Honda SLR 650 (1998)

Vlastník Dooger
Vloženo 16.2.2010
Aktualizováno 21.8.2016

Cestovní enduro) moje první vytoužená mašina, mám ji od srpna 2008) na začátek nejlepší volba, co jsem mohl udělat)

První dojmy - Je to už pět let, ale motorka mi sedla do ruky hned od prvního dne. Nepočítám klasické seznamování s motorkou po absolvování autoškoly. Na začátek moto kariéry nejlepší volba, hodně chyb odpustí a nepotřebuje žádné extra úpravy, aby jezdila. Naprostá spokojenost

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům a lidem, kteří chtějí spolehlivou motorku, která nevyžaduje moc investicí. Hlavně se hodí na ty naše cesty a taky do terénu:)

2008
stav tachometru (26 800 km)Mašinu jsem koupil ke konci léta roku 2008, byla dovezená z Německa a krom malých nejasností na technické prohlídce naprosto bez problémů. Po motorické stránce a vzhledově ve velmi slušném stavu.A tak jsem začal svoji první sezónu, první rok jako mladý motorkář jsem spíše víc než rozumně jezdil na doraz a hodně zkoušel svoje možnosti. Už tento rok se SLéro ukázalo jako výborný společník. Najezdil jsem za 2 měsíce necelých 3 000 km a až na kosmetické úpravy nebylo třeba nic opravovat.
2009
stav tachometru (29 800 km)Druhá sezóna, zjistil jsem, že bezhlavé ježdení k ničemu nevede a začal podnikat se svou přítelkýní kratší i delší výlety. Projezdili jsme křížem krážem Moravskoslezský a Brněnský kraj. Troufli sme si dokonce i na delší výlety a to na Slovensko a Rakouska.
Mašina i tento rok sloužila naprosto dokonale, nemohl jsem si ji vynachválit. Najezdili jsme suma sumárum kolem 9000km a o zážitích ani nemluvě. Jezdil jsem skoro celé léto každý týden Ostrava-Vyškov do práce, při cestovní rychlost naprosto optimální spotřeba a pohodlí při jízdě. Před touto sezónou jsem se ji rozhodl odměnit za to, že nám tak dobře slouží a dostala skoro kopletní výměnu dílů, které se nejvíc opotřebovávajíAby té chvály nebylo málo  musím říct, že jsem s ní i moc spokojenej co se týče jízdy v terénu. Mám na ní celoročně drapáky proto meší lesní nebo polní cesta SLéru nedělá žádné problémy.
2010
stav tachometru (38 900)Tak jsem oficiálně záhájil letošní sezónu 15.5. Konečně už bylo na čase. Mašina je po podzimní údržbě a šlape o 50% líp než ke konci minulé sezóny. Hadry jsem taky nové nakoupil tak jenom maximální spokojenost. Doufám, že tahle sezóna bude minimálně stejně vydařená jako ta minulá. V půlce července jsem se svojí mašinou opět velmi spokojený, sice mě tuhle sezónu potkaly dvě nemilé události (prasklé spojkové lanko a píchlá přední pneumatika na dálnici). V srpnu plánujeme moto výlet na který se moc teším. Tak plánovaný moto výlet se nakonec neuskutečnil, špatné počasí a státnice nám to nedovolili tuhle sezónu jsem najezdil slabých 4 200km. Celkově mám nalítané 16 000 km) Snad příští sezóna bude lepší.
2011
stav tachometru (43 350) tak jsme společně s batůžkem oficiálně zahájili sezónu 2.4.) Najezdili jsme krásných 150 km, sice bylo hodně pod mrakem a občas jsme zmokli, ale to je naprostá klasika Mašina dostala nový olej společně s filtrem, vzduchový filtr a výměnu oleje v předních vidlicích společně s gufery. Po dvou měsících mám najeto už něco přes 1700km, počasí tenhle rok přeje a to je moc fajn. Motorka pořád pěkně šlape, nemůžu si ji vynachválit, zatím nás nikde nenechala stát) Těším se na další zážitky. V půlce července po ekonomických státnicích jsem se přehoupl přes 18 000 najetých kilometrů. Motorka mě poslední tři týdny sloužila jako rychlý dopravní prostředek po Brně, když jsem měl zraněné kolena. Zatím funguje moc fajn)) Motorka s námi zvládla další dovolenou na Slovensko do rodného prostředí Jánošíka. Tak jsem ukončil sezónu 19. 10. poslední cestou v 9 stupních z Brna do Orlové. Za tuhle sezónu se mi podařilo najezdit 4 230 kilometrů, což není moc, ale na to jaký to byl zase těžký rok (státnice z ekonomie, zranění achilovky a kolen) je to docela dobrý výkon. Zatím máme spolu najeto 20 230 kilometrů.)
2012
Stav tachometru (48 100). Tuto sezónu jsem zahájil na můj vkus hodně pozdě, poprvé jsem se byl projet na svojí lásce až 15. 6. Najezdil jsem krásných 50 kilometrů po okolních městech. Tuhle sezónu se asi moc neprojedu, dodělávám školu a člověk má dalších tisíc starostí se zařizováním ostatních kravin (bydlení, auto, nová práce apod.) Naštěstí motorku využívá můj otec, bývalý motorkář.
Státnice úspěšně za mnou. Mašinu se mi podařilo dva dny po státnicích položit... okamžitě následovala návštěva motoservisu, protože ji budu potřebovat na dojíždění do práce. Zatím máme spolu tuhle sezónu nalítáno 900 kilometrů, což je nic moc, ale snad se to do konce roku zlepší. ) Tak zatím najeto 1900 km. Motorka mě dne 14.8. prošla bez problému přes STK, takže mám zase na další dva roky pokoj. (Jinak před technickou vyměněny obě pneumatiky a zadní světlo, protože nějak po pádu zlobilo). V říjnu mi moji mášu ukradli, nakonec se našla, ale bez předního světlometu a s odvrtanou spínací skříňkou.(( Mašina je zatím v opravě tak mě doufám takové štěstí příští sezónu nepotká. Máša je už naštěstí opravená (oprava vyšla na 12 500 Kč). Jen času na ježdění tuhle sezónu ještě moc nebylo((

2013
Stav tachometru (plus mínus 51 000) Mašina vytažena mým otcem v pozdním období sezóny, myslím, že to bylo v půlce června. Jezdí na ní v současné době on, jelikož se díky pracovní indispozici a zranění z výcviku na ní vůbec nedostanu.
V Srpnové dovolené bych chtěl najezdit alespoň 1000 km ať z toho taky něco mám Jinak motorka po opravě (minulý rok ukradená nějakým troubou). Jestli ježdění v srpnu nevyjde tak moto sezóna pro mě tímto skončila. Práce bohužel neumožňuje tak aktivní ježdění jako na vysoké škole. Zase na druhou stranu spokojenost, že se na ni může alespoň pořádně vyřádit otec, tohle mu moc přeju na ty jeho staré roky.) Tak přišla srpnová dovolená a zase díky práci se na mašinu nedostanu. No nevadí, jednu sezónu budu muset vynechat. Jinak mašina dle otcových slov jezdí moc dobře a je s ní moc spokojený. Zbývají mi jenom oči pro pláč, když od něho slyšívám, že když se vrátí z práce tak hupsne na mášu a jede k vodě. Snad bude rok 2014 zajímavější, i když podle toho co se plánuje v současné době tak náš prapor čeká nejspíš výjezd do mise, takže asi další sezóna bude v podání otce.
Hurá tak se mi konečně podařilo udělat svojí první a zároveň a poslední vyjížďku v tomto roce. 16. 9. jsem se byl projet směrem na Ostravici a zpátky jsem to vzal přes Žermanice a Havířov. Najel jsem krásných 117 km, super zážitek Jak už jsem psal, doufám, že příští sezóna bude lepší:-)

2014
Stav tachometru (53 000 km). Motorku jsme odzimovali po dlouhé zimní pauze dne 20.5. 2014. I tahle sezóna se nejspíš ponese ve stejném duchu jako ta minulá. Mašinu bude používat převážně otec, mě to zatím práce neumožňuje. Žádné nové úpravy na mašině od minulé sezóny neproběhly. Motorka šlape jak má a doufám, že tento rok bude bez zkurvené krádeže.
Mašina zazimována. Opět ve výhradním používání mého otce. Tento rok jsem na ni najel krásných nula kilometrů Provoz mašiny v téhle sezóně bez naprostých investic :-)

2015
Stav tachometru (53 850 km). Mašina probuzena k letnímu životu kolem poloviny května mým otcem. Tento rok mi dovolená konečně dovolila ježdění :-) Pro mašinu jsem si byl 5.7. a hned jsem si ji přivezl do Brna. Po dvou a půl letech neježdění, jsme si na sebe museli chvilku zvykat, ale některé věci se nezapomínají. Už se těším až ji vezmu na místa po kterých jsem jezdil 2012 :-)
Zatím naježděno kolem 650 kilometrů. Je to málo, protože mašina asi dva a půl týdne stála z důvodu poškozeného zadního tlumiče. Nicméně dne 31.7. proběhla značně finančně náročná oprava a mašina se může pyšnit zadním tlumičem značky Matris, repasem předních vidlic a výměnou oleje. Pevně věřím, že tato investice byla pro nás jednou z posledních na dlouhé roky dopředu. :-) Nakonec za krátkou sezónu naježděno kolem 1400 km (poslední moto výlet do Hnanic na dvě noci). Mašina zpátky půjčena mému otci dne 14.8. Podle otcových zpráv, mašina jezdí zatím super, počítám, že ji bude zimovat v půlce října :-)

2016
Mašina oficiálně předána tátovi.

Díky za službu, doufám, že budeš stejně dobře sloužit i mému otci.

petr13
petr13 napsal 12.03.23 v 10:57 10b.

Dooger
Dooger napsal 21.09.15 v 08:07

Díky za koment První dva roky jsem si říkal, že jak se vyjezdím tak přejdu na něco silnějšího, ale postupem času jsem zjistil, že vůbec není důvod, pilu stejně nejezdím a mašina je navíc bezúdržbová. (jeden válec/chlazení vzduchem a trošku elektriky). Tenhle rok jsem najezdil 1400 km, super období zase zavzpomínat jak úžasné je jezdit na motorce Ať se ti daří a hodně km bez nehod

technick
technick napsal 17.09.15 v 13:08 10b.

To je super, když si motorkář a motorka sednou navzájem.
SLR se mi líbí moc ! Ty "dnešní" stroje jsou divný.
Škoda jenom, že nemáš čas jezdit.

Dooger
Dooger napsal 01.08.15 v 09:02

Snad ještě dlouho mít budu Díky, tobě taky

Radus88
Radus88 napsal 31.07.15 v 18:16 10b.

Už koukám na tvůj profil po několikáté a ty ji pořád máš Držím palce a další kilometry bez nehod 10 b.