Jawa 350/640 (1996)

Aktualizováno 18.8.2019

Deník motorky
Nalezeno 19 záznamů

• zadní tlumiče

Letošní rok je hodně o jízdě nejen na pohodlné a úsporné RVM, ale i na týnecké klasice a to dvoutaktní J350. Ta jezdí spolehlivě, ještě nechávám cinkající písty ve válcích, na podzim dám nové válce s písty a za nižších

Vloženo: 25.08.2023
    Uskutečněno: 25.08.2023
  • Generálka No.2

Ahoj a když je už na silnicích sníh a sůl, je aspoň čas na psaní, ke kterému se jinak nemůžu dostat. Tak moc jsem se radoval z generály motoru skvělé 350, že to bylo nejspíše tak silné, že to motor prostě nevydržel. :-

Vloženo: 16.12.2022
    Uskutečněno: 16.12.2022
  • Zajíždění, úpravy

Ahoj a hodně hezkých chvil, do nelehkých dnů. V téhle době je snad více než jindy potřeba držet si pozitivní myšlenky, mít radost z maličkostí a užívat si každého dne a chvil co to jde. Počasí se pomalu umoudřuje, já j

Vloženo: 13.03.2022
    Uskutečněno: 13.03.2022
  • GO motoru

Ahoj všem do nové sezóny roku 2022. Minulý rok jsem se snažil jezdit na všem co mám, hodně radosti jsem si užíval s RVM, na 650 to je také jízda plná emocí no a 350 to je kapitola sama o sobě. Prostě týnecký 2T zázrak m

Vloženo: 15.02.2022
    Uskutečněno: 15.02.2022
  • Tlumiče - finále

Ahoj a hezké dny a kilometry na silnicích, přeji vám všem. Uplynul nějaký čas, snad i delší než bych já sám chtěl a konečně jsem se dostal s tlumiči na Jawě 350/640 do konečného stavu. Celé to probíhalo trochu jinak ne

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.09.2021
    Uskutečněno: 02.09.2021
  • Tlumiče

Krásné dny přeji všem a když počasí nepřeje jízdě, je čas se věnovat údržbě a vylepšení. Když jsem tak kolem 350 chodil, přemýšlel jsem co by bylo možné dát ještě dokupy, zastavil jsem se u zadních tlumičů. Jsou původní

Vloženo: 14.05.2021
    Uskutečněno: 14.05.2021
  • 2021 zahájení

Ahoj všem. Tak letošní sezónu 2021 jsem už úspěšně zahájil i s J350 a i když jsem vyjel už dříve, tak teď to teprve byla nějaké delší cesta. Prvotní start po zimě obnášel cvičení se startovací pákou, ale jakmile se syti

Vloženo: 23.04.2021
    Uskutečněno: 23.04.2021
  • Olej 75W90

Ahoj, tak jsem před časem podlehl mámení po lepším oleji a co jsem se dočetl o kladných zkušenostech s olejem 75W90, rozhodl jsem se ho zkusit a to od tradiční značky Mogul. Mám s ním najeto nějakou stovku km a jaké jso

Vloženo: 22.10.2020
    Uskutečněno: 22.10.2020
  • Výfuky

Ahoj a hezké, jen poněkud horké dny všem. Po nějaké době ježdění a dumání nad tím, co bych ještě mohl dělat a co ne, jsem začal přemýšlet nad mými výfuky, respektive jejich vložkami. Jak jsem zjisti při jejich čištění,

Vloženo: 09.08.2020
    Uskutečněno: 09.08.2020
  • Prasklá trubka úchytu motoru, atd..

Ahoj a zdravím všechny. Když jsem předělával zadní kyvku na bronzová futra, našel jsem prasklinu na místě kde se už ukázala více lidem a to na spodní trubce ránu, na které je navařen držák motoru. Při jízdě se mě to nep

Vloženo: 28.04.2020
    Uskutečněno: 28.04.2020
  • Zadní kyvka, DellOrto

Ahoj všem a zdravím a vítám Vás do sice těžších časů, ale věřím že i tak je prožíváte v klidu a radosti a to nejen se svými stroji. Venku je počasí na střídačku docela příjemné a tak se dají polykat kilometry a užívat s

Vloženo: 16.04.2020
    Uskutečněno: 16.04.2020
  • Zimní radovánky - kuželíky, karburátor

Ahoj všem a také vše krásné do nového roku 2020 - hlavně v pevném zdraví, správnou dávku štěstí a mnoho hezkých kilometrů v sedlech našich strojů. Zima je bohužel mizerná a tak si zimních radovánek moc neužijeme. Docela

Vloženo: 04.01.2020
    Uskutečněno: 04.01.2020
  • Konec sezóny 2019

Ahoj všem, léto a nebo alespoň teplé počasí se s námi pomalu loučí a tak se pomalu blíží čas, kdy se musím rozloučit s nějakým větším ježděním. Poslední příjemné dny jsem se rozhodl strávit tedy co nejvíce v sedle a ta

Vloženo: 31.10.2019
    Uskutečněno: 31.10.2019
  • Do nové sezóny...

s novým kufrem, olejem a spojkou. :) S novým kufrem jsem moc spokojen, jen mě znervózňovalo jeho pohupování, přeci jen je těžší, ale závadu jsem nikde nenašel, takže to je prostě konstrukční pružnost systému. :-) Rozh

Vloženo: 25.03.2019
    Uskutečněno: 25.03.2019
  • Malá radost...

Tak pro rok 2019 jsem se rozhodl, že vyrazím do světa s větším ranečkem, než v roce minulém a nadělil jsem si krásný kufr, kam nacpu všechno co potřebuji a ještě si na něj mohu sednout a mít tak skvělou sedačku do mokréh

Vloženo: 11.03.2019
    Uskutečněno: 11.03.2019
  • Sekundár 2, OilMaster

Ahoj všem. Jízda na Jawě 350 dostala přednost před jízdou na větší 650 a musím říct, že si to užívám čím dál víc. Dvoutakt je prostě báječnej a to i v provedení Jawácké 350. :) Od přítele Grošáka, alias Jawatech (www.j

Vloženo: 06.08.2018
    Uskutečněno: 06.08.2018
  • Dobíjení

Shodou okolností jsem při výměně sekundárního převodu odhalil veliký průšvih v elektrice - roztavená jedna fáze alternátoru. Vzhledem k nutnosti pohybu jsem to potřeboval opravit a tak do hluboké noci jsem mě co dělat.

Vloženo: 18.10.2017
    Uskutečněno: 18.10.2017
  • Sekundární převod

Ahoj všem. Snad bych ani neřekl, jak moc mě potrápil sekundární převod na jinak skvělém stroji Jawa 350/640. Původní rozeta byla špatná, sjetá a tak automaticky jsem to vzal v celé sadě - rozeta, řetěz a pastorek, což

Vloženo: 18.10.2017
    Uskutečněno: 18.10.2017
  • Příprava na jízdu

Jen v krátkosti má příprava: Řetěz jsem zakoupil ČZ Cross, namísto tradičního Favoritu. Destičky GoldFren S3. Sekundární převod 16z. Olej do benzinu Elf MOTO 2HP Eco (nekouří, nesmrdí, cena OK). Ten snad už končí a j

Vloženo: 26.07.2017
    Uskutečněno: 26.07.2017