Honda VF 750C (1994)

Vlastník lapinj
Vloženo 22.7.2018
Aktualizováno 28.8.2018

Môj Prvý Cruiser. Honda VF750C Magna z roku 1994.

První dojmy - Malá Veľká Magna. to boli asi prvé dojmy, keď som ju uvidel. Vedel som o nej už niekoľko rokov, ale nikdy som ju nevidel na vlastné oči. Na fotkách vyzerala mohutne, ale Keď som ju uvidel poprvý krát na vlastné oči, povedal som si " čo... ?".

Motorku bych doporučil pro - Myslím že Magna nieje celkom vhodná pre začiatočníka, rozjazdiť sa treba na niečom slabšom radšej (veľa mladých si kúpi silnú motorku ktorá je priškrtená len papierovo a potom sú správy plné nehôd.) Nieje ani celkom na športovú jazdu, ale dá sa. Je vhodná pre človeka, ktorý si rád užíva pohodovú jazdu, ale dá sa na nej aj dobre vyšantiť.

Doplňky na motorce - Inštalované Doplnky : teplomer oleja namiesto pôvodnej zátky, celkom dobrá pomôcka. Voltmeter, tiež sa oplatí. Prídavné svetlá, je to možno gýč, ale počas noci sú na nezaplatenie. Kožené brašne RSA, nie práve tie najlepšie, ale niečo vydržia a odvezú.

Prečo som si ju vybral? Lebo MAGNA! Vždy sa mi páčili choppre/Cruisre aj keď som mladý a pojašený. Predošlé motorky boli Babetta, Pionier, MZ ETZ 150 a 250. Premýšľal som nad VT600, ale vedel som aj o tom že sú choppre s V4 motorom ako je Magna no ceny boli vyššie. Bol November, Zima jak v psej búde, ale našiel som ju. Čierna, pekné Chrómy, nejakou tou výbavou čo som chcel na mašine mať alebo dokupovať. Hneď som Volal a rezervoval. Páčila sa mi aj naživo, ale mala chyby. Moc sme sa nepreviezli v tej Zime bez SPZ na starých gumách, ale vyzeralo byť všetko ok tak som ju vzal.

!!!To nie ja som si našiel motorku, to tá motorka si telepaticky našla mňa!!!

Servis po kúpe bol základ, nové pneumatiky Dunlop predok aj zadok, pretože staré pneu mali síce dobrý dezén, ale boli tvrdé a z roku 2009 (9 rokov staré), no zabiť sa nechcem. Reťazový kit vyzeral tiež že má svoj vek (aj napriek málo milometrom), takže komplet KIT od JT so striebornou retiazkou ... nádhera. Olej samozrejme Motul 5100 10W40, olejový filter HilfoFiltro chrómový. So vzduchovým Filtrom bol trochu problém, Originál sme nejak nevedeli nájsť, tak som siahol po K§N, Karby sme nedolaďovali, ale zišlo by sa, no jazdí veľmi dobre, tak to nechávame na neskôr. Baterka tiež z čias Bruce Leeho, tak časom sa aj tá vymenila. Založil som novú Baterku, ubehol som 300km a kľakol regler. Ako na potvoru, ale stará motorka a pôvodný regler, pohoda... až na to že mi prebilo 3 dni starú baterku, nafúklo ju ako balón a putovala do koša. Takže ďalšia baterka a nový regler. Samozrejme som kúpil z Aliexpresu Voltmeter (človek nikdy nevie). Treba počítať s tým, že stará motorka si proste vyžiada servis. Časom sa chcem pozrieť na rozvody a napínáky a tiež aj na vôle ventilov. Zatiaľ je to v pohode.

od Kúpy mám na nej asi 5000km a niečo. čo sa týka spoľahlivosti tak je to proste stará škola, jednoduchá motorka, na ktorej toho nieje tak veľa aby sa kazilo. tiež je myslím z tých poctivých, kde sa kládol ešte dôraz na kvalitu. Keď dáte motorke to čo potrebuje, bude vám slúžiť veľmi dlho.

Jazda na nej je paráda. Ako vravíme v partii, "je to TLAK"!!! každý vidí choppra, priblíži sa a vidí 4 výfuky... naštartuješ a ono to ide pomerne plynule a nie veľmi nahlas so sériovými výfukmi. Ale mne osobne to nejak nevadí. Každý sa pýta, prečo to má 4 výfuky? čo tam je za motor? je to Véčkový 4 valec. niečo podobné ako mala Honda VFR750.
Jazdí sa mi na nej veľmi dobre, proste motorka mi pomerne sadla a celkom dobre som sa s ňou zžil. Hmotnosť je celkom dobre rozložená, má 220kg približne, ale nejak tú váhu ani necítim. sedí sa na nej celkom dobre, riadidla niesu fúrikové, si viac vystreté, ale niesu úplne rovné a široké, čiže nesedím na nej akoby ma niekto nakopol do riti s natiahnutými rukami dopredu. Posed je viac menej prirodzený.
Podvozok je trochu mäkší a teda stabilita nieje taká ako by mohla byť, no nieje to na športovú jazdu, je to na vychutnávanie ( ale na rovnejšej ceste som si jazdu vychutnal celkom slušne keď som sa naháňal s kamošmi asi v 200km/h. tá mašina nemá problém).
Brzdy - slabšie, v predu len jeden kotúč a zatok bubon. Toto súdruhovia v Japonsku nedomysleli, keď do toho rámu posadili 90 splašených koní. Predná brzda je taká tupá. Pri výmene obloženia sme zvolili o trochu mäkšiu zmes, je to trochu lepšie, ale ten jeden kotúč je málo spolu s bubnom. No ak si na tento neduh človek zvykne a bude jazdiť s prehľadom tak v pohode. Je to motorka, na ktorej treba jazdiť s rozumom.
So spolujazdcom samozrejme opatrnejšie, Sám jazdím jak kus vola, ale keď sedíme dvaja, tak radšej pomalšie, ale okolo 100-120 nieje problém, s prehľadom.

Okrem bŕzd ma napadol ešte jeden veľký nedostatok, a to údržba reťaze. nakoľko má motorka 4 výfuky, po 2 na každej strane, prístup k reťazy je horší. To je asi to najhoršie, čo mi na tejto motorke vadí. Ak chcete mať dokonalý prístup k reťazi tak asi ľavú dvojicu výfukov zložiť... kto by to robil.

Jazda v Meste - nieje to to pravé orechové, ten motor ti hovorí pridaj, vytoč ma, udrb tomu, poďme... ale ovládateľnosť v meste podľa mňa super, len bacha na tie slabšie brzdy
Jazda mimo Mesta - na parádu, cestovná rýchlosť u mňa 100-110 +- ale asi viac +++
Jazda v Lese - áno, mám aj túto skúsenosť a dokonca v daždi o polnoci. Nieje to to pravé orechové, sedeli sme na mašine dvaja, prešli sme asi 10km, bez pádu, s prehľadom. Dúfam, že to bolo prvý a posledný krát na tejto motorke.

Cestovanie - veľa úložného priestoru na mašine nieje, ale zavesil som na ňu kožené brašne a dozadu kufor... dvaja sme sa v pohode pobalili. po dlhšej dobe bolí zadok, Absolvovali sme tento rok s partou "Prvých jarných 500km 2018" teda ráno sa dostaň na štart (250km) a potom si tých 500km odjazdi. Super. Zadok ma bolel ale stálo to za to na tej motorke. Kočka vzadu bola na tom trochu horšie. Neľutujeme že sme išli. Ale na dlhé cestovanie si viem predstaviť nejaké cestovné enduro.

Spotreba ktorú som nameral: 4,5 - 10l/100km
nádrž je len 13 litrová, čo nieje veľa ak človek jazdí veľa a dlhé trasy, ale šikovný klampiar vie pôvodnú nádrž upraviť a rozšíriť, objem sa dá teda zväčšiť na nejakých 20 litrov, čo je o trochu lepšie.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 29.08.18 v 06:29 10b.

Jo moc hezká mašina s velkýma svalama

Dan66
Dan66 napsal 26.07.18 v 23:03 10b.

Moc pěkná a jezdi s rozvahou , bylo by jí škoda a Tebe také.

lapinj
lapinj napsal 26.07.18 v 01:41

Oki ďakujem ti veľmi pekne, pri kúpe motorky som zvažoval mnoho motoriek, ale Magna vyhrala a som rád. s tým zatahom co bere dych mas pravdu, chcelo by ju kus poladit ale posledna jazda s typkom co videl len choppra bola celkom brutal, proste stihal som mu, raz som obejol ja jeho potom on mna a skonstatoval ze ono to kua ide... nad remenom som zatial nepremyslal :)

mira592
mira592 napsal 25.07.18 v 20:35 10b.

10,5 b

MaxMI16
MaxMI16 napsal 25.07.18 v 20:06

Dá se s tím jezdit i dost sportovně - počkej až Ti vleze ještě víc pod kůži.Jinak Gratuluji k "správnému" výběru.