Suzuki SV 650S (2001)

Vlastník dundee5
Vloženo 1.12.2016
Aktualizováno 1.6.2020

moje první motorka, zatím naprostá spokojenost

Motorka koupena od Dusannoha (Nová Ves u Bakova)

Yamaha FZS 600 Fazer: je trochu dražší, čtyřtakt
Honda CB 600F Hornet: dražší, tolik se mi nelíbil čtyřválec, našel jsem skvělý inzerát na SV

První dojmy - Krásná motorka, nadčasový vzhled. Lehoučká, moc příjemné ovládání. Hezké prskání do výfuku při ubrání plynu. Silný brzdný účinek motoru. Silný zátah už odspodu, zábavný motor. Malý rejd.

Doplňky na motorce - Výfuk Remus

Průměrná spotřeba - 5.64286 l/100km

Motorka má skvělý motor. Má úžasný zátah už od nějakých 3tis otáček a pak točí a točí a točí a zrychluje jak ďábel. Když za to opravdu vezmu a dám plný, tak mám pocit, že sedím na raketě.

Tím, že je motor dvouválec tak má nejen pořádný zátah odspodu, ale také velmi silný brzdný účinek. Často tak nemusím před zatáčkou vůbec používat brzdu, stačí jen ubrat plyn, případně si lehce přibrzdit přední.

No a ten zvuk! S laďákem Remus to zní skoro jako Harley a při rychlém ubrání plynu krásně práská do výfuku.

Co není úplně optimální je rejd, na pětikoruně se rozhodně neotočím.

SVčko se hodně prodávalo a i nová nestojí žádný ranec, což ve výsledku znamená, že je hodně nabídek pěkných ojetin za velmi příjemné ceny.

Suzuki se u SVčka povedlo vymyslet design, který vypadá naprosto nadčasově. Když s motorkou někam přijedu, tak není neobvyklé že neznalý člověk odhadne cenu na stovky tisíc a tipuje max několik let stáří. Přitom tahle kráska už není pod zákonem :)

speedymratin
speedymratin napsal 07.02.17 v 17:59 10b.

Super stroj. Měl jsem ji a do teď mám fotky v mobilu. Celokapota ji sluší

Simitom
Simitom napsal 22.12.16 v 20:48 10b.

Pěkný kousek. Za mě je SV lepší volba než FZS protože je zábavnější.