Jawa 350/634 (1976)

Vlastník elstrem
Vloženo 25.7.2019
Aktualizováno 25.7.2019

JAWA 350/634/konopnice/,kdo by jí neznal a nechtěl jí mít ?
Sice dle velkého Tp je to nějaký dobastleny papírově
Tovární označení je Jawa 350/632
Číslo rámu 634/04
Číslo motoru 632

První dojmy - Prostě hranatá 350 s budíky umístěnými v plastových turnusech, čtyřmi kontrolky v černém plastu, metalizovaném laku, velkými blinkry atd.Padne ihned do ruky, akorát si musíte zvyknout na přepínač blinkrů.

Po několika renovacích,kdy už jsem se rozhodl, že už se do žádné renovace pouštět nebudu, jsem náhodou narazil na inzerát: prodám Jawa 350/634 v rozloženém stavu s doklady v depozitu za 12000Kc a k tomu ještě pouhých 20 Km ode mně.No,po asi minutovém rozmýšlení následoval jeden telefonat,jeden e-mail.Nasledovalo výběr peněz, sklopení zadních sedaček a už jsem rychle startoval a razil pro touženou hranatou 350,aby mě jeste někdo neprebehl..Pri příjezdu už majitel čekal u stodoly a já s nadšením už otvíral dveře u kufru abysme to vše začli nakládat.Dovede si představit,jak to asi vše vypadalo po 20 létech ležení po kusech na zemi ve stodole.Majitel jí původně koupil na renovaci na kterou naštěstí nedošlo.Po předchozích majitelích to bylo celkem poladeno.Papirove je to rok 1976, takže to není čistokrevná konopnice ale za ty peníze,co bych mohl chtít?.S majitelem perfektní domluva.Chvili jsme si pokecali o motorkách a já asi po hodině odjel.Majitel my do týdne poslal ověřenou plnou moc a já úspěšně absolvoval evidenční kontrolu i s rozebranou motorkou.No a pak to začlo. Jelikož to byl rok 1976,tedy asi typ 634/04 a já chtěl prostě konopnici která je trochu jiný model,tak jsem při sestavování na lakování začal zjišťovat s údivem,co je tam rozdílu,např.kostra je jiná,kastliky jsou jiné, řidítka jiná, přední brzdový štít je jiný atd.Takze začlo shánění všech těch dílů, což taky něco stálo,ale nelituji.I když dnes už si říkám jestli nebylo lepší sehnat čistokrevnou konopnici.No po mnoha hodin strávených u shánění a dokompletovani správných dílů je hotová.Koupeno 12 v Vape,v dokladech napsáno možnost připojení sidecaru Velorex a přivesneho vozíku páv 40.Pred čtrnácti dny úspěšně provedená STK na čtyři roky, zítra snad stihnu vyzvednout SPZ z depozitu, přepsat barvu z černé na červenou a hurá na silnice.Za konopnici už se hodně lidí otočí.Jen už jsem rád, že mám hotovo,ta cena g.o.motoru, chromování, lakování komplet výfuků a Vape je každý rok čím dál větší drahota.A už končím.Snad se bude líbit.

S-fogy
S-fogy napsal 01.08.19 v 21:44 10b.

Krasavice inteligentní- budeš s ní na Melecháči nebo na Jawáči ?

stařík62
stařík62 napsal 29.07.19 v 14:47 9b.

Fuj, to jsem se lek, že mi ji někdo seknul.
9 není původní. Ale je povedená.

JawaDawe
JawaDawe napsal 28.07.19 v 22:55 10b.

Ten pocit znám, mám ji doma 3 roky a jsem pořád štěstím bez sebe, když ji můžu provětrat! Hodně km kolama dolu!!!?

Kolbis
Kolbis napsal 27.07.19 v 18:46 10b.

Povedla se ti. Moc hezká.

Čadil
Čadil napsal 26.07.19 v 14:36 10b.