BMW F 650 GS (2007)

Vlastník Wilda69
Vloženo 25.10.2018
Aktualizováno 25.10.2018

Relativně lehká motorka s minimem věcí co upadnou nebo přestanou fungovat někde v tramtárii. Koupená za účelem cestování Balkánem, Albánie,Rumunsko atd. Po zkušenostech s GS1150 už žádnou těžkou ludru do hor nechci. I tohle je na to těžký. (spadla mi i ze

BMW F 800 GS: Cena :-) (minimálně dvojnásobná)

První dojmy - Na mně 172cm tak akorát.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho komu se líbí a chce jednobuch. Hlavně asi kdo jezdí víc mimo silnice. Na silnici to asi nemá smysl. Jsou daleko lepší motorky.

Doplňky na motorce - Jenom kufry. Zbytek podle peněz a ochoty utrácet. Takhle to dojede všady taky.

Nepustí mne to k dalšímu kroku, takže aspoň popíšu trochu zkušenosti z jízdy i když jí mám pár dní. Předně-jezdí se na ní dobře po silnici i mimo. Je to jednobuch. Jsou tam vibrace, ale pro mne výborné a nevadí mi ani trochu. Na 4-válci mi brněly prsty ať to bylo co to bylo. Na GS1150 taky vůbec. Na tom se jezdilo báječně, jen to bylo těžké jako prase. Když to člověk zvedá popáté na kluzkých kamenech v potoce tak by to tam nejradši nechal a šel dál pěšky. Na ty účely je lepší kroska, ale nějak se do té země musí dojet. A v dodávce se mi nechce. Cestování je o poznávání, takže jsem hledal kompromis. Očekávám že občas spadne na místě, takže nic za půl milionu a těžší než 200kg. Když si vezmete tyhle kriteria, tak vlastně žádná jiná možnost není. Pominu KTM, kde slyším občas o poruchách. Nevím-nechci to řešit. Pak ještě Tenere 650 která mi spíš přijde už jen do terénu a na silnici bych se asi trápil. Přijde mi ideální ten jednobuch. Vibrace pro mne v pohodě a umí jet i hezky pomalu. Což se v terénu hodí. Aspoň mně. Dá se vypnout ABS. Jel jsem i na Transalpu 700 a docela ve mně budil dojmem levné motorky. Moc vysoký a vibrace do prstů už za těch 10 minut projížďky. Takže to uzavřu že jsem s 650GS docela spokojený.

Milan1963
Milan1963 napsal 26.10.18 v 11:38 10b.

Osvědčený stroj, dobrá koupě.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 25.10.18 v 21:55 10b.

Wilda69
Wilda69 napsal 25.10.18 v 20:21

Neboj-bude i větší jenom na asfalt. Hledal jsem kompromis a to nelze. Prostě každá motorka má svůj účel. Předpokládaná K1300S bude muset počkat až se na ní vydělá

SkaldaXX
SkaldaXX napsal 25.10.18 v 20:17 10b.

Tak ať slouží, kamaráde