Yamaha XVS 950A Midnight Star custom (2010)

Vlastník DomJAdo
Vloženo 2.5.2017
Aktualizováno 5.7.2022

-Zatial moja prva sezona tak sa s nou len zoznamujem.
-Uz druha a stale spokojnost.
-Tretia a je to stale srdcová záležitost.
-štvrtá a nič sa nezmenilo

Motorka koupena od MM Motoshop Sobotište - Velmi spokojný.

Suzuki VS 800 Intruder: Zaujala ma designom viac Yamaha xvs 950 midnight star

První dojmy - Prekvapila ma vykonom je to svizne moto. Vahu ma 280 kg ale moc som to necitil je dobre vyvazena ale po mojej prvej jazde som citil ako sa mi klepu kolena (od strachu) este asi pol hodinu ked ze to bola moja prva jazda na velkej moto.

Motorku bych doporučil pro - kludne aj zaciatocnikovi. Motorka je nizka stabilna a dobre manevrovatelna.

Doplňky na motorce - Samozrejme všetko išlo postupne a nie naraz, ale budem sa sem snažit všetko vložit a dúfam že na nič nezabudnem.
Taaak ideme na to, ako sa mi podarilo toto

V prvom rade išli dole chromové lišty z nádrže, kufre, spolujazdcové sedlo a opierka.
Vymenil som rúčky (gripy) za tieto

Pedále na nohy som vymenil za stúpačky. Uvažoval som nad tým, ako vymenit pedále za stúpačky tak, aby som nemusel riešiť celé prepákovanie a zároveň ich dať aj o niečo vyššie a dalej , aby som ich nešúchal na skoro každom kruhovom a napadlo ma toto:
Mega plán

Vyrobené doma a nastriekané v autolakovni tak ako všetko.

Samozrejme, ked že som chcel aby všetko k sebe pekne ladilo, tak som objednal ku gripom rovnaké stúpačky pre jazdca aj spolujazdca a tak isto aj na radiacu a na brzdu.

Radiacu som si vyrobil ,vadila mi čast s ktorou sa radilo patou ,pretože len zavadzala a mnou vyrobenu som aj skratil o cca 4 cm.

Pre spolujazdca som si vymyslel aj nové uchytenie, pretože na strane kde je brašna, povodné zavadzali a neboli vhodné pre pohodlie nohy.

Svetlo som vymenil za ledkové. Svetlo som vložil do prednej masky, nie do pôvodnej chromovej obruči, tú som už nepoužil, inak by som nedosiahol to, aby bola celá predná maska aj so svetlom čo najbližšie pri vydlici. Prednú masku som použil určenú pre Harley Davidson low rider S. Samozrejme bolo všetko treba prisposobit.

Pohral som sa aj so vzduchovym filtrom,ked ze sa mi nepacil tvar a chcel som nieco ine tak som sa rozhodol ze si to skusim vyrobit sam teda s ocinovou pomocou. Zacal som s hlinikovou doskou o hrubke 1cm. Do nej som navrtal a prisposobil otvory karburatoru,dalsim krokom bolo kurenarske koleno "76mm" + priruba + 5cm rovnej 76mm rury + 14mm fajka . Vsetko sa pozvaralo, riadne do hladka vybrusilo a nastriekalo najprv zakladnou potom ciernou lesklou farbou.

Vzduchový filter som si poskladal z viacerých častí, aby vyzeral tak to, ale všetko Vám prezrádzať nebudem

Ak by náhoou začalo pršať, nosím so sebou aj vodeodolný a protiprachový ochranný kryt pre vysoký prietok vzduchu

Pred motor som použil takúto mriežku ,ktorá bola určená na Harley Davidson, aby vyplnila tú velkú prázdnu dieru. Samozrejme bolo potrebné prispôsobiť ako všetko.

Pod mriežku som si objednal spoiler na Harley Davidson Dyna ten sa mi páčil najviac. Samozrejme zas všetko prispôsobyť tak aby to bolo Top. Regulátor napätia som dal pod spoiler lebo v predu zavadzal a nevyzeralo to tam pekne.

Tú plastovú časť, čo vyzerala ako cyklistická prilba som tiež vymenil za hlinikovú čiernu.

Mal som v pláne vymeniť výčko od nádrži, ale ked že prišlo malé a bolo mi to lúto len tak nechať pohodené v garáži tak som ho použil ako krytku na nádržku od brzdovej kvapaliny. Od spodu bol narezaný závit ja som len prevrtal dieru a prikrútil.

Tak isto som kúpil aj na prednú brzdu krytku na nádržku

Riadidlá sme vyrobili s mojim ocinom doma v garáži, sú vyrobené presne pre mna ako som chchel. Použil som kurenársku čiernu rúru priemer 34mm (aby som dosiahol masívnejšieho vzhladu preto 34mm). Ked že som nikde nenašiel 25mm rúru na rúčky a držiak,musel som porezat originálne riadidlá ktoré boli na motorke. Ocino šikulo všetko pozváral plynom (vyučený a pracoval ako inštalatér ústredneho kúrenia,ešte že ho mám a trpí moje výmysli ). Samozrejme som to dal nastriekať do autolakovni.

Ako ste si mohli všimnúť na riadidlá som použil aj čierne nižšie zrkadlá a aj takéto nadstavce. Tie som asi 2cm zrezal aby neboli vysoké a na skrutky som dal umele čierne krytky (tie som použil na celej moto + chromové).

Objednal som si aj origo Yamaha plynové lánka ked že som menil rajdy , nech viem že je všetko nové. Na ne som použil takéto hliníkové objimky.

Ked som už pri lánkach, objednal som aj na spojku, lebo tú som dal meniť v zime 2020. (Na konci sa o tom zmienim)
Ked že sa mi nepáčil original zvuk a chcel som aby ma bolo aj počuť tak som sa rozhodol vymenit aj vyfuk a k tomu som prisiel uplne nahodou na bazosi. Predaval to jeden pan z ciech ,bol vyrobeny na mieru teda na zakazku z nerezu. Ked ze bol zlty z vypalenia rozhodol som sa ho nastriekat na cierno. Musel ho vybrusit a odmastnit. Nastriekal som ho sprejom: dupli-color Žiaruvzdorný sprej 800°C čierny. Postupoval som presne podla navodu (nastriekal jednu vrstvu pockal 30 minut nastriekal 2 vrstvu pockal 30 min nastriekal tretiu vrstvu pockal 30 minut a dal zapiect na 1 hodinu na 200 stupnov aby farba riadne vytvrdla. Po zalozeni na moto som nechal este na volnobehu 2x po 20 minut a potom som sa isiel prevetrat.) a vysledok stal za to a farba krasne drzi a nelupe sa. Použil som aj krytky aby mi nespálilo nohu. Po výmene vzduchového filtra a výfukov som nechal nastavenie karburatora v povodnom stave ako bolo z výroby.

Kryty na prednej vydlici som dal taktiež prestriekať z chromu na čierny lak a aby som to tochu rozdelil vyrobil som si hlinikové objímky akože spodné okuliare.

Na vrchné šrouby na tlmičoch som dal takéto hliníkové krytky,

Dal som aj takúto mriežku na bočný kryt aby rozbilo ten chrom.

Na zadné koleso som použil takéto krytky, kedže hriadelka je dutá medzi ne som dal pružinu o priemere 8mm, ktorá ich drží spoločne pritiahnuté.

Dalsou prerabkou bolo znizenie zadnej casti kedze sa mi nepacila velka medzera medzi zadnym kolesom a blatnikom. Vymenil som tuto cast na tlmiči.

za tuto ktoru som si vyrobil z nerezu o hrubke 5mm. Motorka klesla asi cca o 7 cm aj pri zaťaži dvoch ludí na moto nikde nič nechytá.

Predný blatník som vymenil za úplne iný ( Highway Hawk 59-033 určené pre ráfiky 16"/17"/18"/19" ) ktorý som objednal. Ten sme museli taktiež prispôsobiť vyrobiť z hliníku vymedzenie orezať ho a dať nastriekať.

Smerovky som vymenil za nie ledkové ale menšie , lebo tie origo by tam vyzerali velmi velké. Pod zadný blatník sme museli vyrezať plech na ktorý som dal zadné smerovky. Objednal som aj homologizovanú červenú odrazku aby nebol problém na STK. Inak medzi rečou ešte ani raz som nemal problém na STK ani s výfukom ani s ničím aj ked všetko sa snažím dávať homologizované (smerovky, svetlo led predné, odrazky, zrkadlá a podsvietenie značky)

Kedže som mal vyriešené smerovky mohol som konečne dať špzku na bok. Stojan som si navrhol sám len som ho dal vyrezať kamošovi čo sa tomu venuje. Svetlo nad špz je malé ledkové a homologizované.

Bočné umelé držiaky zadného blatnika som dal tiž prestriekať na čiernu lesklú lebo origo boli šedé , na šrouby ktoré ich držia som použil pekné krytky.

Rozhodol som sa zmäkčit a prečalúnit sedadlo a prečalúnit otváranie na brašni tak aby to k sebe zas ladilo. Preto som si navrhol štýl prešívania a materiál. Všetko sme s čaluníkom prediskutovali tak ako som chcel,s výsledkom som bol velmi spokojný,však posúdte sami. Brašnu som uchytil dvomi držiakmi o rám zadnej vydlice ktoré som si vyrobil.

Na kolesá som použil foliu imitujúcu hliník ktorá je kvalitná a neodliepa sa. Chcel som dosiahnut vačší priemer kolies. Niektorú zimu pojdem dať cele kolesá opieskovať a dat zapiecť trvacnou praškovou farbou ale to budem riešiť aj výmenu ložísk.

Za vzduchový filter som dal voltmeter. Uchytenie som si vyrobil z hliníku.

A na záver som dal chromový plast na nadrži prestriekať na čierno, naň som si vyrobil z plechu časť kde som použil môj podpis a ten som prikrútil malými šroubami.

Pre tých čo si myslia že, "hmmm pekná motorka, ale čo z toho ked ladvinka musí ostať doma", mám takýto bonus

Jednoducho to tam len capnem a drží ako sprosté.

Ešte pred sezonou 2021 som vymenil zadné svetlo za takéto krásne ledkové Highway Hawk 2v1 koncové + blinkre (samozrejme homologizované) ktoré som úplnou náhodou našiel tu, za čo dakujem jednému z tejto našej skupiny motorkari cz, p. s nickom: Paja226 Dakujem kamarát.

chromové plasty som polepil čiernou foliou

V zime 2020 som dal znamemu vymenit celu spojku teda plechy, lamely a pritlacnu pruzinu lebo pri 5ke som citil ako moc nezaberala ked som pridal. Musel som objednat aj hlinikove tesnenie okolo bloku motora samozrejme vsetko original yamaha len pružinu ktoru som objednal bola ina nejaka tvrdsia. Po zalozeni a testovani to bol velký rozdiel a zmenu bolo jasne citit. Co ma trapilo bolo to,že po vychladnuti motora povedzme po dvoch dnoch som mal zlepenu spojku... po precitani par for a informovani sa som dospel k tomu že olej ktorý som tam dal po výmene spojky nebol ten spravny. Po informovaní sa, som tam dal motul 7100 20W50 100% syntetický štvortaktný olej vyvinutý na esterovej báze, navrhnutý špeciálne pre dvojvalcové motory. Spĺňa špecifikácie značky Harley-Davidson®. Excelentná strihová stabilita. Hladké radenie. Vyhovuje špecifikáciam JASO MA2, pre optimálny výkon mokrej spojky. Rozdiel bol jasný spojka sa nelepí lahko sa radí všetko ako ma byt. A to je asi všetko čo som zatial zmenil. Ak niečo zmením určite vás tu budem o tom informovať. Snažil som sa všetko ladit tak, aby mi to k sebe pasovalo tak dúfam že sa páči moja práca a niekoho aj inšpiruje.

Tak zatial len pozityva ked ze ju mam len kratko a jazdim len okolie teda do tych 150 km. Ovladatelnost je podla mna na jednotku uz som mal aj kontakt s vozoukou pri prechadzani zakrutou trochu ma myklo ale ok ,ale nemam s cim porovnavat ked ze je to moja prva vacsia motorka,lebo do teraz som mal len scuter piagio energy a to len 50 cm2.

- Moja druha sezona:
motorku som v zime este dotiahol podla svojich predstav a co to prerobil ako napr. zmena vysky a to o cca 12cm. Ale teraz k ovladatelnosti. Ked ze som ju znizil o cca 12cm zmenilo sa aj tazisko a podla mna k lepsiemu. V zakrutach super len kruhac sucham obcas pedale ale nic hrozne.(Po vymene pedalov za klasicke stupacky uz nesucham ani kruhac,tak ze radost jazdit.) Zatial velka spokojnost ludia sa otacaju (ale mozno kvoli zvuku ) Co sa tyka spotreby. Ked mi zacala svietit rezerva isiel som hned natankovat do plna,to bolo za cca 18€ okol 14,4 litra. Na tom som presiel kym zas nezacala svietit rezerva presne 334 km. Jazda bola kludna sem tam som jej prital.Takze pri cene benzinu 1,25€ za liter je to 4,3l na 100km co je si myslim velmi slusna spotreba.Tak ze pri plnej nadrzi to je 17l sa da spravit aj cca 390km.

Lopu
Lopu napsal 26.01.24 v 23:24 10b.

Krásná práce , ta mřížka vypadá dobře .Na jaký model HD to bylo ? a kde jsi koupil díky

Themato
Themato napsal 16.08.23 v 21:56 10b.

Krasa. Jednoducho si tu mašinu doviedol k dokonalosti. Vyhral si sa s tym. Je vidno ze si mimoriadne sikovny a zrucny. A hlavne sa vyznas. Klobuk dole pred tebou. Ona ta moto je krasna uz z vyroby, mam taku, ale toto uz je sperk.

context
context napsal 05.07.22 v 18:59 10b.

Krásná mašina hlavně po úprávě přeji hodně pohodových km v sedle a dlouhou sezonu a kolama jenom dolů

DeaDDream
DeaDDream napsal 14.05.22 v 15:19 10b.

parada

DoctorDevotee
DoctorDevotee napsal 04.05.22 v 21:53 10b.

Fakt drsna prestavba