Yamaha XVS 950A Midnight Star (2010)

Vlastník Hujerko
Vloženo 13.7.2017
Aktualizováno 13.7.2017

Krásny vzhľad, krásne zvezenie - proste hviezda na dvoch kolesách, ktorá žiari nielen o pol noci.

Motorka koupena od MM MotoShop Sobotište

První dojmy - Je to moja druhá "veľká motorka". Opäť Yamahááá. Prvá 535 - ka bola super. Snáď len jej veľkosť spojená s nie prílišným pohodlím pre spolujazdca ma presvedčili o nutnosti zmeny. Prvé dojmy? Skvelé. Pocit z jazdy viac než príjemný a musím povedať že sa na nej cítim podstatne istejšie.

Motorku bych doporučil pro - Skôr pre pohoďáka a dlhšie jazdy. Ale zvládne aj ostrejšiu jazdu. Ale vlastne k čomu? Na tú sú iné mašiny.

Doplňky na motorce - Padací rám, ladené výfuky, prídavné svetlá, plexi, bočné brašne, opierka, nosič, kožený kufor, červené led podsvietenie motora, 12 V zásuvka na riadidlách.

Hľadal som po viragu niečo primerane väčšie. Zdalo sa mi zbytočné ísť do veľkých objemov. Pravdu povediac postačoval mi aj výkon 535 ky. Len to nepohodlie pre spolujazdca! Ešte som zvažoval Midnight stara 1300. Ale jej vzhľad mi veľmi nesedel. XVS 950A mi skutočne padla do oka. Nemôžem povedať, že s ňou mám nejaké veľké skúsenosti. Ale nejaké predsa sú. Nebudem riešiť detailne technické veci. Prečítal som x testov a recenzií a v podstate po krátkych skúsenostiach sa s nimi stotožňujem. V júni som s ňou otočil Chorvátsko a za jeden deň, v podstate na jeden záťah, 720 km. Úplne v pohode, bez náznakov nejakej valnej únavy môjho tela. V pohode by som bol schopný dať aj 1000 km. Je teda maximálne pohodlná. Najazdili sme za týždeň niečo menej ako 2000 km. Každý deň sa jazdilo okolo pobrežia. Jazdí veľmi kľudne, odpruženie voči 535 ke neporovnateľne lepšie. Presné radenie, neutrál taktiež. Kolíska radenia nemá chybu. Brzdy v pohode. Zadná trochu tupšia, ale spolu s prednou dobré. Podstatne iný pocit z jazdy. Taký istejší, bezpečnejší, až som mal dojem, že riadim auto. Ovládateľnosť úplne bez problémov a zvládne ju aj nie veľmi vyjazdený rider. Motka šlapala ako hodinky, bez najmenšieho zaváhania. Musím povedať, že po diaľnici v kuse 130-140. Výkonu nadostač. Krásne akceleruje na päťke aj pri 130. Vôbec sme nešli na spotrebu. Aká bola? Môžete si myslieť čo chcete, ale skutočne som si dal záležať na jej vypočítaní. 3,52 litra na 100 km !!! To som nikdy nedal ani na 535 ke. Jedine čo mi trošku kazilo dojem z dlhej jazdy boli laďáky. Na motanie sa okolo komína môže byť, ale na dlhšiu cestu... ? Nie som zástanca hluku, ale tak som ju kúpil. Budem sa musieť poobzerať po origináloch. No a čo mi ešte trochu vadilo, sú nízke platne. Sem tam si ľúbia škrtnúť o asfalt a nie je to príjemný zvuk. V meste sa javí trochu neohrabane, ale na dlhšie cesty výborná. Musím však povedať, že moje očakávania pohodlia spolujazdca veľmi nesplnila. Je to podstatne lepšie ako u 535 ky, ale stále je to len "kozlík" a to dosť vysoko postavený. Rider? Ten sa však má! Proste je to pohodová motka zvládajúca aj ostrejšiu jazdu. Zatiaľ SPOKOJNOSŤ.

šejdaM
šejdaM napsal 21.12.22 v 19:57 10b.

šlehator
šlehator napsal 17.05.19 v 07:27

Zdar.Musím s tebou souhlasit , je pohodlná ,příjemná na ovládání s dostačujícím výkonem na pohodu.Asi máme jiný zadek, ale po 100 km musím vystoupit ,ať si protáhnu kostrč.Brzdy a nízké plotny jsou asi jediné mínusy na tomto stroji.
Tak ať se daří ...

prisoner
prisoner napsal 25.07.17 v 10:43 10b.

Super kousek

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 15.07.17 v 12:46 10b.

SUPER ,přeji pohodu v sedle.

žižala.
žižala. napsal 14.07.17 v 19:33 10b.

Parádní kousek.