Honda XR 400 (2003)

Vlastník DucatistaCZ
Vloženo 23.9.2019
Aktualizováno 17.12.2021

Zatoužil jsem mimo silnice vyzkoušet i pole a hlavně něco s čím bych mohl v zimě blbnout kolem baráku.

První dojmy - Když už se nám to podařilo nastartovat tak úsměv od ucha k uchu. Výše posezu, vše jsem viděl, super zvuk a ovladatelnost jako na kole

Doplňky na motorce - Chrániče páček a pidi baťůžek Kriega na doklady, ten je super

Delší dobu jsem už uvažoval pořídit si něco více do terénu než jsou moje Ducatky. Pořád jsem nějak vybíral, jednou že si koupím KTM EXC .. pak nějakou retro Yamahu, četl jsem recenze a nakonec se mi z toho vyhoupla tahle Honda. U těch více závodních jsem se nechtěl …. s výměnou ojnic a sledovat motohodiny u retro mě odrazovaly bubnové brzdy a váha. U Hondy všichni psali, že pro začínajícího hobby jezdce OK i co se týče nároku na údržbu.

Model určen teď jen najít .. Procházel jsem inzerci a když už se nějaká objevila tak bez STK, papírů a při pohledu na fotky, jsem měl pocit, že se to rozpadne při nakládání na vozík. Nakonec se mi poštěstilo objevit jednu zachovalou na bazoši, sice za cenu dvojnásobnou než za jakou se běžně prodávala, ale s udávaným nájezdem něco přes 5000 km (čemuž jsem moc nevěřil) a podle fotek luxus. Risknul jsem to a vydal se za prodejcem. Na webu jsem si ještě ověřil, že podle STK ty km fakt seděly. Při obhlédnutí taky perfektní stav, nikde nic bouchnutého, odřeného, na přední kotoučové brzdě byl dokonce origo. plastový kryt, a motorka měla ještě originální pneu sedlo taky nevypadalo moc proprděné, prostě vypadalo to, že prodejce nekecá. Sice nešla moc nastartovat, ale přikládal jsem to tomu, že prý stále dva roky v garáži. Nakonec se to nastartovat podařilo, koukal jsem jak puk na nakopávačku, projel to nahoru po ulici dolu a plácl si s majitelem. Ten mi k motorce dal ještě "homologační igelitku" plnou zrcátek, blinkrů, db killeru atd., motorku jsem hodil do auta a jelo se domů.

Doma už jen vyměnit olej, všechny filtry, nové pneu (Metzeler MC 360 TT), vyčistit karburátor, nádrž, seštelovat plynové lanko, namontovat blinkry a zpětná zrcátka a hurá na STK. Známy z STK, když jsem mu slavnostně oznámil, že přijedu s kroskou tak jen lamentoval, že to bude zase průser, ale jak ji viděl tak koukal, že to už dlouho neviděl Takže STK nové a hurá domů.

Pak se dlouho nic nedělo, neboť jsem jezdil na silnici až jsem si jednou navečer řekl, že se projedu za barákem po vesnici. Jako správný frajer jsem si vzal jen vysoké motoboty, džíny a mikinu! (bez chráničů), helmu a vyrazil ven. Kodrcal jsem se všude možně a v tom mi došla jedna důležitá věc, která mě asi do té doby nenapadla nebo jsem jí nevěnoval moc pozornost. Kde vlastně budu jezdit? Těch pár štěrkových cest kolem polí jsem projel za 10minut. Do lesa a na pole se nesmí, resp. já osobně nejsem typ, který se tam bude prohánět a nasírat jak lesníky tak zemědělce apod. Dozvěděl jsem se, že kousek za vesnicí je dokonce nějaká neofiko offroadová dráha tak jsem se na ni jel podívat - ty vole, řekl jsem si, to si snad dělají kozy, na to nejedu Prostě jsem zjistil, že kroska pro mě nebude asi to pravé, když už mám čas se projet tak mám silničku a Honda se vrátila do garáže.

Takže teď přemýšlím jestli ji poslat dál k někomu kdo ji využije, nebo si ji nechat na bůhví kdy … Líbí se mi jak je jednoduchá, nemá to baterku, klíče.. to se mi líbilo nejvíce Taky bych mohl ty terénní pneu vyměnit za normálnější a jezdit po silnici + lehký terén, jenže to mám Ducatky (no na těch do terénu ale nepojedu) A taky je fajn lehká a vypadá to, že když se člověk nebojí jako já a naučí se to tak s ní může být i sranda...

No uvidíme...

Edit 17.12.2021
Jelikož se množily dotazy na její případný prodej, tak jsem se rozhodnul upravit popis s tím, že si ji nechávám, je to fajn klasika a časem k ní třeba najdu cestu...

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 17.12.21 v 20:49 10b.

Neprodávej.. V takovém stavu to najede 15000 a nemusíš do toho nějak zásadně sypat .. Dobrý směr
je tam kde to neznáš,lépe ve dvou..když zakufruješ.. Se člověk dostane na místa kam by stěží pěšky došel..Mašina (malej akční rádius) nádrž

PSanec
PSanec napsal 17.12.21 v 16:45

Čus,velmi dobrá motorka.Mám ji jako novou od roku1998,pak jsem koupil i novou XR650R.Hondy jsou skvělý,na každý mám nalétáno necelých 15000 km.XR Jezdím po polních cestách,les jen výjmečně,silnice jen přejíždím.Nevím, proč nejezdit po polňačkách, v lese je to už prasárna,ale malá odbočka podivej na video svědectví o velkochovech zvířat u nás,tak ani 10000motokrosařů v Krnapu neudělá takovou dobytčárnu,M oc jsem uhnul,ale jsem na lidskou bytost naštanej.Jinak souhlas vyměním olej tak po 2000km někdy i 3000km,nikdy žádnej problém.Jediiná vada je to nožní startování,ale není chyba v motorkách ale ve mne.TYTO MOTORKY JSOU NEPŘEKONATELNÝ.NIKDY NEPRODÁM.
Jasnejch 100 bodů.

ticha-voda
ticha-voda napsal 17.12.21 v 14:58 10b.

Super stroj a stav. Gratulace.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 17.12.21 v 13:22 10b.

Kdyz ji udrzis v tomhle stavu, je to dobra investice. Za 5 let bude stat 8 tisic EUR

pavel112
pavel112 napsal 27.08.21 v 11:14 10b.

Ahoj pročítal jsem si tvůj článek chtěl jsem se zeptat jestli ještě máš motorku Můžeme si zavolat nejsem moc na to psaní Díky Pavel posílám číslo 608 984 104