BMW R 1200 GS (2013)

Vlastník Freeman
Vloženo 21.10.2018
Aktualizováno 27.6.2019

No, co říci o tomto stroji, kdy již při svém prvním představení před mnoha lety, platil za nejuniverzálnější stroj, co jste si mohli za své peníze koupit.
Vývoj ale nezastavíš a u mašin to platí dvojnásob. Poměrně v zásadních oblastech přepracovaný moto

BMW K 1600 GT: Nemá ty správné koule :)

První dojmy - Prvními dojmy to asi nemůžu nazvat, protože jsem již pár vrtulek otestoval. Ale co můžu říci k tomuto vodníkovi je fakt, že ten výkon spojený s novou koncepcí motoru stojí vážně za to. Aneb, k pověstné ovladatelnosti ještě přibyla neuvěřitelná dynamika agregátoru a už opravdu není moc víc co si přát :)

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo nechce řešit kvalitu cest, vzdálenost, kterou můžu nebo nemůžu zvládnout spojenou s komfortem posezu. A to vše bez onoho nepříjemného pocitu tam někde v hlavě vzadu, zdali mě v pořádku doveze zpátky domů.

Doplňky na motorce - Padací rám, mlhovky, vario kufry, BMW navigator atd...

Jak už to tak bývá, člověk si vybírá něco, co si již vybral, aby si nakonec koupil úplně něco jiného :)
V mém případě to byl Haryk, který mi svoji "duší" přirostl k srdci a nechtěl jsem již tuto značku měnit. Leč člověk míní a osud mění.
Vše by se vyřešilo, kdyby měl člověk dostatek financí a mohl si koupit mašinu novou a ne třeba i jednu. Leč to není zrovna můj případ a tak jsem byl nucen vybírat již použité. Bohužel vše, co jsem viděl a vyzkoušel, byly ve většině případech různě zakamuflované problémy a jelikož jsem měl vybrány jen dva typy, které jsem chtěl, tak jsem se po těchto zkušenostech naštval a řekl si, že se nakonec vrátím ke kořenům, čili k vrtulkám, u kterých jsem začínal.
Netrvalo dlouho a v duchu pořekadla, že vše špatné je k něčemu dobré, mi do garáže přistála brambora s novým, vodou chlazeným motorem.
S mašinou mám již nyní najeto pár tisíc a již od prvních kilometrů jsem se nechal rozmazlit ve všech směrech :) Pohodlí v sedle, úžasná dynamika motoru spojená se spoustou elektronických vychytávek a to vše doplněno legendární manévrovatelností mě rozřízlo úsměv od ucha k uchu :)
Začala se mnou jezdit i žena, která neměla ještě žádné zkušenosti. Po prvních metrech si i ona na pružnost a pohodlí zvykla natolik, že teď se mnou chce jezdit úplně všude. Takže pánové, co rádi cestují samy, bacha, je to nakažlivé:))
Ale dost tlachání o mašině, která je již natolik profláknutá, že jakákoli další informace je jako nošení dříví do lesa.
Komu se líbí cestovní endura ať už z jakéhokoli důvodu, má možnost volby z více značek, kdy každá má své pro a proti. Za mě to ale vždy v tomto segmentu byla a vždy bude jasná a jediná volba.
Šťastnou cestu všem a ať se vydáte do světa na čemkoli, vždy se v pořádku vraťte domů...

rudach
rudach napsal 26.10.18 v 19:37 10b.

Super volba i popis ! at slouzi co nejdele

Pivko
Pivko napsal 26.10.18 v 08:43 9b.

rudirt
rudirt napsal 22.10.18 v 19:12 10b.

Gratulace !!!
Dobrá volba, hezké foto, pěkný popis. 10 b.

31081
31081 napsal 22.10.18 v 08:04 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.10.18 v 23:44 10b.