Honda SLR 650 (1999)

Vlastník SoudruhJohnny
Vloženo 24.7.2019
Aktualizováno 5.9.2023

Láska na první pohled už z motoškoly, no ale trvalo mi to 2 roky než jsem se pro ní doopravdy rozhodl.

Motorka koupena od Brucce (Bílý Potok)

První dojmy - Ten jeden vobrovskej válec. Kulatý světlo. Zvuk. Skvělá ovladatelnost. Kombinace retro vzhledu a zároveň crosska. Pokud někteří znají hru GTA tak jsem miloval vždycky motorku Sanchez, a tohle je prostě splněnej sen už v podstatě z dětství.

Motorku bych doporučil pro - pro vysoké lidi, ale i střední (já sám mám 180 a je mi naprosto přesně že dosáhnu celým chodidlem na zem), ale seděli na tom i o něco menší lidé a taky dosáhli. Dál pro milovníky jednoválců a jejich zvuku

Doplňky na motorce - Zadní kufr - velmi praktická věc, naštěstí lze lehce sundat
Plexi sklo - docela užitečné a nekazí tolik vzhled

Průměrná spotřeba - 6.13333 l/100km

Jak už jsem psal, znám tento stroj už z autoškoly, kterou jsem s ní absolvoval. No ale jelikož mám rád veterány, tak jsem chtěl nejdřív motorku veterána. Takže moje první byla Jawa. Tu jsem ale asi nekoupil moc dobře, jelikož jsme zjistil že zase tak zručný nejsem, a navíc na ní bylo nutné strávit skoro tolik času v dílně jako jízdou. Prostě jsem musel dojít k tomu, že to vzdávám a chci motorku která jede a brzdí, a nemusim se s ní tolik...hrát.
Když jsem si jí koupil, rozhodl jsem se jí dovézt po vlastní ose s kámošem, a vůbec toho nelituju, sedl jsem na vlak, ujel 230km vlakem, a pak 230km na motorce ve dvou. Oproti té jawě to bylo neskutečný zážitek. Teď bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast těm, kteří se rozhodli nechat si svojí jawku a hrát si s ní, přeju vám ať vás to baví z celého srdce a ať vám to jde.
Teď něco o technice tohoto stroje. Začnu brzdama, mám pocit že by klidně mohli tuhle motorku prodávat bez brzd protože když umíte podřazovat správně tak nemusíte šahat vůbec na brzdy. Ten jeden obrovskej válec má takovou kompresi, že to neni ani možný jak to brzdí.
Taky velmi oceňuji dva výfuky, mám rád souměrnosti a hlavně to vypadá prostě frajersky.
Co bych zatím vytknul je řadící páka, nosím na motorku Steely, což jsou okovaný kožený boty, které jsme nosil dřív když jsem měl nějaký to punkový období, no ale levou botu si musím povolit a nezavazovat až nahoru, jinak se nedá vůbec řadit, hlavně tedy nahoru. Ta páka se musí podebrat nohou a mezi stupačkou je málo místa, ale na to se zkusím ještě podívat a poladit, jestli by to nešlo nějak sundat a nasadit trochu víc nahoru.
Další věc co oceňuju je že když vypnu klíček tak se automaticky vypnou všechny světla, čili se nestane že by se vybila baterka. Nechápu proč to nedělaj i u aut.
Edit 23.7.2023: Prodáno, bude dělat radost někomu jinému. Poslední rok co jsem jí měl v Praze jsem začal přemýšlet skoro o skůtru, ale nakonec jsem se rozhodl jen prodat a nekoupit si nic, a našetřit si na něco pořádného a nového, třeba MG V7 stone. Naštěstí se začlo dělat dost motorek v retro vzhledu s moderním ústrojím, tak si něco takového časem pořídím.
Musím říct že vlastně enduro odpružení bylo do města nejdřív nic moc, ale vlastně na rozvláčný silnice a koleje od tramvají v Praze mi to začlo připadat dobrý. Na jízdu ve dvou to nebylo ale úplně ono, při častém prudkém brzdění, což je v Praze furt, to začalo být otravné jak se to potápí. Výkonově naprosto dostačující. Parkovat to na ulici taky nic moc, ale vzhledem k hodnotě jsem to risknul vždycky. S novou motorkou bych si netroufl. Bude mi trochu chybět zátah jednoho obřího válce, to byla asi nejvíc zábavná věc dát dvojku a rozjet se z 20kmh na 70, a vyndat kde jaký tdíčko fčipu. Znovu bych do ní asi už nešel, přeci jen je to dost staré a měnit olej jednou za 3000km je moc, ale zase nemusela se měnit chladicí kapalina no.

Matess727x
Matess727x napsal 30.07.19 v 14:43 10b.

Jojo,...EseLéro. Taky jsem ho vlastnil,...dobrá motorka. Je to asi poslední motorka s nezavřeným "Dominator" motorem. Pak stejný motory dávali do FMX, ale už kůli pojebaným emisním normám zavřený na nějakých 27 kW. Aby to jelo tak jak SLR nebo Domino, musí se to docela nákladně otevírat. Ale to se netýká EseLéra, to upaluje parádně. Podívej se do mého profilu na profil toho mého SLR-ka, krom množství fotek tam mám i dost informací o úpravách a tak. Třeba tě něco inspiruje.

Rambler
Rambler napsal 29.07.19 v 00:31 10b.

Asi jednou budu muset pořídít, SLR se mi fakt líbí. Na fotkách vypadá v krásným stavu. Řadička by měla jít nastavit. Jawa má jednu výhodu, že může jezdit navěky, protože větší generálka nestojí ranec jako u 4t japonce a v každým kraji je na to servis.

chevyr
chevyr napsal 25.07.19 v 14:21 10b.

Čadil
Čadil napsal 25.07.19 v 04:22 10b.

p.epanica
p.epanica napsal 24.07.19 v 18:23 10b.

Ať nějakou chvilku vydrží ...