BMW R 1200 GS (2005)

Vlastník Danovec
Vloženo 22.11.2017
Aktualizováno 2.1.2019

Moje první motorka o které jsem si myslel, že si ji nikdy nekoupím. Udělala ze mě motorkáře nebo se o to alespoň snaží ;)

První dojmy - První cesta byla po nákupu domů cca. 120 kilometrů v noci. Vzhledem k tomu, že jsem seděl na motorce po více než dvaceti letech a předtím jsem na tom seděl jenom když jsem dělal papíry, tak to byla docela síla. Když už mi vysvětlili jak se řadí, jak se rozjíždí a jak se jede, tak jsem si tu cestu neskutečně užil :D

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil všem co mají chuť v klidu jezdit, cestovat. Asi nebude úplně nejvhodnější pro závodníky i když žádná líná lemra to není ;)

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, vyšší plexi, padáky, kufry, navigace Garmin, výfuk Arrow, přídavná světla, spodní kryt, ...

Já si ten stroj ani tak moc nevybral, on mi byl vybrán. Přes kamaráda jsem se dostal k Mazzdovi, tomu jsem vysvětlil k čemu motorku chci a že mám nulové zkušenosti a naposledy jsem na motorce seděl v roce 91, když jsem dělal papíry. Když mi doporučil BMW 1200 GS, tak jsem mu řekl že je blázen, že je to těžká kráva a pro začátečníka moc silná a ať začne hledat něco rozumnějšího. Něco jsem si o té motorce přečetl a zavolal jsem Mazzdovi, že jdeme do toho.

Motorku jsem koupil letos v červnu a za první sezonu jsem najezdil cca. 8.500 kilometrů a z toho více než polovinu s baťůžkem. Musím ocenit, že motorka byla od samého začátku se mnou trpělivá, odpouštěla mi všechny hlouposti, co jsem dělal a nakonec jsme se hodně skamarádili.

Co musím ocenit je naprostá spolehlivost, brzdy fungují super, na svoji váhu se ovládá dost jednoduše. Podvozek moc neporovnám s ničím jiným, protože jsem na ničem jiném neseděl a popravdě řečeno mě to ani moc neláká. Úložný prostor se limitně blíží nule, ale to mě netrápí, protože jezdím s vrchním kufrem, na dovolenou jsme vyrazili se dvěma bočníma kuframa a místa bylo dost.

Na začátku jsem nechal udělat "servis", bylo to víceméně o výměně provozních kapalin, protože jsem neznal předchozího majitele. ke konci sezony jsem nechal vyměnit gufero, protože se začalo nepatrně rosit, jinak vše v naprosté pohodě.

Jediné s čím trošku bojuji je výška motorky, já měřím přes 190 cm a i když jsem si koupil větší plexi z advíka, tak mám pocit, že by ta motorka mohla být o chlup větší.

Jinak jezdím z 95% po silnici a těch pár přejezdů v terénu jsem si moc neužil, ono na silničních gumách a k tomu začátečník. Uvidíme časem.

Rád se jezdím projet jen tak, nijak extrémně to nehoním, spíš si jízdu užívám. Jezdím když je pěkně, když je ošklivo, ve dne, v noci. Prostě když mám čas ;)

02.01.2019

Tak za rok 2018 mám najeto cca. 19.000 kilometrů. Z "delších" cest - květen cca. 2.000 km Tatry s baťůžkem, červen 5.895 km Skotsko s baťůžkem, červenec 1.000 km na otočku k Baltu (manželka už jela na 650 GS twin), září cca. 2.000 km Alpy.

Z problémů jsem řešil prasklou žárovku, prasklé plexi a píchlou gumu (naštěstí jsem to zjistil doma v garáži). Plexi prasklo po cestě po dálnici, nevím proč, asi únava materiálu. Preventivně jsem vyměnil baterku, protože jsem nevěděl jak dlouho tam byla od minulého majitele a jinak pouze pravidelný servis dle manuálu BMW.

V loňském roce jsem přešel z čistě silničních Continentálů na "terennější" Mitasky (TerraForce). Párkrát mi za deště trošku v zatáčkách na Ještěd trošku ustřelili, ale na cestě po Skotsku ve dvou s plně naloženou motorkou v pohodě. Zatím si je nechám a pak uvidím...

StráňaKotrč
StráňaKotrč napsal 04.12.18 v 17:47

Dobrá volba

kobza79
kobza79 napsal 26.11.17 v 20:17 10b.

Moc pěkná mašina, přeji hodně kilometrů.

buboGS
buboGS napsal 25.11.17 v 20:00 10b.

Pěkná, sousede

majky72
majky72 napsal 25.11.17 v 17:36 10b.

Ja mam nadstavec plexi od šikmookych za facku cca 30 eur nadstavuješ si vyšku aj sklon a funguje perfektne ...inak motorka super možno sa niekedy tiež dam zlákat no zatial to skôr vidim na transalpa

Mark09
Mark09 napsal 25.11.17 v 09:26 10b.