Jawa 350/634 (1982)

Vlastník Frčaldo
Vloženo 7.6.2017
Aktualizováno 11.6.2017

Konopnici miluju od dob kdy jsem videl poprvé Slunce Seno

První dojmy - První dojmy jsou pro Jawackyho blazna k nepopsaní ... i když vypada tak jak vypada tak je to prostě JAWA a tam je všechno uplně jedno .. protože JAWA má duši a mě vykouzlí vždycky rohlík na xichtu ...

Motorku bych doporučil pro - pro mě !

Doplňky na motorce - nic je to jawa a to stačí

Jak jsem psal už vejš , Konopnici jsem si zamiloval už jako malej kluk když jsem videl Slunce seno ... nevím jestli to bylo tím jejim zvlaštním zvukem nebo prostě vzhledem .. je to pro mě poslední hezka jawa , ani ne uplně hranata ani ne uplně kulata po dvouletém kecaní o této motorce to už semnou doma asi nemohla vydržet :D tak řekla kup si jí :D tak jsem se občas podíval na bazoš co tam je a není. Jednoho večera při sezení na zahradce a popijení piva jsem se opět podíval co tam je. Našel jsem tuhle na motoinzerci za 15 tisic. Tak jsem jen tak ze srandy napsal jestli je aktualní .. pán napsal že jo ,ale že ve středu se má někdo přijet podívat. Byla snad sobota. Tak jsem to považoval za vyřízený .. že by si ji nekdo za tyhle prachy nevzal s TP? Divny ..

Další týden jsem v patek večer napsal zase jestli jestě je .. najednou mi přišla odpověd že ano a že když přijedu další den bude slevička jestě 2 tis. Rozzařili se mi oči a mazal jsem ! Po příjezdu na místo někde u Mělníka jsem ji poprvé uviděl . Měl jsem radost - ač stav nebyl uplně perfektní - pořad jsem si říkal za ty prachy ? neni co řešit .

Majitel mi jí ani nenastartoval , byla bez baterky a ukazoval video jak beží .. pořad jsem měl v hlavě '' za ty prachy '' naložil jsem jí dostal jsem československy technicak - byla v depozitu. Neměla blinkry , nebrzdila přední brzda , uřízlé vyfuky , měkké přední kolo , bez nahonu na tacho a otačky atd.

Po příjezdu domu hned nastala rozborka , zjistit co je špatně a co není skoro vše špatně :D

Po vyčištění chromu jsem byl nadšený , v super stavu nadrž vnitřek v super stavu .
Trošku jsem se snažil opravit kaslíky od koroze od baterky atd.
Hned jsem vlezl na motojelinek a začalo to :D
Prachovky , nahony , brzdový spínač , lanka , duše , plašt , věci okolo karburatoru , filtry , svičky atd prostě nakup za 3500 ,- ( v celkove investici drobnost )

po tom co přišel balíček jsem se do toho pustil páč jsem byl v časovém presu ( aby se udělala STK a dalo se to přehlasit . Udělal jsem uplně novou celou elektroinstalaci , žarovky , blinkry prostě všechno a že toho bylo.

Před stk jsem se ze srandy podíval do technicaku na gumy .. samosebou špatně .. zadek 3,50 a předek napsany 3,35 :-/ no tak každý víme že Češi jsou šikovny a dokaží si vždy poradit nechci to tu moc rozvadět , ale par minut a v TP bylo 3.25 nikdy bych si to nedovolil , ale že to byl starý techničak a jestě plný a veděl jsem , že dostanu nový tak jsem to udělal.

Na uřadě mi bylo řečeno , že TP psal někdo asi opilej , jak prý lezu na motorku když je vysoká asi 10,5 metru :D paní byla ochotna a za usměv opravila a jednu věc co jsem jestě našel v TP .. výkon 4,7 KW :-/ ale to už nechtěla opravoat. Mě to nijak nevadí , ale časem zajedu do JAWY a nějak to pořeším. Chci to mít vše ok ...

Udělal jsem STK ( s malym ty ty ty - dovoz a oranžová brzdovka :D )
Mazal jsem s majitelem na uřad vyndalo se to z depozita a přepsalo
Spokojeny jsem jel domu a že ji seřidim. Po 10 minutach jsem už videl že ne :D zapalovaní z jednovalce udělané na dvouvalec a jestě 45 w atd atd nejmenší možny předstih 8 mm :D :D tak první zařez ... vlezl jsem na FB do skupiny JAWA bla bla bla .. napsal jsem že shanim zapalko , ochotný člen mi ho obratem poslal za super peníz i s vačkou a regulatorem Hned jak baliček přišel jsem zapalko vymenil :) natešený .. a zas hovno :D karburator = neco špatně .. přetesnen , 50x vyčistěn atd .. prostě ne .. tak další kolo , sehnat jiny vymenit a zkusit. Svičky už se neuchcavají ale je to nic moc.. abych to tu dlouho nerozvaděl :D prostě jsem se tak nějak projel i přes to že na pi** tak projel

Rohlík přes celou hubu ... i když ta motorka smrdí , i když mi teče všude olej , benzin a všechno možny .. prostě je to JAWA .. jak jsem psal . Ta ma duši , bud jo nebo ne .. :D dokaže člověka rozpalit do ruda , ale i opravdu vykouzlit dlooouhý usměv na tvaři a o tom to je ..

Vylety , vyjiždky spíš okolo baraku ... každoroční JAWAČ atd
Planuju nechat udělat motor - spíš přetesnit klika byla dělana ... časem lak na ram atd. Mám času dost nikam nepospícham mam na čem jezdit.

PS: takova zajimavost
Patral jsem po téhle barvě , jestli to je origo nebo ne ... A narazil jsem na zajimavost , že v této době se experimentovalo . Lakyrníci bez vědomí vedení udělali par motorek takových modrých .. ale jen par. Protože když na to přišlo vedení hned se to zatrhlo . Kvuli tomu , že lidi budou chtít díly v teto v barvě a oni nebudou tak jsem dvakrat radši že jí mam :)

Časem budu přidavat další fotky :-)

Další motorka , kterou nikdy neprodam :-) Je to JAWA ...

bruttopyr
bruttopyr napsal 31.12.20 v 20:03 10b.

Jo jo... staré Jawy jsou jebky ... , ale právě proto je máme rádi, ne?

Jeňula
Jeňula napsal 30.10.17 v 17:42 8b.

Co dodat? JAWA - vo tom to je!

kerič
kerič napsal 14.06.17 v 06:18 10b.

Ahoj, přesně vím o čem píšeš a rozumím tvé radosti z Jawy. Já jsem si taky jednu Jawku pořídil asi před měsícem a vrátil jsem se tak ve svém životě o třicet let zpátky. A jaká byla reakce mých synů na Jawu? Jeden prohlásil: "Táto, ty už jsi dlouho neměl ruce od šmíru, viď?". A druhý: "Super, necháme jí patnáct let uležet a prodáme za dvojnásobek." Ale oba se mýlili, tohle bude a je moje leštěnka na výlety okolo komína, už jsem s ní byl párkrát venku a vždycky se vracím s ksichtíkem hodně v úsměvu. A co na tom, že to smrdí, kouří, teče z toho olej, nebrzdí, předek se potápí, zadek nepéruje, no prostě JAWA...Přeji ti ať z ní máš stále jen radost.

Frčaldo
Frčaldo napsal 11.06.17 v 15:40

Franky - bohužel mam jí kratce takže se na tom pořad pracuje a pořad nachazím nové a nové věci. Později doplním. Pravě , že mala pointa tam je a to taková že pokud má člověk srdce na spravny straně je pro něj Jawa potešení na duši. Jak jsem psal i přes to , že smrdí , prska olej večně se v tom člověk hrabe tak mu to prostě neda a zase to opravuje a pak ma hroznou radost když to nějak funguje a o tom to je. Koupit si motorku novejší umí a muže skoro každý ( i přes to že ji mam taky :D potřebuju taky někdy klid ) Prostě Jawu musí mít člověk rad . Mě přijde , že každý ten dvouvalec ma ten zvuk jiny :D i přes to že mam uřízlé vyfuky je pro mě zvuk čtyřky perfektní

Franky
Franky napsal 11.06.17 v 10:29 9b.

Škoda, že chybí pointa. Čekal jsem, že se strojek začne v závěru konečně odměňovat spolehlivou příjemnou jízdou. Holt si musíš ještě počkat, ale pak už bude radost intenzívnější .
A jinak zvuk socialistického dvoutaktního dvouválce patřil drahně dlouhou dobu k záležitostem typickým pro národ. Dnes už se stává raritou a také mě vykouzlí vždy "rohlík" = a po jízdě pak ani nenadávám, že mál od oleje prskajícího z výfuku poprášená také záda na bundě (béžové).¨
Trošku patrně ani nenapadlo, jaký že to vlastně mimoděk vložil do filmu vzkaz pro budoucnost. Který celkem dlouho spal a probudil se - až když vše staré a zdánlivě neměnné zmizelo v propadlišti dějin.
To je jako u malířů - až když zemřou, nastává bilance a hodnocení jejich práce.