Triumph Speed Triple (2009)

Vlastník apriliaf1
Vloženo 1.8.2017
Aktualizováno 10.9.2019

Moto s charizma, s nádherným designem, parádním zvukem ...

Yamaha MT-09: design je moc kosmický a podvozek mi nevyhovoval

První dojmy - První dojmy byly takové, že to jede jako krá... na moto jsem se cítil parádně, i přes svou váhu je pořád hravá.

Motorku bych doporučil pro - pro toho kdo hledé trochu rošťáckou motorku.

Doplňky na motorce - Arrow výfuky, gelové sedlo - vše v rámci limitované série,
2019- mini blinkry
Nová zlatá řetězovka DiD ZVMX

Speeda jsem si vybral hlavně proto že jsem nechtěl 4válec. A 2válec do L naked bike momentálně nikdo moc kromě Italů nenabízí. tak padlo oko na 3válce. Svezení na MT-09 mne nenadchlo. Tak jsem zkusil Speeda. První svezení bylo něco ve stylu kuaaa to jede. to chci. Tak jsem se vydal na net a začal hledat. Chtěl jsem rok 07-09 aby to byl ještě starý model ale už po faceliftu. V čr toho moc na výběr nebylo. a pokud ano tak se tomu moc věřit nedalo.
Další volba padla na mobile DE. Zde byl výběr parádní. Vybral jsem si cca 8 kousků které jsem měl na trase služební cesty. Hlavní měřítko byl kus v pěkném stavu nenapadený kutilem/ tunningem. Po prohlédnutí 7 kusů kde buď byl původ v lotyšsku atd., nebo foto neodpovídalo realitě jsem začal být dosti skeptický. Poslední kousek co se mi líbil vypadal OK ale byl zatížen leasingem.Tzn že jsem koupi musel odložit o další týden a dalších 1000Km cesty. Naštěstí vše klaplo a speed byl doma a ještě v limitované sérii k 15ti letému výročí.
Po koupi následoval klasický servis - náplně + ventily + dohrání map k Arrow laďákům.
Již máme za sebou cca 4T km tak můžu hodnotit
Pohodlí - komu vadí vítr tak to nemůžu doporučit. Já nemám problém jet 220, ale chce se to držet. V rámci limitované série mám gelové sedlo tak mne ani po 400km nebolí zadek jak tomu bylo na SV. I přítelkyně si pochvaluje.
Brzdy - pecka Bremba brzdí parádně.
Motor - táhne v celém spektru otáček až mám někdy problém poznat jaký tam mám kvalt, což je v italských serpentinách občas problém .
Podvozek paráda - na svou hmotnost je to obratná moto.
Převodovka - řazení není tak přesné jako na SV ale dá se na to zvyknou.
Výfuky - Mám na ní tovární Arrow které mají parádní zvuk bez DB kilerů. Nejsou uječené a pořád mě baví.
Spotřeba : zatím 6.5l Ale moc to neřeším . Je to hračka na zábavu né věc na dojíždění do práce.

FloriMarty
FloriMarty napsal 19.08.17 v 16:27 9b.

Krásná

Irsaioliver
Irsaioliver napsal 04.08.17 v 11:46 10b.