Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Johny_R
Vloženo 25.7.2017
Aktualizováno 18.8.2019

Vloženo: 25.08.2023, Uskutečněno: 25.08.2023, Zhlédnuto: 67x

Letošní rok je hodně o jízdě nejen na pohodlné a úsporné RVM, ale i na týnecké klasice a to dvoutaktní J350.
Ta jezdí spolehlivě, ještě nechávám cinkající písty ve válcích, na podzim dám nové válce s písty a za nižších teplot budu snad vesele a úspěšně zajíždět a přestanu v lidech vyvolávat naděje, že se blíží pojízdné železářství.
Před časem jsem laboroval s tlumiči, kdy koupí novodobých tlumičů z Březnic jsem se málem zabil a po neúspěšném dohadování jsem koupil a namontoval tlumiče čínské, stejné jako měl Pavel Suchý.
Fungují dobře, ale... I jak Pavel zmiňoval, jsou měkké a to i když je předpětí pružiny na maximum. Počítám že jsou určeny pro nějakou 125.
V jednom jsem byl spokojen, ale ve dvou a nedejbože s plným kufrem, sedí motorka pořád nadoraz. Což je jízda nic moc.
Zrepasoval jsem si původní březnice, chtěl jsem si je držet jako původní a jako rezervu a s těmi motorka funguje jedna báseň.
Ale tak jako tak jsem si je nechtěl opotřebovávat a tak jsem hledal náhradu... až jsem našel.
Na Jawácké poměry to jsou možná dražší kousky, ale od slušné firmy a tak po nějaké době čekání jsem se i dočkal a včera je úspěšně namontoval.
Od pohledu je zpracování nebe a dudy - ať od číny a nebo od březnic.
Použité materiály a preciznost zpracování je na špičkové úrovni, stejně tak je dobře udělána regulace předpětí.
Od testu rukou mě bylo jasné že jsou tužší, což jsem chtěl a díky regulaci tlumiče poskytují široké rozpětí nastavení.
Tlumiče jdou namontovat bez sebemenších problémů, jen jejich průměr je nepatrně větší a tak se dotýkají výfuku. Ten jsem pomocí podložek o kousek oddálil a vše je OK.
První jízda ukázala že tlumiče fungují perfektně, jen jsou tuhé, takže jsem lehce ubral na předpětí, ale na větší hodnocení nemám najeto dost km.
Vzhledem ke konstrukci kyvné vidlice a celé motorky, použitých pneu nelze očekávat nějaké zásadní zlepšení, ale jízda ve dvou nebude konečně problém a také si myslím že se přeci jen zlepší ovladatelnost - tlumiče jsou masivnější, lépe uchycené a hlavně i lépe fungující.
Za mě tedy rozhodně doporučuji pro lidi co jezdí s naloženou motorkou, jezdí "sportovně" a chtějí něco lepšího, než jsou běžně dostupné tlumiče na trhu.

FabioRider (0) napsal 31.08.2023 v 10:30

Sema (20) napsal 25.08.2023 v 20:17

Pěkný

• Generálka No.2

Ahoj a když je už na silnicích sníh a sůl, je aspoň čas na psaní, ke kterému se jinak nemůžu dostat. Tak moc jsem se radoval z generály motoru skvělé 350, že to bylo nejspíše tak silné, že to motor prostě nevydržel. :-

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.12.2022
    Uskutečněno: 16.12.2022
  • Zajíždění, úpravy

Ahoj a hodně hezkých chvil, do nelehkých dnů. V téhle době je snad více než jindy potřeba držet si pozitivní myšlenky, mít radost z maličkostí a užívat si každého dne a chvil co to jde. Počasí se pomalu umoudřuje, já j

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.03.2022
    Uskutečněno: 13.03.2022
  • GO motoru

Ahoj všem do nové sezóny roku 2022. Minulý rok jsem se snažil jezdit na všem co mám, hodně radosti jsem si užíval s RVM, na 650 to je také jízda plná emocí no a 350 to je kapitola sama o sobě. Prostě týnecký 2T zázrak m

Typ: Oprava
    Vloženo: 15.02.2022