Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports (2018)

Vlastník šindy
Vloženo 24.10.2018
Aktualizováno 13.4.2019

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 154 záznamů

vasa1975
vasa1975 napsal 19.11.20 v 17:56 10b.

dr771
dr771 napsal 15.05.20 v 18:55 9b.

Baumgartl
Baumgartl napsal 26.04.20 v 08:40 9b.

Souhlasím s tebou. Ale co by jsi si chtěl dnes koupit?

Dušan_Sihelský
Dušan_Sihelský napsal 04.04.20 v 23:02

Ahoj, tvoji recenzi jsem cetl pred nakupem sveho stroje a stejne jsem si ji poridil, ac 11cku, v nekterych tvych vetach se shledavam. Kazdopadne at se prasi za kocarem.

dakarcz
dakarcz napsal 18.02.20 v 14:54 10b.

Boro78: co hulis?

jirkouš
jirkouš napsal 11.02.20 v 15:09 10b.

Je pravda, že spoustu majitelů na různé svoje stroje píše jenom chválu a nadšení, když to zrovna přivezou domů. Proto hodnotím upřímnost. Ale je pravda , že koupit si motorku za stovky tisíc korun a koukat na to , jak rezne by mě taky štvalo. O nové AT se to píše dost. Je to škoda, protože takové jméno jako měla stará AT je tímto pošpiněno. Asi je nekdy lepší si vytáhnout z kapsy víc peněz za starou poctivost.

Petr-RSV
Petr-RSV napsal 12.01.20 v 20:04 8b.

Tohle bych u Hondy fakt nečekal. Kvalita jde dolů obecně, motorky se dělají jako spotřebák na 5-10 let provozu, co bude pak nikdo neřeší. Rozhodně si nemyslím, že to s kritikou přeháníš, ačkoliv jízdně je to motorka určitě dobrá.

šindy napsal 28.07.19 v 19:57

Boro78: tohle snad nemůžeš myslet vážně

Boro78
Boro78 napsal 27.07.19 v 11:12

Mam dojem, že si někde ve svem podvedomi chtel najít chyby na nove AT. Osud je spravedlivy a vylosoval ti chybný kus pro tvoje potesení... Vsem je jasne, ze pasova vyroba na celem svete vykazuje male promile/procento vadných výrobků. A navic, aby si si to jeste potvrdil, tak nejspis nasranej si zajel reklamovat. No a tam te cekal dalsi řetezec negatív. Kdysi nekdo napsal rčení: Každý strůjcem svého štěstí" ...

Destroyer
Destroyer napsal 15.07.19 v 13:11 5b.

Honda patrila k vyrobcom co si potrpia na kvalitu. Kedy? Lebo v tomto storoci urcite nie! Su priekopnici v lacnej vyrobe. Od Horneta ktory ma ram z jedneho jaklu, az po cb500x co je kvalitativne zrovnatelna s cinskymi hrackami pre deti. Honda patri k vyrobcom ktory setria na vyvoji podvozkov, to som jazdil na Fireblade, hornete, cb ci Transalpe alebo Afrike. Ano stara afrika je fajn ale v porovnani s Tenerkou 750 je to slabota. V honde vedia ako spravit motorku lacno a pekne, aspon na chvilku. Ale benchmark je to jedine ako a kde usetrit na motorke, nie v technickych rieseniach alebo technickeho know-how.
...aby som len nehanil tak - jazdil som aj na Honde s dobrym podvozkom CB1300 alebo CB750 spracovanie tiez fajn. Ale na to kvantum balastu maju len zopar svetlych momentov. Kazdopadne Honda je pre mna syonymum bezcharakterneho japonca. Motorka bez duse. Skratka taky bezpohlavec...

Rosenbauer
Rosenbauer napsal 20.06.19 v 21:22 8b.

Už jsem tohle slyšel z mnoha míst, že je to odfláknutý ale tohle mě jenom utvrdilo že tohle si nepořídím to si radši. nechám tu starou spolehlivou mrchu ?

KaprikCZ
KaprikCZ napsal 07.06.19 v 17:24 8b.

Zajímavá recenze. Hledal jsem na Své, výše popsané chyby, ale naštěstí nenašel. Uf... Kompletní lepení mám po pravé straně sedla. Tedy, tři montpáky a lepící sadu. Vše se tam vejde, a asi je proto více hluboká, nežli vysoká. Originál nářadí jsem na motorce nechal z pocitu, že se jedná o "její součást." Jinak si vozím svoje v přihrádce u lešení pro kufry. Hadry, lanka a páčky, mám stejně jako Montydzek pod zadním sedlem a doufám, že je nikdy nepoužiji.

Montydzek
Montydzek napsal 07.05.19 v 16:44 8b.

Dobrá recenze nutící k zamyšlení. Ale nemyslim si, že vše je tak tragické. Třeba pokud jde o prostory na nářadí a další drobnosti. Lékárničku mám pod sedlem a pod sedlo spolujezdce toho vleze také dost. Sada na lepení, opravná sada lanka, spojková páčka. Prostě věci, které když budu potřebovat, tak mě odmontování sedla nebude naprosto zdržovat. A to jsem zdaleka nezkoušel, co vše tam vleze(montpáky).

Zadrelvalec
Zadrelvalec napsal 22.03.19 v 08:47

Pro me zklamani, mel sem to za temer dokonaly stroj. Nejlepsi volbu na cestou/necestou. Koukal jsem po velkych ktm, kde ale prave nekteri hanili spolehlivost a rikali, Honda je jistota.

Dušan_Sihelský
Dušan_Sihelský napsal 02.03.19 v 09:56 10b.

To je hodně smutný

PolarBearOne
PolarBearOne napsal 16.01.19 v 18:35 10b.

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 22.12.18 v 11:39 10b.

ahoj ať slouží k Tvé spokojenosti na 150% ..

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 05.12.18 v 13:46

mam najeto 22tis + umyto 30x silnotlakou vapkou .. jen cca 3x jízda v bahně a dešti, protože se dešti vyhýbám .. a nikde náznak koroze .. mam jeden z prvních kusů a na Tebe vyšel zřejmě páteční .. je to jak u Subaru .. starý Subaru to byla kvalitka .. a dneska jsou kousky který jdou označit také jako páteční .. dokud nebude stížností hafo tak svolávačku neudělají .. ale můžu se mýlit

dave-lister
dave-lister napsal 23.11.18 v 21:15

Ahoj,
proč se bojíš o ten konektor na krabičce pod podsedlákem? Koukal jsem do konektoru a je utěsněná zásuvka gumičkou. Na autech to je udělané stejně a vydrží to dlouho. Jediné čeho bych se bál je nějaká srážka s vymršteným kamenem, ten by krabička nemusela vydržet.

Bajaja napsal 11.11.18 v 21:41

Ahoj Šindy, tvá recenze je dokonalá. Jediné co mě chybí je "HAPPY END"! Pevně doufám, že se HONDA k problému chlapácky postaví a udělá vše pro spokojeného zákazníka!. Moc bych si to přál!

Přemýšlím co napsat a jak se slušně vyjádřit k dané problematice. Nechápu, nemám slov, neuvěřitelné, k posrání...

Šindy, 20 let už dneska nevydrží nic, vážně nic, bohužel. Ojebává se všechno, všecičko

Jestli je nebo není Honda Africa Twin Adventure Sports křáp musí každý posoudit sám.
Ano, Africa má drobné nedostatky, věci za které bych Japonce tloukl palicí do hlavy (teď nemyslím tvůj problém) tak stále patří k tomu NEJ ve své třídě.

Pro mě je Africa velice hravá motorka, která "perfektně" padne do ruky, dokonalá ovladatelnost, příjemný podvozek, famózní ergonomie posezu atd. Za mě vážně COOL bajk!

Bajaja napsal 11.11.18 v 21:41

Johil46
Johil46 napsal 11.11.18 v 17:32 10b.

Vlastim taky ATAS a je me lito že ti takhle ruzne rezne,
Nedalo me to a sel se podivat jestli tam mam taky nejakou rez a nemam nikde ani naznak lišky. Motorku mam pul roku 15000km najeto, v desti sem jel jen jednou cca 100km. Snad se honda k tomu postaví čelem a bude to řešit.

Malco
Malco napsal 11.11.18 v 11:00

Šindy má recht. Není jediný, AT reziví jak stará Lada... Tu je link se skušenostmi jiných majitelu: https://www.africat...ur-looking-good.html

Bajaja
Bajaja napsal 10.11.18 v 21:13 10b.

Petr_TA napsal 08.11.18 v 18:50

Třeba si měl vážně smůlu na špatnej kus
Advík je na trhu rok tak je asi brzo soudit ... časem se ukáže kolik lidí bude mít problém s korozí
Nadšení majitelé zatím nemají důvod prolejzat motku skrz na skrz a hledat rez
Jednání Hondy může spousty nových zákazníků odradit tak mě překvapuje že se neumí k problému postavit čelem

69šakal
69šakal napsal 05.11.18 v 22:13

Tak ti Šindy nějak začínám rozumět... Já jsem s mou motorkou v pohodě ale při představě, ře by mne to potkalo..., no nevim.. Myslím, že bys na toto ožahavé téma měl založit fórum, ať se ví co a jak..

dave-lister
dave-lister napsal 05.11.18 v 20:39

DZARDINO: soud asi vyhraje, ale dostane maximálně slevu na další servis. I kdyby mu orezlý díl vyměnili tak stejně po čase začne kvést.

DZARDINO
DZARDINO napsal 04.11.18 v 14:18

Je hodně divné že by ti rez zamitnuly. Já bych to dal k soudu, není možné abys nevyhrál.

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 03.11.18 v 18:53

Díky za moc pěkně a hlavně kriticky napsanou recenzi. Původní AT byla kdysi mým nesplnitelným snem a teď po příchodu nové jsem nad ní opravdu hodně uvažoval. To, co o ní ale v poslední době čtu, mě přesvědčuje, že tam Honda opravdu něco zanedbala a evidentně to ani neřeší (to je asi to nejhorší). Bylo by to pro mě asi obrovský zklamání :-/

šindy napsal 03.11.18 v 16:32

Mildaflek: prosím Tě, přečti si pořádně recenzi, kterou jsem napsal, píšu tam, že s jízdou žádný problém nemám, motorka mi sedí, jen jsem upozornil na několik nedostatků, které ta motorka respektive Honda jako taková má, nic víc a nenutím tu nikomu, aby se podle toho řídil, berte to jen jako informaci, kterou uživatelé jako ty, nikdy nezveřejní

mildafleck napsal 03.11.18 v 09:56

šindy-Možná by jsi měl víc jezdit než psát.Jinak nechápu když ti motorka nevyhovuje tak proč jí neprodáš?

šindy napsal 03.11.18 v 08:29

Tak mám už výsledek mé reklamace - zamítnuto. Pro Hondu zřejmě koroze není závada ani na nové moto. Tak něco takového jsem tedy nečekal. Jinak mám v hlavě pokračování své recenze, pro rejpaly bude doplněna fotkami. Tak se máte na co těšit.

LiborGSXR
LiborGSXR napsal 01.11.18 v 17:03 9b.

Zlaty V Strom

PetrAT
PetrAT napsal 30.10.18 v 19:25

Ahoj MD625 .
Ta moje letos odjela 22 sezonu . Loupe se lak na motoru . Ale jinak jsem na ní nic zkorodovaného nenašel. Je to stařenka .
Nová AT se mě líbí, ale více jsem zvědavý na KTM 790 a T7 . Samozřejmě nepředpokládám, že co se kvality zpracování , že to bude zázrak. Dnes je všechno "oje*ané" kolik zákazník ještě snese .

MD625
MD625 napsal 30.10.18 v 17:49

PetrAT - technick jsem daval opravdu díly,na kterých se koroze sakra podepsala,ale to asi na každé motorce.Mužem se jen domnívat co s motorkou majitel dělal.Ale to i na tvé Petře!Jakou vlastně maš,není li to tajné / aby jsme ti ji také mohli pochvalit / stejně jak ty to tu dělaš ostatním kteří jsou z motorky nadšení.
Koukal jsem na tvé příspěvky a za novou AT jsi zvedal palec.

MD625
MD625 napsal 30.10.18 v 17:33

šindy - jsem rád, že jsi foto do fora vložil.Je pravda že držáky u nádrže uplně čisté nemáš,ale nevím jestli kuli tomu nazvat motorku : luxusní štětka.Dnes jsem plast z nádrže sundal a nafotil držáky.moto ma najeto 8400 a je třikrát mytá vapkou a několikrát zmokla.

mildafleck napsal 30.10.18 v 13:27

PetrAT-Co dodat holt z někým se bez klacku bavit nedá Je tady cca 100 uživatelů Honda Africa CRF 1000 s toho je 99 lidí naprosto spokojených ,ale máš pravdu asi to bude sráč a samozřejmě nejlépe to vědí ty co jí nemají...

Jopeeeno
Jopeeeno napsal 30.10.18 v 11:56

Smutné, ale ne neřešitelné. Postupoval bych stejně, jako u auta. Ty spoje na nádrži by se daly ošetřit (ochránit) "podvozkovým voskem". Nepustilo by to pod spoj vzdušnou vlhkost a nekvetlo by to dál. Není to na viditelném místě, tak co už, a byl by klid. Před tím bych použil stabilizátor koroze, který bych se snažil "vetřít" pod ten spoj (do něj).
No a pokud to ještě "nekvete", tak vosk alespoň jako prevenci.
Škoda, že Honda nepoužila technologii lakování takovou, aby takovýmto excesům nezabránila. S takovou půjde image této ikony brzy do kytek.

PetrAT
PetrAT napsal 30.10.18 v 11:14

Smutný pohled na novou AT
Na to nejsou majitelé starých AT zvyklí.

mildafleck napsal 30.10.18 v 09:37

Ještě k tomu nosiči nevím co je na fotkách ta rez když je nosič z nerezu!!!

mildafleck napsal 29.10.18 v 23:54

šindy-Konečně díky za fotky beru samozřejmě tvůj názor jako stejně rovný jelikož tu motorku máš.Co se týká rezu samozřejmě mi to nedalo a ještě jsem naběhl do dílny zatím nemohu říct že by se to u mě nějak projevilo mám najeto cca 8500km něco v deštích motorku jsem prolil 2x vapkou jelikož na Stelviu bylo již posoleno.Je to bolest výroby provařenej plech přes plech a ohřátím mění plech vlastnosti a je o dost náchylnější.Můj názor je že to 20 let bez problémů dá,ale pokud chceš mít jistotu řeš to z prodejcem a uvidíš co ti na to řeknou.Jinak osobně by mi to radost nepokazilo spousty lidí to bude mít na motorce taky akorát zrovna na té bíle to je dost vidět co se týká baterky na svícení si kup dobrou čelovku a budeš spokojenej za pár let budou mít tento typ baterek většina motorek...

šindy napsal 29.10.18 v 22:51

speciálně pro mildafleck : fotky koroze nádrže nahoře pod plastem a rámu v místě uchycení AKU a kastlíku. Připomínám, že se jedná o motorku novou, která jednou zmokla a druhý den byla umytá. Jinak byla zatím jetá jen za slunného počasí a sucha. Momentálně má najeto cca 2100km ! Od reklamace už nejela, nemám na ní chuť. Jo a abych nezapomněl, nahradil klasickou AKU bohužel nelze, nejenom že upravili elektroniku dobíjení, ale hlavně je ten box na AKU velmi malých rozměrů tak akorád pro tu Li-on. V co se týká té recenze, napsal jsem ji pravdivě a tak jak ji vidím já, svým pohledem na ten hezký, ale nekvalitní křáp.

mildafleck napsal 29.10.18 v 22:25

technick-Naprostý souhlas už jsem to tady někde psal ve starších příspěvcích opravoval jsem tekoucí nádrž na Triumph 1050 která tekla přesně v tom probodovaném držáku.Další věc je že řešíte cenu a v podstatě je buď stejně drahá nebo levnější než jiné motocykly stejné kategorie BMW,Triumph,KTM,Yamaha o něco levnější je VSTROM,Jinak někdo to možná bere jako vychvalování já to beru jako útok ,určitě jsem nikde nepsal že mám nejlepší motorku na světě naopak kdyby jsem nebyl spokojen tak už jí dávno nemám...

mildafleck napsal 29.10.18 v 21:32

Nějak to přestávám chápat nových AT se prodalo několik desítek možná i stovek tisíc po celém světě jedná se o jednu z nejprodávanějších motorek na světě z toho jsem viděl 2 orezlé motorky na fotkách někde s ciziny dle fotek se majitel na motorku vys... a vy tady řešíte že je motorka nekvalitní???Docela lituji lidi který si neumí udělat vlastní úsudek a nechaj si tady věšet bulíky na nos od lidí který novou AT ani nemaj

technick
technick napsal 29.10.18 v 21:31 10b.

Koukni pod ty plasty. Nahore. To co drzi zavity pro sroubky tak to je jedine misto kde to rezne me. Proste nejdriv proboduji (logicky) pak to de do laku a mezi ty plechy se barva nedostane. Prez zimu to radne odrezim nakym sracem a zmatlam nakym sracem aby tam nesla vlhkost. Videl sem ale nadrz zrezlou zespodu ale na to sem moc linej se tam podivat 😁 jinde na motorce rez proste nemam. Jedine co me ted trapi je chcipani po strelbe do sani.

Zdroj Facebook.

Jestli se jedná o tohle a nějakou korozi toho rámu u top-case, (bohužel běžná věc u svárů nerezové oceli) tak bych to neviděl tak černě.

Dávám ti 10 bodů a přeju ti hlavně, abys našel radost z nové motorky. Lion baterii můžeš nahradit běžnou motobaterií, v tom taky problém nevidím.

Je to dnes (bohužel) běžné, že se problémy u nových motocyklů všech výrobců objevují a já bych byl v tvém případě rád, že to není nic zásadního. BMW mělo teď špatné výplety kol a já svojí KTM taky musel vychytat vrozené vady.

Co je mi tady líto nejvíc, že ti tady ostatní vyčítají, že si za to můžeš sám špatnou péčí o motorku a nebo že si to vymýšlíš, protože jsi to nevyfotil a nenasdílel. A kazíš jim zde image nejlepší motorky na světě, jim jsem určil i svoje předchozí děsivé fotky. Ty bych opravdu přisoudil někomu, kdo péči o motorku dlouhodobě zanedbával.

I proto si zde určitě přestal reagovat a nedivím se ti.

Dobře to dopadne, pusť se do toho stejně odvážně a energicky, jako do téhle recenze.

Tip na funkční padací rámy. Schránku na nářadí seženeš taky. Ať se daří

Meli
Meli napsal 29.10.18 v 19:42 10b.

Tak to je mi líto. Já o Africe uvažoval ale nakonec pro víceméně asfaltové zaměření (plus cena a manželce se afrika nelibila) jsem se rozhodl zůstat u suzuki (To že jsem se s ní už několikrát dostal do většího off než kdy pred tim nechme stranou - kvůli tomu jsem ji nekupoval a zvládla to parádně). Každopádně je mi z toho textu líto že z nové motorky nemáš radost jakou by sis zasloužil. Vím že už řešíš nástupce staré dobré afriky roky...u BMW ses bál spolehlivosti ...

gusangbum
gusangbum napsal 29.10.18 v 19:25 8b.

Ale hlavně že to stojí sumu na jakou ta motorka kvalitu nemá...další předražený stroj skrývající se pouze za legendárního předchůdce který mu udělal jméno...jenže ten si to jméno udělal kvalitou, tohle už nosí jen to jméno...

seikos
seikos napsal 29.10.18 v 18:57 10b.

Popravdě - že Afrika rezne se píše již od roku 2016. Koupit si ji v roce 2018, kdy je tento problém již dva roky znám a pak se divit že rezne... člověk měl dost času zahodit emoce a zapojit rozum. A není to jen český problém. Píše se o tom po celém světě.
Nevím proč mají lidé v sobě tolik zažité že Honda = automaticky kvalita. To už víc jak deset let neplatí

nevo7
nevo7 napsal 29.10.18 v 18:35

Asi sa stáva, že aj niečo pekné, nie je tak dobré/kvalitné.
Ináč ten dopis je super. Vlastne je na vine majiteľ, ale dobre sa vyspali, tak to zadarmo vymenia. Nie že by uznali chybu, že dali nekvalitné špice, ...

boneshaker
boneshaker napsal 29.10.18 v 17:44 10b.

Nechápu borci některé Vaše komentáře. Milana neznáte, ale vlastně o něm všechno víte. Kdo dělá v automotive, tak ví co se tam děje.

karf
karf napsal 29.10.18 v 15:15 10b.

Docela mazec

Petr_TA napsal 29.10.18 v 08:37

Petr_TA napsal 29.10.18 v 08:36

mildafleck :

I když máš profil tak si mě nepochopil ...
To znamená že co kus to jiná kvalita
Jasně že pokud tu motorku po každým výjezdu naleštíš tak tomu předejdeš
Ale pokud třeba bydlíš v Anglii tak můžeš mít problém...
Třeba ty dráty v tom dopise :
Pochopil jsem to tak že reklamace se neuznává protože si zanedbal údržbu ale v rámci dobrých vztahů ti je vyměníme a zároveň Honda změnila dodavatele protože ty dráty vlastně nereznou

technasia
technasia napsal 29.10.18 v 06:46

chlapi opatrně s těma narážkama.Milan je technickej perfekcionista.vidí detaily co normální uživatel nevidí.možná že v Hondě afričanku nestíhají pro velkou poptávku vyrábět.tak to trochu sekaj jak Baťa cvičky .

mildafleck napsal 29.10.18 v 00:18

A ty jsi co zač ČZ175ko...Já nerozdíl od tebe nějaky profil mám😇😇😇

CZ175_1967
CZ175_1967 napsal 28.10.18 v 23:25

mildafleck: Dobry vecer, chtel bych se Vas zeptat, zda byste mohl uvest, jestli pracujete pro nejake zastoupeni motocyklu Honda a pokud ano, tak pro ktere. Dekuji.

mildafleck napsal 28.10.18 v 22:02

Petr_TA - To jsem nepochopil to znamená že přinesu do Hondy fotky toho dobytka co mu to zrezlo a oni mi vše raději preventivně vymění???

Petr_TA napsal 28.10.18 v 21:18

69šakal :

Tak už si se přiznal ...
Byla ve vodě, pršelo na ní tejden, byla v blátě a na víc si jí myl tak si za to můžeš sám pokud to fakt začne reznout tak omžitě začít řešit manželku ...
Tato diskuze je o ničem
Místo toho aby se počkalo jak se k tomu Honda vyjádří tak maj někteří jasno ...

69šakal
69šakal napsal 28.10.18 v 21:04

Budeš to muset vyfotit a zveřejnit... Jinak budeš za plácala co se asi špatně vyspal.. Uplně jsi mi nahlodal a moje Afra prošla další a dost detailní prohlídkou... Byla ve vodě, pršelo na ní tejden, byla v blátě, několikrát mytá a člověče div se, za těch 8500 km ani zmínka po korozi...Krom toho nešťastnýho nosiše kterej sice nerezaví ale vypadá to, že bude,,..

mildafleck napsal 28.10.18 v 20:26

Vlnič-Pokud se na fotky dobře podíváš tak je to naprosto jasná směs fotek to je to co jsem psal nemá cenu řešit něco o čem nic nevím.Souhlas s MD625 o jakoukoliv věc je třeba se starat to na fotkách rozhodně neproběhlo a budu stát za tím že majitel je dobytek a bude mít v tomto stavu všechno možná i manželku

Předchozí
1 2 3