Honda GL1800 GoldWing (2003)

Vlastník Pepan559
Vloženo 13.12.2018
Aktualizováno 13.12.2018

Honda Goldwing 1800 je perfektní stroj. Má skvělé jízdní vlastnosti.

Motorka koupena od Motobazar Břeclav

První dojmy - Koupí GW 1800 jsem si splnil svůj sen. První jízda mě zbavila obav, že si budu muset delší dobu na nový stroj zvykat. Na GW 1800 jsem totiž přesedlal z moto Yamaha Dragstar 1100 Clasic. Stačilo opravdu pár kilometrů a nám oběma (motorce i mě) bylo jasné, že patříme k sobě. Moto GW 1800 perfektně sedí na silnici, je svižná a poslušná, díky kapotáži se dá přežít i nějaký ten deštík, je šetrná k životnímu prostředí ( nízká spotřeba) a vzhledem k této skutečnosti se na benzín potřebný pro celou sezonu nechá pohodlně přes zimu našetřit.

Na motocyklu jezdím od svých patnácti let. JAWU Pionýr v mých osmnácti letech vystřídala JAWA 250 "panelka". Když jsem na toto moto ulovil svojí manželku, šla motorka stranou a do popředí se na dalších dvacet pět let dostala rodina. Když děti odrostly koupil jsem si Choppera Yamahu Dragstar Clasic 1100. Ani k tomuto stroji jsem neměl žádných připomínek. Přesto jsem si splnil svůj sen a po delší době získal GW 1800. Dobře na silnici sedí, pokud nejsou zrovna na silnici v Česku všudypřítomní "hadi". Je to skvělý stroj pro cestování i pouhé "kochání se "za přijatelné rychlosti kolem 90km/hod. Velký úložný prostor v bočních i zadním kufru sebou umožňuje vzít i půl šatníku a samo ,že také půl lednice. Solidní spotřeba benzinu dovoluje ten přepych, že se na dálkových výletech nemusí stavět u každé čerpací stanice.

Pepan559
Pepan559 napsal 10.12.19 v 11:44

Vzhledem k tomu,že se o naše silnice cestáři celou zimu dobře starají a vysypou tuny soli i štěrku, je jízda na jednostopce hned z jara docela dost nebezpečná a musí se čekat , až to svinstvo ze silnice díky jarním dešťům zmizí. Bydlím se svými stroji pod Krušnými horami a mám rád silnice na obou stranách kopců –na České i Německé. Stroj, který vám umožní excelentní jízdu i v brzo na jaře se jmenuje CAN AM Spyder. Foto posílám. Je z letošního 28.února 2019, kdy na se německém Fichtelbergu ještě lyžovalo , ale na tříkolce už se tam i přes štěrk na silnici a přes trochu mokra dalo dojet. Je naším dobrým zvykem motorkářů pozdravit se když se míjíme. To ale u většiny motorkářů, když se sedím na tříkolce moc neplatí. Asi proto, že mají tento stroj za méněcenný. Opak je pravdou. Novináři, když CAN AM Spyder testovali v Alpách o něm napsali : První,druhá,třetí jízda – nic moc. Není to ani ryba,ani rak. Teprve když ujedeš 400-500kilometrů,všechno se změní. Stroj a jeho vlastnosti Ti vlezou pod kůži a pak je to teprve ten správný požitek. Měli velkou pravdu, na vlastní kůži jsem to poznal a všem vřele doporučuji, zkusit.
Vážení, ať jste zastáncem jedné, dvou , nebo dokonce tří stop na silnici, všem vám přeji pevné zdraví , krásné a pohodové Vánoce 2019 a do sezony 2020 stovky kilometrů bez nehod na silnicích, ať je budete psát jednou,dvěma nebo snad třemi stopami svých skvělých strojů.
Zdraví vás všechny váš motokámo Pepa.

31081
31081 napsal 14.12.18 v 11:51 10b.

Klasický průběh motorkářského života

PanKlobasnik
PanKlobasnik napsal 14.12.18 v 11:08 10b.

Vypada super, a je videt, ze z ni mas radost. Tak hodne stastnych kilometru v dalsi sezone 10b

Guga
Guga napsal 14.12.18 v 07:16 10b.

Ta je nádherná

Čadil
Čadil napsal 13.12.18 v 19:51 10b.