Honda XR 400 (2002)

Vlastník Ninjaman
Vloženo 21.5.2013
Aktualizováno 17.6.2018

Jednoduché, lehké, odolné endurko.

První dojmy - Chvilku jsme se spolu ze začátku prali (motorka vyhrávala), ale brzy se to podalo a teď už jsme kámoši :D

Motorku bych doporučil pro - Motorka je ideál pro někoho kdo se chce sem tam proletět v terénu, přijít na jiný myšlenky, prostě se vyřádit a zároveň do toho nechce nebo nemůže sypat velký částky za údržbu.

Doplňky na motorce - Hliníkový kryt motoru, široké stupačky, zvýšená řidítka, vytahovací popruhy vepředu i vzadu, zadní blatník Polisport, přední z CRF, páčka spojky kombinovaná s páčkou dekompresoru (také CRF), KN filtr, bastry s hlinikovou vyztuhou, maska Acerbis.

Nejenom že jsem utekl od silných silničních strojů k slabším a univerzálnějším (XT660X), ale dokonce mě to postupně táhlo úplně mimo cesty. Když jsem se zorientoval v nabídce, tak mě zůstali 2 favorité. XR400 a DRZ400E. DeeRek je ale strašně málo a když jsou, tak buď olítaný za strašný prachy nebo vyjímečně i hezká, ale za ještě ukrutnější peníze. Volba tedy padla na XR400 a volby určitě nelituju.
Na startování si člověk musí samozřejmě zvyknout a najít si na to určitý grif, ale pak není nakopávání problém. Motor je neskutečný traktor. Již z minimálních otáček, kdy se sotva převaluje, má parádní zátah. Na motorce nejsou žádné zbytečnosti, takže neni ani moc co ničit při pádech :) ...XR-ko jsem vážil s plnou nádrží a překvapila mě poměrně nízká váha 126,5kg.
Po odježděné sezoně mě motorka stále výkonem bohatě dostačuje a nemám zatím potřebu ani koukat po jiné :)
Moc mě akorát nevyhovuje přední brzda. Příjde mě při ostrém brždění špatně čitelná. V nejbližší době tedy motorku čeká instalace pancéřované hadice.

2013 - přední brzdová hadice vyměněna za pancéřovanou. Rozdíl obrovský. Brzda se dá citlivě dávkovat 2-ma prsty i ve velmi prudkých sjezdech. Doporučuji!!!

Lubos175
Lubos175 napsal 24.05.17 v 18:29 10b.

Krasna shanim kdyby si chtel prodat napis