Jawa 350/640 (1996)

Vloženo 25.7.2017
Aktualizováno 18.8.2019

Vloženo: 31.10.2019, Uskutečněno: 31.10.2019, Zhlédnuto: 11x

Ahoj všem,
léto a nebo alespoň teplé počasí se s námi pomalu loučí a tak se pomalu blíží čas, kdy se musím rozloučit s nějakým větším ježděním.
Poslední příjemné dny jsem se rozhodl strávit tedy co nejvíce v sedle a tak jsem rád, že se mě podařilo ukrojit další kilometry a podívat se na další hezká místa.
Měl jsem zakoupenou novou pneumatiku, opět Mitas E03, neb na původní toho moc z běhounu nezůstalo. Ještě jsem zvažoval jestli nepočkám do nové sezóny, ale na tom nic neušetřím, takže jsem pneu přehodil a hned hezky zajel.
Shrnutí sezóny je jednoduché - Jawka jezdila hezky, až na roztavené pojistkové pouzdro bez problémů a jízda ať cestou, nebo necestou mě dělala jen radost a těším se na další.
Na moto toho není moc co dělat, všechno funguje jak má, takže buď se pustím do nějaké cestovní úpravy o které ještě nevím, nebo se možná podívám na krk řízení. Ne že by tam byly vůle, ale při zatočení doleva to jde napoprvé jakoby lehce ztuha, pak je to OK. Nevím co to je, ale...
Jo a přece něco ano - z toho nemám vůbec radost. Měnil jsem pneu, koukám jak namažu zadní kyvku a koukám na trubku co je pod motorem a je na ní přivařen držák motoru a co vidím - něco jako rezavý vlas. tak to obrousím a... na trubce je vlasová prasklina, snad přes půlku obvodu. Vibrace a pod nejsou, že by to tam lítalo, ale je otázkou času, kdy to praskne úplně. Takže se bude vařit. Na tohle místo si sám netroufnu, nechám to lidem se zkušenostmi. Takže to je asi největší práce, co je předemnou a snad to půjde dobře.
Věřím že i vy jste měli hezkou sezónu a snad si ještě zajezdíme.
Jawa žije!

• zadní tlumiče

Letošní rok je hodně o jízdě nejen na pohodlné a úsporné RVM, ale i na týnecké klasice a to dvoutaktní J350. Ta jezdí spolehlivě, ještě nechávám cinkající písty ve válcích, na podzim dám nové válce s písty a za nižších

Vloženo: 25.08.2023
    Uskutečněno: 25.08.2023
  • Generálka No.2

Ahoj a když je už na silnicích sníh a sůl, je aspoň čas na psaní, ke kterému se jinak nemůžu dostat. Tak moc jsem se radoval z generály motoru skvělé 350, že to bylo nejspíše tak silné, že to motor prostě nevydržel. :-

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.12.2022
    Uskutečněno: 16.12.2022
  • Zajíždění, úpravy

Ahoj a hodně hezkých chvil, do nelehkých dnů. V téhle době je snad více než jindy potřeba držet si pozitivní myšlenky, mít radost z maličkostí a užívat si každého dne a chvil co to jde. Počasí se pomalu umoudřuje, já j

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.03.2022