Honda XL 1000V Varadero (2006)

Vlastník cvrnda
Vloženo 10.8.2019
Aktualizováno 17.2.2024

Kupoval jsem ho v říjnu 2018. V pondělí jsem ho jel omrknout, ve středu zaplatil a převedl a v pátek už se jelo na víkendovou minidovču.
Zatím mám na něm najeto 7000km tak se podělím o první dojmy.

První dojmy - . . .

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo nepotřebuje BMW

Doplňky na motorce - MRA plexi, vyhřívané rukojeti Oxford Adventure, padací rám, rozšíření bočního stojanu a brašny dorámu od Marseluse, tankvak SW Motech,

K Varaderu vedla cesta trnitá.
Když jsem v roce 2014 začal uvažovat jaký motocykl koupit tak jsem měl v hledáčku GS 1150 nebo Varana. A protože všichni říkali, kup rovnou baworáka, stejně ho budeš chtít, koupil jsem BMW. A jelikož 1150 už mi nějak nestačila tak jsem přesedlal na GSA 1200, což jak jsem již psal, nebyla dobrá volba. A protože peníze nastrkané do baworáka mi chyběly k pořízení něčeho jiného a novějšího musel jsem se „uskromnit“. No a byl jsem na začátku, Varadero.

Asi budu trochu srovnávat s GS, ale třeba to někomu pomůže při výběru.

Motorka je to teda pěkně těžká, manévrovatelnost na místě horší než BMW.
Od původního majitele namontovány hliníkové kufry, které jsou super, oproti plasťákům jsou hezčí odolnější a praktičtější. Ještě plánuju koupi hliníkového top case, ale na ten nějak zatím nezbývají groše.

Posez, je pohodlný a při nuceném přesunu po dálnicí je to i ve 160km/h úplně v pohodě. Lepší než na GS 1150 (a to jsem tam měl plexi z ADV s deflektorem) a tak nějak stejný s GSA 1200. Na GSA teda fouká víc než na Varanu, ale není to až takový rozdíl.
Podvozek se pěkně kroutí horší než 1150/1200.
Řazení, 1150 kovadlina, 1200 už lepší, ale Varánek super.
Brzdy stejné jako 1150, horší než 1200.
Co se týká servisu tak tam nemohu sloužit, zatím jen jezdim.
Co mi možná trochu pocitově vadí, jsou plasty, sice je to pěkný když se naleští, ale představa, že mi to občas upadne jako BMW tak nevim…
Mohl by mít víc koníků, když ho naložím kuframa, spacáky, stan a sednu na to ve dvou tak to není žádný šlágr, ale že by to byla katastrofa to zase ne. Nádrž vystačí na cca 350km.
Co mi určitě chybí je ukazatel stavu paliva.

Malé shrnutí.
Kdo nutně potřebuje GS/GSA ať si ho koupí. Když bude mít štěstí jako moji kamarádi, bude jim dělat radost a budou si chrochtat.

Kdo BMW nutně nepotřebuje nebo na něj nemá, ať neváhá a koupí Varadero. Udělá mu stejnou službu a oproti GS/GSA 1200 za polovinu peněz

Pokud to někdo dočte až do konce tak jen znova opakuji, nechci pomlouvat BMW jsou to jen mé pocity ze zkušeností které jsem za poslední roky získal ježděním na těchto motocyklech.

Edit: v sezoně 2019 najeto 11000 km bez nehod a bez poruch.
Edit: v sezoně 2020 najeto 11000 km bez nehod a bez poruch.
Edit: v sezoně 2021 najeto 7600 km bez nehod a bez poruch.
Edit: v sezoně 2022 najeto 8800 km bez nehod a bez poruch
Edit: v sezoně 2023 najeto 8700 km bez nehod a bez poruch

marulamartin
marulamartin napsal 10.03.24 v 14:04 10b.

Taky mám tu čest.

soptik1c
soptik1c napsal 03.05.20 v 21:50 10b.

5157
5157 napsal 15.08.19 v 11:59

Měl jsem varánka model 09 a maximální spokojenost přemýšlel jsem taky o gs,ale nesedl mi poměrem a výkonem měl jsem pak možnost otestovat vfr a bylo rozhodnuto jinak mnoho šťastných km v sedle.

pega
pega napsal 14.08.19 v 22:49 10b.

Zajímavé porovnání
Přeji hodně šťastných km

Guga
Guga napsal 13.08.19 v 20:22 10b.

Máš to pěkný
Honda je Honda, máš klid a pohodu