Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports (2019)

Vlastník Tahytan
Vloženo 18.9.2019
Aktualizováno 21.10.2022

Vždy jsem na ní koukal s obdivem a úctou. Pak jsem měl možnost se na ní svézt a za 10 dní byla doma.

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - Honda (České Budě - https://www.hondabartyzal.cz/

BMW R 1200 GS: 2013

První dojmy - 9 Let na MT-01 pak 5000 Km na půjčené BMW 1200 GS r.v.2017. Sedl jsem na Afriku v automatu, projel se 10 Km a věděl, že je to přesně co chci. Nakonec vyhrál manuál ale musím říct že automat ve mě zanechal příjemný pocit dokonalosti.

Motorku bych doporučil pro - Kdo nemá úplně krátký nohy

Doplňky na motorce - Zatím jen základní a myslím že u nich i zůstanu. Středový kufr top-case, hlavní stojan a rozšíření bočního. Spodní menší pléga, ochrana předních světel od Touratechu. Mlhová světla a připojení navigace na klíček. Malá taštička na nádrž a co jsem měl tak taška na zadní sedačku. Taky na doporučení na diskuzích jsem pořídil zpevnění originálního držáku na navigaci a na ebay ten přední kryt na nádrž aby nefoukal vítr pod helmu. A nakonec mi dneska dorazí chrániče blastrů. Na jaře uvažuji že ještě pořídím železný boční stojan.

Po 9 letech na MT-01 přišel čas na změnu. Můj nájezd km se pomalu přehoupl přes 20 000 km. Taky konečně mohu dojíždět do práce a tím pádem km taky naskakují. Uvažoval jsem o BMW 1200 GS r.v. 2013 taky díky vlastním financím. Ale v servise BMW mi tuhle představu rychle vyvrátili a nastal čas co. Po Africe koukám už od roku co přišla na trh ale nikdy mě nenapadlo že bych jí někdy měl. A teď to napadlo mojí holku. Pojď zajedeme do Hondy v Letech u Prahy. Kluky znám a jsou na pohodu třeba tě nechaní svézt. A stalo se.
Projel jsem se do Karlštejna a když se vrátil bylo rozhodnuto. Ale jelikož v Letech už žádnou Afričku neměli a v Budějovicích jo za 10 dní jsem si jí přivezl domů.
První dojmy: Nebudu objektivní jelikož jsem nadšený. Měl jsem možnost se svézt na KTM 12...a něco, na BMW 1200 GS tak 5000 KM a teď už 1700 KM na Africe. Je to přesně to co mi sedí. KTM je pro mě moc surová BMW je zase usedlejší (jasný že je to na tom jak člověk jede a co si tam nastaví). Afrika je pro mě takový rošťák. Nejsem žádný offrouďák. Vůbec ale když jsem vjel na štěrkovou cestu tak se motorka tak nějak usmála a byla tam kde jí je fakt dobře. Můj pocit.
Vím co jsem chtěl a Afrika mi to přesně dává.

Tahytan
Tahytan napsal 26.05.20 v 08:45

No řeku, že jsem poprvé strávil na Cvrčkovi pět dnů za sebou od 8:00 ráno až tak do 18:00 večer. Objeli jsme celou naší republiku okolo hranic po 6 až snad 10 třídu okrskách silnicích. Jsem nadšený. Ale prdel jsem fakt cejtil snad víc než na MT

jurajda
jurajda napsal 25.05.20 v 13:25 10b.

je to hnusný ... je to hnusný ... je to hnusný protože mám krátký nohy tak Adamito je mě to moc líto ale musím tě ji zkrátka pochválit ... i když jsi opustil funkci mašinfíry a zradil řady MT-01 zůstáváš nadále mým milým a srdečným přítelem ( to co je psáno před tím mrkajícím smajlem je ironie ... ale pšš nemusí to všichni vědět ) (y) (y) (y) 11 BODŮ

Duchy10
Duchy10 napsal 14.05.20 v 08:33 10b.

Solidně vybavenej kousek

Rastisslv
Rastisslv napsal 14.05.20 v 06:07 10b.

Pekná motorečka určite nemá chybi jazdiť na nej musí byť paráda

rst1467
rst1467 napsal 12.10.19 v 20:54 10b.

Též bych takovou chtěl poslal bys mi prosím odkaz na to vyztužení hrazdy?