MV Agusta Brutale 800 (2014)

Vlastník FiZzeR
Vloženo 7.7.2018
Aktualizováno 22.6.2022

Vloženo: 10.07.2020, Uskutečněno: 16.05.2020, Stav tachometru: 28100 km, Zhlédnuto: 28x

Tak hlava doma, otlakovaná a srovnaná, dostala rovnou i delší vodítka sacích ventilů (další z dětských nemocí tohohle tříválu off), v mezičase dorazil balíček z Varese obsahující všemožná těsněníčka a okroužky, především ale těsnění pod hlavu a svody. A můžem začít skládat.

... no ale když už je to rozebraný...
Vytáhl jsem teda dremla že se kouknu do kanálů. Žádná velká divočina, spíš jen tak zapravit nerovnosti a otřepy z formy apod., celkově mě překvapilo že tam ani nic moc k vylepšování není, aspoň teda toho zjevného bez extra spešl vybavení a hlavně znalostí které nemám. Jediné co tam bylo fakt odfláknuté byl přechod sacích kanálů do sedel, byla tam ostrá hrana s otřepama trčící asi milimetr do prostoru. Tak jsem ji taky trošku poškádlil, ať se tomu líp dejchá. Jestli to k něčemu bude, těžko říct, ale ten vnitřní pocit je fajn

Další fází bylo zalapování ventilů, zase asi spíš pro klid duše než že by to bylo nějak zásadně potřeba. Na internetech jsou různé postupy a stejně tak se různí názory na ně, odolal jsem tedy své vrozené lenosti a pokušení vzít to za dřík akuvrtačkou, a zakoupil jsem oldschool připínák, plivnul si nejprv na ventil a pak do dlaní a dal se do díla.

Někdy v mezičase jsem shodil kolečka z vaček, podle dalších dvou sad jsem si vyrobil přípravek a nalisoval kolečka tam kam patří. Nějak jsem - očekávajíc že takto důležité spojení bude nalisovaný silou mamutí - nepředpokládal že to klapne, tak jsem to ani nefotil, ale šlo to jak po másle. Kolečka jsou tam spíš jen tak nasunutá, než nalisovaná - při příštím ventilservisu je asi nechám radši přismrknout tigem (byť si tím nejspíš zavřu cestu k budoucímu tuningu pomocí změny časování ).

• Spotřebák

Už ani nevím, kdy jsem si poprvý uvědomil, že se mi zmenšuje vůle na páčce spojky. Nijak jsem se nad tím nezastavoval, však spojka je spotřebák, žeáno. Tak se spotřebovává. Nebylo tedy ani překvapením, když mi poprvé klo

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.04.2024
    Uskutečněno: 22.04.2024
  • Nechval dne...

... před večeří. Nebo tak nějak to bylo. Vzpomínáte, jak jsem se rozpýval, jak to krásně funguje? A že co má člověk dvakrát se neposere? Že to může znamenat, že se o to víc posere to co člověk dvakrát nemá, to mě ne

Typ: Reportáž
    Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 01.08.2022
  • Na jižní frontě klid

P. t. čtenářům a skalním fans asi dlužím nějaký průběžný report o mých trampotách s italkou. Kilometry naskakujou, gumy mizí, naučil jsem se je vlastnoručně přezouvat, semtam nějakej gas position error , občas olej

Typ: Reportáž
    Vloženo: 18.07.2022