renocar_unor

Honda SLR 650 (1999)

Vlastník Morpho88
Vloženo 16.2.2021
Aktualizováno 30.5.2021

Malý drak, výkon ideální pro začátečníka ale dokáže překvapit na starší jednoválec.

První dojmy - Jelikož šlo o mojí první motorku, deset let po získání řidičáku, byl jsem plný strachu a zároveň nadšení, motorka na mě působila dostatečným výkonem i s rychlostí jsem byl spokojený, po třech letech na SLRku více vnímám i zápory ale pořád mi dělá její univerzálnost a jízda na ní radost.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka, který chce po stroji univerzálnost a občas zajet i do terénu.

Doplňky na motorce - Přední plexy - původ neznámí, zakoupeno s motorkou
Koncovky řidítek Oxford
Černá řidítka m-style
Kufr Givi
Oválná zrcátka značku už nevím

SLRko jsem si vybral, protože jsem chtěl něco za rozumnou s možností jízdy i do terénu a hlavně něco do 35kw, protože jsem měl pouze A2 a právě SLR mi padlo do oka, po zhlédnuté několika videi na Youtube a konzultaci s kamarádem motorkářem jsem byl rozhodnutý.
Na SLR jezdím zhruba tři roky, zažil jsem na něm dobré i špatné, jízda je odpovídající 25kw ale i s tímto výkonem si člověk užije plno zábavy. Motorka do dokáže, až překvapivě rozjet. Motor je spolehlivý, táhne hned z kraje, ve vysokých otáčkách ztrácí na výkonu ale na jednoválec super. S podvozkem nemám nejmenší problém ale prozatím nemám srovnání, takže nemohu soudit. Přední brzda brzdí na jeden kotouč a stáří motorky dobře, zadní je na tom trochu hůř ale pořád dokáže odvést svou práci. Ovladatelnost je naprosto bezproblémová, motorka je střední váhová, takže i na místě se s ní dá dobře manipulovat, ovšem nesmíte si zastavit vedle propadliny v zemi :D pak se to blbě chytá. Bohužel úložný prostor je takřka žádný. Co se týká spolujezdce, motorka samozřejmě trochu ztratí na zátahu, sedlo je dost dlouhé i pro spolujezdce ale bohužel není nijak extra tvarované, takže spolujezdec za jízdy stále sjíždí na řidiče a omezuje to pohodlnost řidičovi jízdy. Spotřeba motorky je na dobré úrovni ale nádrž toho mnoho nepojme, takže musím tankovat častěji, zejména při delších projížďkách. S motorkou jsem zatím neměl mnoho problémů, jen jednou zaseknutá zadní brzda ale stačilo pročistit a od té doby ok, prasklé lanko zavíráku ale to je běžný problém všude a musel jsem vyměnit čidlo brzdového světla na brzdové páčce, na tak malou obyčejnou plastovou věcičku dost drahé. Interval výměny oleje je poměrně krátký, ale hodl jednoválec. Při ostřejší jízdě někdy proklouzne spojka, je to jednoválec, takže vibrace jsou jeho slabou stránkou ale jinak poměrně spolehlivý stroj.
Motorce je super naprosto všude, na silnici jezdí výborně a ještě lépe v lese, je to 4t, takže není třeba točit aby jela do prudkého kopce, zvládá se bezproblémově. Do města je to ideální stroj, akceleruje a je poměrně malá, takže se protáhne skoro všude a mnoho překážek terénu překoná. Není na dlouhé přesuny po dálnicích, to se motor trochu trápí. Cestovat se dá na všem, záleží na pohodlnosti řidiče.

Omluvte prosím překlepy a chyby, pravopis není mou silnou stránkou :))

SoudruhJohnny
SoudruhJohnny napsal 16.03.21 v 13:55 10b.

naprosto souhlasím se vším, lépe se nedá popsat

petr13
petr13 napsal 19.02.21 v 23:07 10b.

Maršo
Maršo napsal 19.02.21 v 08:14 10b.

Kdysi jsem ji měj, komentář motorku přesně vystihuje, na dojíždění do práce a občasnou vyjížďku do lesa super. Absolutně bezporuchový strojek, za mě rozumná volba

p.epanica
p.epanica napsal 18.02.21 v 12:27 10b.

...

Beny73
Beny73 napsal 17.02.21 v 08:33 10b.

Hezký univerzál, stará kvalita, ať slouží