Honda VFR 800X Crossrunner (2016)

Vlastník HITmaker
Vloženo 19.8.2018
Aktualizováno 19.8.2018

Na VFR800 Fi rok 2001 jsem začínal. Vyměnil jsem za nové NC750X a během 4 společně strávených let jsem vyzkoušel silnici, enduro, maxiskútr.. Každá měla něco, ale motorově mě nic neoslovilo jako VFR.

Honda CBF 1000: důvod neuveden
Yamaha Tracer 900: důvod neuveden

První dojmy - Přesedlání bylo spíš o obavách, reakce na plyn možná rychlejší než okamžitá. Také změna z dvou na čtyřválec neporovnatelná. Posezení taktéž mnohem komfortnější, zátah mnohem lepší (jezdím v tandemu). Vybavenost pro mě je spíš jen doplňující. Vyšší zdvihy podvozku , silnější motor a možnost cestování na dálky jsem "opětovně" našel zase ve VFR.

Motorku bych doporučil pro - To si asi musí každý osahat sám. Mě to trvalo 4 roky než jsem si byl jistý tím, co chci kočírovat. Jednoznačně spadá do kategorie pro středně náročné cestovatele.

Doplňky na motorce - Z výroby vyhřívané rukojeti, nastavitelné v 5i stupních. Dvoustupňová kontrola trakce s možností vypnutí. SW-Motech padací rám

Vidlicový čtyřválec se systémem V-TEC má v sobě klidnou duši i sportovní potenciál. Není to úplně tryskáč, ale to nevyhledávám. Má přesně to, co chci. Nízkou spotřebu na dálky, když potřeba, tak to taky umí jet. Jedinečný zvuk se sepnutým V-TEC má své kouzlo. Brzdy jsou dostačující, podvozek se dá nastavit dle potřeb a nijak složitě. Chvilku jsem si musel zvyknout na "obdélníkový" tvar přední části Crossrunnera (z pohledu řidiče). Velmi povedený je přehledný inverzní displej, který není nijak velký, ale vešlo se do něj hodně informací. VFR je vyloženě silniční záležitost. Podvozek dobře kryje nerovnosti, i většího charakteru. Nicméně kromě přejetí upravené polňačky, není terén pro tento model šálek kávy.

Hikafima
Hikafima napsal 06.05.20 v 16:21 10b.

Pěkné

wsbk
wsbk napsal 10.09.18 v 15:32

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 19.08.18 v 23:59 10b.