byť manuál zmi

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.05.2023
    Uskutečněno: 19.12.2022
  • Firemní moto grupa - znovuzrození

Krátká víkendová moto dovolená původně plánovaná v 5 lidech, ale nakonec jeli jenom dvě Guzzi. I počasí vyšlo a kromě jedné přeháňky, kterou jsme přečkali bez škod pod dálničním mostem luxusní projížďka Šumavou, Vysočino

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.06.2022